Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért itélnek el minden?

Miért itélnek el minden?

Figyelt kérdés

Nem vitát szeretnék inditani csak kérdésekre keresek válaszokat!

Miért itélnek el minden muszlimot néhany muszlim miatt? vagy épp a cigányokat néhany cigány miatt?ën is itéljem el a keresztényeket vagy más vallásban elöket? mindenki követ el hibákat még is sokan nem tudják.Ami a médiában van elvakit mindenkit....miért nem néznek a dolgok valós oldalai felé? miért itélkeznek az emberek? és miért nem járnak utánna más kultúrának?

Azonnal csak itélkeznek,azt mondják a muszlimok ölnek,robbantgatnak,a nöket terrorban tartják?? a muszlim nök nem gondolgják igy,nincsenek kényszeritve és nem is érzik ugy magukat,mégis mást állitanak róluk olyanok akik nem ebben a vallásban élnek.Sokan elitélik a muszlimokat,a cigányokat.Ez most vallás vagy származás kérdése náluk?



2012. máj. 12. 13:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Muszlimokkal semmi bajom sőt sok mindenben egyet értek velük eléggé el vannak nyomva a közel keleten háborúk stb,nos a cigányok az már más téma nem az a baj h néhány cigány lop csal rabol hanem hogy az arány nagyon magas közöttük.
2012. máj. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
előző vagyok a média nagyban hozzá járul ahhoz hogy muszlimokat terroristának nézzék ok nélkül pl az iraki felkelőket is egyből terroristázzák pedig csak a hazájukat védik az agresszoroktól.Szerintem aki kicsit is tájékozott tudja hogy mi van,és hogy a muszlim kultúra nem a gyilkolásról szól.
2012. máj. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Teljesen igaza van az elsőnek! Szerintem az emberek a tapasztalataik és a tények alapján ítélkeznek. Amíg például Magyarországon a börtönök 80%-át cigányok teszik ki, az erőszakos cselekmények jó része is hozzájuk köthető, nincs mit csodálkozni azon, hogy őket utálják. Kínaiak és még sok egyéb kisebbség is követ el bűncselekményeket, mégsem utálja őket annyi ember itthon, mint a cigányokat.
2012. máj. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mert az emberek nem tudják egymást egyénként kezelni, csak általánosítanak elvakultan.

Meg ott a média, rossz tapasztalatok sokasága.


Nekem semmi bajom a cigányokkal és muszlimokkal sem.

De ha az utcán elmegyek egy cigány mellett, mindig az jár a fejemben, hogy na most mit fog beszólni.

2012. máj. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 ArturoBla ***** válasza:
Amiért az Egyházat pedofilnak, homokosnak tartják... Mert az ember egy olyan faj, amelyik általánosít.
2012. máj. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Granulátum ***** válasza:

Mondjuk az m betűsek és c betűsek is szeretnek általánosítani.

A dániai karikatúra-botrány után szóltál a pakisztániaknak meg a többieknek,hogy ne gyújtogassák a dán nagykövetségeket és a dán cégek irodáit?

2012. máj. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az általánosításban szerintem sokkal nagyobb szerepe van a médiának, mint azt sokan hinnék. Mint a viccben. New Yorkban, a Central parkban egy elszabadult kutya egy gyerekre támad. Egy arra járó férfi odaugrik, elkapja a kutya nyakőrvét, és addig szorítja a kutyát, amíg az mozogni tud. Látja ezt egy újságíró,és rögtön mondja is a férfinak:

- Ezt megírom! Az lesz a holnapi szalagcím:"A hős New Yorki!"

- De én nem vagyok New Yorki.

- Akkor az lesz a cím, hogy:"A hős amerikai, aki megelőzte a kutyatámadást"

- De én nem vagyok amerikai.

- Akkor honnan érkezett?

- Iránból.

A másnapi főcím:

"Iráni terroristák kutyákat kínoznak a Central Parkban! Az FBI keresi az Al Kaida szálat!"


Valahogy így.

2012. máj. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az ítélkezés nem helyes. Néha sajnos én is elítélem a fültágító karikát viselő fiatalokat, és azokat, akik valóságshow-kban szerepelnek és fűvel-fával kufircolnak. De igyekszem levetkezni ezt a bűnömet, és mindent megteszek azért, hogy ne ítéljem el még őket sem. Elvégre ők is az Úr gyermekei, nekik is bizonyára rengeteg jó tulajdonságuk van. Nincs jogunk elítélni senkit, semmi miatt! Mindannyiunkat az Úr teremtett, minden egyes ember a testvérünk, bőrszíntől, vallástól, magatartástól függetlenül.
2012. máj. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
0%
cigányok 90%-a lop, bűnöz egy szóval ****** ****** ** *** **** *** ******* **** nép
2012. máj. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
kedves kérdezö, de különösen annak irnék aki a romákat bünözönek irta sok sok ponttal.Én magam Jehova Tanujaként élem az életem. és bátran kimerem jelenteni, hogy nem minden bünözö attol fugg hova tartozik, az egyik kedves hozzászolo irta, hogy nem lehet általánositani, mert ez egyéntöl függ. elmesélek egy esetet: megkérdezteke egy roma fiut, hogy ő magyar, vagy "cigány"? a válasza az volt: Én Jehova Isten Tanuja vagyok. ugyan is a tanuk a teremtöhöz hasonloan gondolkodva nem nacionalisták, és számunkra nincsenek országok, csak emberek és testvérek.akik pedig rosszat tesznek és roszul élnek annak a nevét hangoztassák ne a származását. lásd Ádám és Éva aki semmilyen nemzethez nem tartozott mivel nem is volt ilyen kifelyezés nagyon sokáig de a nevük ismeretes...!
2012. jún. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!