Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki szeretne jóban megismerni...

Ki szeretne jóban megismerni a bibliát Jehova taui által?

Figyelt kérdés
2012. júl. 5. 06:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Én nem, köszönöm; mivel Jehova Tanúi által nem a Bibliát, hanem csak a saját ferdítésüket és teológiájukat lehet megismerni.


Ismerek különböző fordításokat, és látom, mennyi különbség van ezek és az ÚVF között. A kommentedben említett könyv pedig egyike azoknak az ŐT-kiadványoknak, amelyek szintén nem a Bibliát, hanem az ÚVF-et magyarázzák, ami pedig az ŐT sajátos teológiájának alátámasztására készült. Remélem, érted, mi a probléma...

Bár nem biztos, a JT-k ezt nem nagyon szokták érteni; aki mégis, az előbb-utóbb kimenekül onnan.


A helyesírásod pedig tényleg pocsék: ritkán látni 4 hibát egyetlen rövid mondatban (a kérdésedben), további 10-et pedig egy kicsit hosszabb, másfél soros szövegben...

Őszintén, ez hogy néz már ki? Ha ennyire igénytelen vagy magaddal szemben, és ennyi figyelemmel sem tisztelsz meg másokat, akkor gondolod, hogy másban hiteles lehetsz? Aaaa...


Vagy tanuljatok már meg helyesen írni a rendes, állami iskolákban, vagy javasoljátok a testületeteknek, hogy ne csak az őrtorony-teológiát tanítsák, hanem a helyesírást is. Előre is köszönöm.


------


Kedves Kata!


Valamelyik kérdésnél írtad, hogy már előszedtétek és helyreigazítottátok azt a JT-t, aki folyamatosan álkérdéseket írogat ki.

Nem tudom, ugyanaz a személy-e, de valaki már megint kiírt egy ilyet, tessék:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..


Rakjátok már helyre, legyetek szívesek. Köszönöm a többi felhasználó nevében is. :)

2012. júl. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves #7 és a többiek:)

Olvassátok ezt el!


A molnár, a fia meg a szamár


Egy apa fia meg szamara társaságában vonult Keshan poros utcáin a rekkenő déli hőségben.


1.

Az apa a szamáron ült, a fiú pedig vezette a jószágot. „Szegény gyermek! – vélekedett egy járókelő. – Rövid lábacskája alig tud lépést tartani a szamár gyors járásával. Hogyan is lehet valaki ilyen lusta, hogy tétlenül ül a szamarán, és elnézi, hogy a kisgyerek agyonhajszolja magát.” Az apa megszívlelte a bírálatot: a következő sarkon leszállt, és fiacskáját ültette fel a szamárra.


2.

De nem telt sok időbe, mikor egy újabb járókelő szólalt meg rosszallóan: „Micsoda arcátlanság! A kis csibész úgy trónol a szamáron, mint valami király, szegény öreg apja meg loholhat mellette.” Ez meg a fiút szomorította el, és kérte apját, hogy üljön fel mögé a szamárra.


3.

„Ki látott már ilyet?! – hallatta ekkor zsémbelődő hangját egy asszony a fátyla alól. – Micsoda állatkínzás! Szegény párának leszakad a háta, a két semmirekellő meg úgy terpeszkedik rajta, mintha egy dívány volna az a szerencsétlen jószág!” Apa és fia a szidalom hallatán összenéztek, és szó nélkül mindketten leszálltak a szamárról.


4.

De csak néhány lépést tettek meg a szamár mellett, egy idegen máris gúnyolódni kezdett rajtuk: „Hogy lehettek ennyire ostobák? Sétálni viszitek talán azt a szamarat? Minek tartjátok, ha nem is dolgozik, hasznot se hajt nektek, és még arra se jó, hogy vigye valamelyikőtöket?”


5.

Az apa egy marék szalmát adott a szamár szájába, másik kezét fia vállára tette, és így szólt: „Bárhogyan teszünk is, mindig akad valaki, akinek nem tetszik a dolog. Azt hiszem, legjobb lesz, ha eztán csakis a magunk feje után megyünk."

2012. júl. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
A Bibliában az a szép, hogy sok helyen szabadon értelmezhető. Nagyon nem szeretem, ha valaki megmondja nekem a tutit. Amúgy meg, ha ilyen nagy vallásos vagy, írhatnád a Bibláit nagy betűvel is. Remélem, azért "jóban" vagyunk.
2012. nov. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó a Bibliát nem szabadon kell értelmezni:) A Bibliát megkell érteni pontosan. Amire gondolsz az inkább az agymosás lehet, mert más másképp értelmezi és azt erölteti másba. Valamint a Bibliát és többféleképp fordították már, szóval nem biztos, hogy olyan jó szabadon értelmezni valamit ilyen esetben. Jó, ha más véleményét is meghallgatod, de vakon követni azt az értelmezést már nem jó, mert félrevezethet.
2012. nov. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Értékes ***** válasza:
Úgy gondolom, hogy aki ellátogat erre az oldalra, az tisztában van az oldal céljával. Ezért minden Tanút arra kérek, hogy az oldalt a céljának megfelelően használja. Ezért ne tegyenek fel a hitnézeteinkkel kapcsolatos kérdéseket. Vannak olykor olyan kérdések, amelyek minket érintenek, vagy lehetőséget adnak a véleményünk kifejezésére, ezekre válaszoljunk. A válaszunknál mindig tartsuk szem előtt Péter apostol tanácsát, mely az 1Péter 3:15 szerint így szól: ,,hanem szenteljétek meg Krisztust mint Urat a szívetekben, mindig készen állva a védelmezésre mindenki előtt, aki a bennetek levő reménység okát követeli tőletek, de ezt szelíden és mélységes megbecsülést tanúsítva tegyétek.''
2012. dec. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Pontosítanék Berta Wooster válaszával kapcsolatban:

A kérdésben nem 4, hanem 6 hiba volt! :-)

2013. jan. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Jól van, na, nem vagyok én annyira szigorú: a két gépelési hibát nem számoltam bele. :)
2013. jan. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 nyugalom ***** válasza:

Kedves mindenki. Sajnos azt tapasztalom, hogy egyre több analfabétának nevezhető ember van köztetek, olyan dolgon vitáztok, ellenségesen, ami idő pazarlás, látszik nagy az Isten állat kertje sokan belefértek.

Egyszerű a kérdés, én, vagy te, a válasz. Ennyit kellene és nem helyesírási dolgokat felróni, hisz a gépen a betűk sem mindent vesznek.Én azt mondom ha nem érdekel a kérdés, akkor hagyd figyelmen kívül, és ne kötekedjetek. Te kérdező, fogd fel a dolgot, úgy, hogy ne is szállj vele vitába, ne válaszolj, "okos enged, a bolond szenved" A vitához két ember kell, te ne legyél erre nyitott, és ha ő magába beszélget, akkor őt nézik bolondnak. Ez volna bölcs döntés részedről.

2013. júl. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ez a "nyugalom" milyen bölcs..:-D
2013. júl. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!