Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az véleménye a Hit Gyülekez...

Pietrosol kérdése:

Mi az véleménye a Hit Gyülekezetének a reikiről?

Figyelt kérdés
2012. jún. 30. 11:10
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Nem vagyok felhatalmazva, hogy az egyház nevében szóljak, de én azon az állásponton vagyok, és úgy gondolom, a hitgyülis testvérek nagy része is azt mondaná, hogy a reiki (mint a természetgyógyászat többi ága is általában) az okkult tudományok közé tartozik. Általában visszautasítunk minden olyan természetfeletti erőt/energiát/spiritualitást, aminek nem Isten Szelleme a forrása.

Ezt nem nehéz megállapítani: Isten Szelleme azért jött (azért küldte Isten pünkösdkor), hogy a Fiút, a názáreti Jézus Krisztust dicsőítse. Az olyan szellemtudományok mögött, amelyek nem Jézus Krisztust dicsőítik (hanem mondjuk az Embert, a Természetet, az Univerzum egységét, vagy valamilyen személytelen, mindent átfogó Szeretetet), hitünk szerint nem Isten Szelleme áll.

2012. jún. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%

Szia !



Nem tudom te milyen közösséghez tartozol,viszont ami ellentmond a Bibliának nem tudom elfogadni.

Amikor az ember kikerült az Isten jelenlétéből a paradicsomból az évezredek alatt mindig próbált a saját erejéből és gonosz erők segítségével boldogulni az életbe mert az Isten nélküli életben megsokasodnak az emberek bajai, valamint az elszakadás miatt a reménytelenség állapotában sokszor mindegy számukra a forrás.

Az ilyen forrásból származó segítségekkel hosszabb távon nem kifizetődő foglalkozni.



Shalom.

2012. jún. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A kérdést azért tettem fel,mert több forrásból hallottam,hogy reikivel foglalkozott!


Ez tökéletes példája a bort iszik,vizet prédikál mondásnak!

2012. júl. 4. 13:43
 4/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat,természetesen Németh Sándorról van szó!
2012. júl. 4. 14:02
 5/10 anonim ***** válasza:
28%
Néhány videó felvételen láttam,hogy a hitgyülekezetben,hogyan gyógyulnak meg a betegek a szentléleknek köszönhetően.A prédikátor,vagy lelkész megérintette a sorban álló betegeket,azt mondva,hogy a Názáreti Jézus nevében teljetek be szentlélekkel,azok remegni kezdtek és hanyatt estek.Úgy kellett őket elkapni.Ez teljesen ellentmond a Bibliában feljegyzetteknek.Apcsel 1:8. ,,De erőt kaptok majd, ami-kor a szentlélek eljön rátok,és tanuim lesztek,mind Jeruzsálemben,mind egész Júdeában,és Szamáriában,és a föld legtávolabbi részéig,,.Tehát itt nem az van írva,hogy amikor a szentlélek eljön reátok, hanyatt fogtok esni,hanem lesztek nékem tanuim.Ez lényeges külömbség, nem?!
2012. júl. 5. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 kzs ***** válasza:
68%

@ előbbi válaszadó:


Kicsit eltérünk a kérdéstől. Ugyanis NEM arról volt szó, hogy kinek mi a véleménye, amkor az általad elmondottakhoz hasonló történik az Istentiszteleteken.

De ha kíváncsi vagy, olvass bele az Apcsel-be, ott találod meg a SzentSzellemmel történő betöltekezést.

(Apcsel 2/15-)

Egyébként pedig miért ne lehetnének Isten munkájának - az általad leírt - megnyilvánulásai? Olvass bele az Evangéliumokba: vajon nem ilyen és ehhez hasonló megnyilvánulásai voltak Isten munkájának? (mondjuk, amikor Jézus gonosz szellemeket /démonokat/ űzött??)

Dehogynem!

Egyébként pedig NEM kívülállóak a dolga megítélni, hogy mi történt ott XY-nal, abban a pillanatban: nagyon sokan így élték át Isten beavatkozását az életükben: így szabadultak meg függőségtől, betegségtől, stb.

--------------

A kérdésre visszatérve: az első válaszadónak teljes mértékben igaza van. Nem is érdemes többet hozzáfűzni.

2012. júl. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 kzs ***** válasza:
59%

/A kérdező 2. kommentjére válaszolva/


Az, hogy Németh S. valaha reikivel foglalkozott, meglehet. Nincs kizárva. De ha így van, teljesen biztos, hogy megtért belőle. Bűneit Isten felé lerendezte (beeértve a reikit is - már ha ténylegesen reiki-zett valamikor..).

Pál maga írta, hogy "A régiek elmúltak,és íme: Krisztusban újjá lesz minden".

Innentől kezdve senkinek sincs joga ahhoz, hogy a régi életét felrója neki - mivel ez Isten felé rendezve van: bűnbocsánatot nyert Krisztus vére által.


Tudod mit, kedves kérdező? Kisérd figyelemmel a "Vidám Vasárnapot" (ATV),és ha olyat hallasz tőle, hogy a reiki ilyen jó, meg olyan jó, a akkor modjál róla olyat, hogy bort iszik, vizet prédikál. OK.?

2012. júl. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
19%
ajjaj nem tetszett valakinek az írásom, le is lett moderálva egyből. De ezek szerint igazam van,nekem ez bővel elég. Köszönöm szépen a bizonysosságot.:)
2012. aug. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!



kzs!


Senkit ne biztass a vidám vasárnapra,én sem bíztatok senkit,hogy szívjon kokaint!

2012. aug. 28. 07:17
 10/10 anonim ***** válasza:
60%

Tudod mit, kedves kérdező? Kisérd figyelemmel a "Vidám Vasárnapot"


Én inkább elmegyek Omegára,ott legalább jó zene szól.Vagy valami más rockkoncertre. Aztán szabadon mehetek a végén ahova akarok, és nem kell halgatnom azt a sok hülyeséget, amit aa N. Sanyi maszlagol.Tiszta néphülyítés az egész, nem veszitek észre.


No csá.

2012. okt. 19. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!