Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerény véleményem szerint a...

Szerény véleményem szerint a kereszténység egyike a történelem során létezett legostobább, legkárosabb vallásoknak! Ki ért egyet?

Figyelt kérdés

Utálom a keresztény vallást, ahogy van. Ezzel senkinek nem szeretném megsérteni az identitását, hitét, de én így gondolom:

- A Biblia rengeteg ponton bizonytalan és hiteltelen (pl. a földrajz- és történelemtanárom szerint, aki abszolút nem szokta felhozni soha a vallást, mesélte nekem, hogy a Biblia szerint a világ teremtése az i.e. 6. évezredre esik...)

- az egyházi vezetők hiteltelenek, mert pl. a reneszánsz idején is totálisan a keresztény dogmákkal szembeni életet folytattak (lsd. reformáció kora)

- "szeresd felebarátodat" - ehhez képest a középkorban emberek SZÁZEZREIT küldték a halálba, lásd inkvizíció


és még sorolhatnám....



de van elmondható más vallásokra is:

hiszen minden vallás hirdeti bizonyos szinten, hogy van egy felsőbb erő, mely által életünk jobb lehet

könyörgöm, nézzünk már szét egy kicsit a világon!



az én életem is sz@r volt... az osztálytársak kiközösítettek, lehülyéztek; apám meghalt 12 éves koromban, pedig igazán nem érdemelte meg, azóta volt hogy kikapcsolták az áramot, annyira nem futotta - szerencsére ezek az idők elmúltak, de akkor is...


NEM IS VAGYOK MEGKERESZTELVE

és nem is leszek, soha ebben az életben



véleményeket kérek

16f


2010. máj. 13. 23:30
1 2 3 4 5
 1/47 A kérdező kommentje:
elnézést, ha nem volt elég érvem az okfejtéshez, de kicsit fáradt vagyok már így fél 12 fele...
2010. máj. 13. 23:31
 2/47 anonim ***** válasza:
37%
Lényegében egyetértek veled. A kereszténység rendkívül káros,különösen Európa számára. Ez a vallás eltűntette az ősi euróoai identitást,és szolgalelkűekké tett minket.Ennek eredményét már lehet is látni egyes országokban,ahol a bevándorlók terrorizálják az őslakos fehéreket. A megoldás az lenne,ha visszatérnénk az igazi európai vallásokhoz,de sajnos erre kevés esélyt látok.
2010. máj. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
19%
A világon semmi újat nem mondtál.
2010. máj. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 A kérdező kommentje:

előző: én ateista vagyok, és szerintem ez lenne a megoldás is


ezen kívül igazad van :)

2010. máj. 13. 23:37
 5/47 A kérdező kommentje:

mármint 23:35


23:37

de akkor miért van még mindig 1 milliárd hívője a keresztény vallásnak?

2010. máj. 13. 23:38
 6/47 anonim ***** válasza:
75%

Na ez így ostobaság. Azonosítod a kersztény vallást magával a vezetőivel, és a követőivel, holott a világon egyetlen olyan nagyobb valáás sincs, ami azt mondaná, hogy gyilkold a másikat a középkorban stb. Ez olyan, mintha az atomokat hibáztatnád, hogy nagy robbanást lehet velük csinálni, pedig nem, ők semlegesek, se nem jók se nem rosszak. A vallás semleges, az emberek használják jóra, vagy rosszra.


Szar volt az életed... kinek nem? Már bocs, de sokan másokban keresik a hibát vagy a megváltást. Oké, lehet reménykedni, álmodozni, de változtatni csakis egyvalaki tud rajta, és az te vagy. mindíg így volt, mindíg így lesz. A vallás nem azért van, hogy ezt megtegye helyetted, hanem hogy segítsen.

2010. máj. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
52%

Az ideológia magasztos, de az azokat képviselő emberek esendőek. Ez minden vallás/politikai nézet esetén így van. Mellesleg a mai európai kultúra jórészt a kereszténységen alapul, és a Bibliában (ami inkább irodalom, mintsem tudományos igénnyel írt mű) először fogalmaztak meg olyan állításokat, hogy az emberek egyenlőek, vagy hogy az elesetteken segíteni kell és nem leköpni őket. Végső soron ennek köszönheted, hogy ma szabad emberekből áll a társadalom, vagy hogy az államok komoly gondot fordítanak szociális juttatásokra.

Amikor pedig megpróbálták lecserélni a kereszténységet valami más ideológiára (francia forradalom, kommunizmus, nemzeti szocializmus stb.) akkor az emberi áldozatok száma MILLIÓKRA rúgott. A kereszténység sosem volt ilyen vérengző.

Összesítve tehát ostobának és károsnak nevezni elég meggondolatlanság volt. Nem szidlak, és nem is kérem, hogy menj megkeresztelkedni, de vedd figyelembe azokat a dolgokat is, amiket a kereszténységnek köszönhetsz!

Ja és sajnálom, hogy így alakult az életed, hidd el sokaknak nehéz, részvétünk... :(

2010. máj. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 escrogar ***** válasza:
21%

utolsó: mert a kereszténység áldozatainak száma nem rúg milliókra?


4 különböző inkvizíció, egy tucat keresztes hadjárat, és az "egyéb" háborúk.

2010. máj. 14. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
Nekünk az már mindegy, hogy akkoriban hányat öltek meg. Azt nem mondanám hogy legkárosabb mert biztos nem kevesen vannak akiknek használt, de az kár hogy tényleg ostobaság és kihasználják vele az naív embereket.
2010. máj. 14. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 ceri ***** válasza:
85%

"Ez a vallás eltűntette az ősi euróoai identitást,és szolgalelkűekké tett minket."


Milyen identitást? A rómait, vagy a barbárt? Talán nem véletlen, hogy kezdetben, (kis túlzással) néhány ezer európai keresztény átszabta -a későbbiekben- az egész világ történelmét. Fel kellene fogni, hogy a dolgok nem véletlenül történnek! A Spagettiszörny kultusza (és a többi baromság) 5 percig sem életképes. Ha megnézzük, a nagy világvallások az emberiség társadalommá szerveződésekor jöttek létre. Mert szükség volt egy átfogó szabályrendszerre, amely az újonnan felmerülő kérdésekre választ ad. Ez Európában a kereszténység volt évezredeken keresztül. Aki tagadja, az a saját múltját (és jelenét) tagadja meg. Az ateistaság is lényegében a kereszténységhez való viszonyulás.

Ami pedig a szolgalelkűséget illeti, akkor nézz meg egy egy távol-keleti sikeres országot, pl Japánt. Hát ha valaki szolgalelkű, a mi fogalmaink szerint egy ottani átlagember az tényleg az. A szolgalelkűségük abból áll, hogy az egyén és a közösség érdekei nagyobb összhangot mutat, mint ahogy az az európai kultúrában van.

A kereszténység is erre tanít. Az már más kérdés, hogy ezt mennyire sikerül(t) megvalósítani, ill. maguk a papok mennyire mennyire élnek e tanítás szerint. Mindenesetre az egyház deklarált eszmei törekvéseit nem kellene elítélni szélhámos papok cselekedetei miatt. A demokráciát sem tagadjuk meg, mert GY F demokratának mondja magát.

Igen, az egyház emberei követtek el bűnöket, de nélküle nem lennénk azok amik vagyunk. Mint ahogy levegő nélkül sem élhetnénk, pedig a levegő is szennyezett. Persze mondhatjuk, hogy nekünk ez nem kell, de akkor meghalunk. Inkább nem kellene beszennyezni a dolgokat. Vonatkozik ez az egyházra is, és a levegőre is. Ha így tennénk, akkor talán nem vesztettem volna el én sem 14 éves koromban az anyámat, majd néhány évtized múlva a 33 éves feleségemet. De eszembe sem jut, hogy ezért istent hibáztassam. Sokkal inkább mondjuk magamat, vagy magunkat embereket, akik nem tartjuk be a "tanokat" és romboljuk a környezetünket. Egy ateistától pedig teljesen logikátlan, hogy az egyházon keresztül istent hibáztassa minden rosszért, hiszen szerinte isten nincs is.

2010. máj. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!