Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muszlimok Segítségét kérném/Ra...

Muszlimok Segítségét kérném/Ramadán?

Figyelt kérdés

Assalamualaikum! Muszlimok segítségét kérném. :) Ez lesz a első Ramadánom és szeretném ha jól sikerülne! De nem igazán tudom hogy csináljam! Leírnátok a ti napirendeteket?

Az lenne még a kérdésem hogy Reggel és este mettől lehet enni?

Ha jól tudom Július 20-tól Augusztus 18-ig tart

Előre is Köszönöm :D


2012. júl. 10. 19:02
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
7%
A Ramadan egy hónapja alatt napközben /reggel 6-tól este 6-ig/ teljes böjtöt kell tartani. Tilos az evés, a dohányzás, a szex. Csak vizet ihatsz ez idő alatt. Hat órakor annyit ehetsz, amennyit akarsz. Amúgy az élet normális ez idő alatt is.
2012. júl. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
Vizet sem ihat. Semmit nem lehet se inni, se enni. Hajnalban fel szoktak kelni még enni egy nagyot, mielőtt fel kel a nap. Miután lement a nap nagy kalóriában dús ételeket esznek. Ez igaz egész ramadán alatt, ugyanis kell az utánpótlás. Másrészt a menstruáló nők és betegek szünetelteik a ramadánt.
2012. júl. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
Még egy tanács. Mivel még soha nem próbáltad, így elég megerőltető lesz a szervezetedre különösen az elején. Szóval mindig legyen nálad víz és szőlőcukor. Ha rosszul kezded magad érezni (szédülsz, cseng a füled, pöttyöket látsz) igyál és egyél egy szőlőcukrot. Később már könnyebben viseled majd.
2012. júl. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
9%
21.49-es! Rosszul tudod! Vizet igenis szabad és kell is inni. A Ramadan nem a rosszullétre játszik! Egy egész Ramadan hónapot töltöttem Marokkóban, így tudom, hogy mit nem lehet és mit lehet tenni ez alatt az egy hónap alatt.
2012. júl. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pedig a barátom tunéziai és ők nem isznak vizet sem.
2012. júl. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 Izoldaaa ***** válasza:
70%
Én is első kézből tudom, hogy SEMMIT nem vehetnek a szájukba. Ergo, vizet sem ihatnak. Férjem most mondta, hogy reggel 3-tól este 6:30-ig tart.
2012. júl. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 Granulátum ***** válasza:
26%

Nem hinném, hogy nagyon egészséges lenne ez a böjt, ha az egész napos megtartózkodás után éjszakára telizabáljátok magatokat, mint a disznók.


De ez a ti dolgotok, felnőtt emberek vagytok, azt csináltok amit akartok. Viszont kinyílik a bicska a zsebemben, amikor olyanokat hallok, hogy pl Malájziában 7! éves kortól kötelező ez a böjt.

2012. júl. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 Izoldaaa ***** válasza:
27%
Én nem tudnám csinálni.
2012. júl. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
26%
Azt én sem tartom helyesnek, hogy gyerekekre kényszerítik rá. Normális helyeken ez csak a felnőttekre vonatkozik, de már az öregekre sem.
2012. júl. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Wa Alaykom Asalam. NEM IGAZ A REGGEL 6TÓL ESTE 6IG!!!!!!!! Szép is lenne, abban semmi nehézség sincs. A LAKÓHELYED szerint kell figyelembe venni a fajr ima kezdetét, nekem JNSZ-megyében Ramadan hónap az első napi böjtje 03:05-től tart napnyugtáig, azaz 20:31ig. De Bp-en is más, kb 5 perc a különbség stb Minden nap más. iszlam.com-on segítenek inchaallah
2012. júl. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!