Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki uralja valójában a világot?

Ki uralja valójában a világot?

Figyelt kérdés

Sok ember egyetlen szóval felelne a fenti kérdésre: Isten. Fontos azonban megjegyeznünk, hogy a Biblia sehol sem tesz említést arról, hogy Jézus Krisztus vagy az ő Atyja lenne e világ valódi uralkodója. Ellenkezőleg, Jézus ezt mondta: „E világ uralkodója megítéltetett.” Majd hozzátette: „Jön e világ uralkodója. De rajtam nincs semmi hatalma” (János 12:31; 14:30; 16:11).

Ezek szerint tehát e világ uralkodója szemben áll Jézussal. Vajon ki lehet ő?


2012. jún. 30. 11:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ha valaki Jézust nem ismeri el , sajnos Jehova tanúi.

Még e világ uralkodójának is nagyobb tiszteletet adnak. Akárhányszor találkoztam velük, mindig ő volt a mumus. A sátán, a sátán, mint az előző hozzászólásodban tetted.

2012. júl. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nos nem értem azt miért gonoszkodsz. A kérdezőnek válaszoltam, nem neked.

Nekem azt tanította Jézus, hogy szeresd ellenségedet, és imádkozz azokért akik üldöznek titeket.

Persze nem vagyok senkinek az ellensége, és nem üldözök senkit.

ehhez képest akkora a gyűlöleted irántam pedig nem is ismersz.

Továbbá nem tagadom meg a megváltómat Jézust, márcsak azért sem lehetséges, mert a napjában többszöri alkalommal mondott imáimban Ő, azaz Jézus közben járása által fohászkodom Szerető égi Atyámhoz.

Őszintén kívánom, hogy múljon el a haragod, mert ember haragja Isten igazságosságát nem munkálja.( Jakab 1:20)

2012. júl. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Jól tudsz kamuzni. Csalódtam bennetek.
2012. júl. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj, de nem is ismerlek, Te sem ismersz, hogyan csalódhattál bennem?

Különben haragudj, majd megbékélsz.Bár a harag a közmondás szerint igen rossz tanácsadó, mert sok mindent eltakar a szemed elől.kata

2012. júl. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 lsandor ***** válasza:
Igen hogy is csalódhattál bennünk, ha még nem is ismersz minket? Jézust pedig nagyon is tiszteljük, sőt. De tény ami tény, hogy a Biblia azt tanítja, hogy napjainkban Sátán uralkodik
2012. júl. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!