Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent az a szeretet, a...

Mit jelent az a szeretet, a miről vallásos emberek beszélnek?

Figyelt kérdés
Kérlek úgy magyarázd el, hogy nem hívő számára is érthető legyen!

2012. júl. 6. 22:37
1 2
 11/12 anonim válasza:
Miután hinni kezdtem Istenben néhányszor rövig időre éreztem ezt a szeretetet, általában akkor amikor őszintén szerettem volna tenni valamit Istenért. Ami a lefontosabb, hogy akkor kezdtem hinni, amikor egyáltalán nem magamra gondoltam, hanem a gyerekeimet féltettem. Sajnos azóta eltávolodtam Tőle, mert megint önzőn szeretek. Továbbra is szeretem a gyerekeimet, de közben nem szorítom magam a háttérbe, hanem a saját kívánságaimmal és jólétemmel is törődöm. Általában ilyen az önző emberi szeretet, pedig sokkal jobb az isteni önzetlen szeretet. Ezt csak példának írtam le, hogy kb. tudd mi a különbség. Azt gondoljuk, hogy jól szeretünk, pedig önzőek vagyunk. Isten közelében ez megváltozik.
2012. aug. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

A szeretet többek között ezt is jelentheti : mélyről fakadó ragaszkodás vagy vonzalom, melyet valaki többek között egy barát, egy szülő vagy egy gyermek iránt érez; az, amikor valaki kedvel valakit, vagy tetszik neki valaki; Isten jóindulata a teremtményei iránt, vagy az a mélységes tisztelet, amelyet nekik kell érezniük Isten iránt; rokonszenv, melyet Isten teremtményei helyénvalóan mutatnak ki egymás iránt; az az erőteljes vagy szenvedélyes érzés, melyet valaki egy más nembeli iránt érez, és amely a hitvesi egység érzelmi mozgatórugója. A szeretet egyik szinonimája az „odaadás”.

Ezeken a jelentéseken kívül a Szentírás még beszél az alapelveken nyugvó szeretetről is, mint amilyen az igazságosság iránti szeretet, sőt az is, amikor valaki az ellenségét szereti, akihez talán nem vonzódik. A szeretetnek ez az oldala vagy megnyilvánulása önzetlen odaadás az igazságosság iránt, és őszinte törődés mások tartós jólétével, ami ennek a törődésnek a tevékeny kimutatásával párosul mások javára.

2017. nov. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!