Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kellene örülni Jézus...

Miért kellene örülni Jézus halálának?

Figyelt kérdés
Ezt nem értem. Tudom hogy megszabadította a világot a bűnökről, és így nekem nem kell átesnem azon amin Ő átesett, de...nem tudom... Akkor is. Miért ilyen áron? Ez szörnyű! Hogy köszönhetném meg neki, ha egyszer közbe azt gondolom hogy ezt így nem kellett volna. Segítsetek!
2012. júl. 11. 21:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem kell örülni neki, ezt senki nem mondta... Maximum a feltámadásának örülhetsz. És légy neki hálás, hidd el, nem várja tőled, hogy örülj.
2012. júl. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Úgy köszönheted meg, ha Krisztusi életet élsz. Hidd el, ő nem vár el tőled semmit. Az ő kegyelme és szeretete 100%-osan ingyen van. Már csak az a kérdés, hogy élsz-e vele?!
2012. júl. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

emlékszel mit mondott Péternek?

távozz tőlem Sátán

jól ki van ez találva

dőlj bele a kegyelmes Isten kezébe és élvezd

2012. júl. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

Nos azért nem annyira egyszerű ez mint sokan gondolják.

A keresztény élet nem passzív.

Jézus sosem mondta, hogy "dőlj hátra és élvezd az életet, ilyet sosem olvastam.

Sőt annál inkább a következőket mondja


(János 15:20, 21) 20 Tartsátok elmétekben a szót, melyet mondtam nektek: a rabszolga nem nagyobb az uránál. Ha engem üldöztek, titeket is üldözni fognak; ha az én szavamat megtartották, a tiéteket is meg fogják tartani.


Nos ebből jól látjuk, hogy az hogy Ő letette az emberiségért az életét, az nem elegendő a kényelemre.

Nos több helyen tér ki Jézus arra, hogy ha be akarjuk bizonyítani a szeretetünket, azt nem csak szavakkal kell bizonyítani hanem tettekkel is.


Az halálának való "örömöt" pedig idéző jelbe teszem.

Igen abban az értelemben örülünk ennek, hogy ezzel tette lehetővé Isten előtti tiszta mivoltunkat, hogy tiszta lelkiismerettel imádkozhatunk hozzá,Jézuson keresztül és talán az örök életet is elnyerjük, ha az egész életünkben kitartunk a keresztény életünk mellett.

2012. júl. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem kell neki örülni. Ő azért halt meg, mert szeretett téged és az Istent is.
2012. júl. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 yuda ***** válasza:

Jézus azért halt meg, meg az Ádámi faj összes bűneit és azok következményeit magára vette, hogy cserébe te az Ő tiszta, szent életének minden igazságát, következményeit megkapd.Megbékülhessünk istennel az Ő halála által.

Ha ennek nem tud örülni valaki, elég baj. :D

Legyél hálás és örülj.

Egyébiránt általában valóban nem örülünk valaki halálának, de ez egyedülálló történelmi esemény volt, ennek örülhetsz.

Tudomásom szerint legalább 9 dolog történt a kereszten, amit nevezhetünk Isteni cserének, amikor is Jézus magára vett valamit, hogy mi cserébe Isten gazdag áldásába részesüljünk. Ilyen pl. átokká lett értünk, hogy mi áldásban éljünk.

Betegségeinket ő viselte, hogy meggyógyuljunk és egészségesek legyünk.

Halált szenvedett, hogy éljünk.

Elutasítottságot szenvedett, hogy mi elfogadottak legyünk.

Régi emberünk (Ádámi) meghalt, hogy új emberré lehessünk ..és így tovább.

Ismétlem, ha ennek a tökéletes megváltói műnek valaki nem tud örülni, az komoly probléma.

"Vedd figyelembe a golgotai művet: tökéletes mű, tökéletes minden vonatkozásában, tökéletes minden részletében."

2012. júl. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az első emberpár, Ádám és Éva elmulasztotta megtartani az Isten családjában elfoglalt helyét. Már ilyen helyzetben voltak, amikor kiűzettek az Éden kertjéből az Isten ellen elkövetett bűnük miatt. Azon túl, hogy többé nem számítottak Isten családja tagjainak, halálbüntetés is várt rájuk. A feladat ezért nem csupán az volt, hogy leszármazottaik ismét elnyerjék Isten helyeslését, mint az ő családjának tagjai, hanem a rájuk vonatkozó isteni halálbüntetést is el kellett törölni. Az isteni igazságszolgáltatás működése szerint ez megkívánta, hogy Jehova Isten egyik hűséges fia szenvedjen halált cserébe, mintegy váltságként. A nagy kérdés tehát ez volt: A kiválasztott személy kész-e alávetni magát egy ilyen helyettesítő halálnak az emberi bűnösök helyett? Azonkívül, ennek végrehajtása csodát is követelt a Mindenható Isten részéről. Az isteni szeretet példátlan méretű kinyilvánítását is megkívánta (Róma 8:32).
2012. júl. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hmm... Igen azt hiszem kezdem kapisgálni.

köszönöm válaszaitokat :)

2012. júl. 12. 16:53
 9/12 anonim ***** válasza:

Miért ilyen áron? Ez szörnyű! Hogy köszönhetném meg neki, ha egyszer közbe azt gondolom hogy ezt így nem kellett volna. Segítsetek!


Igen, ilyen áron halt meg az emberért, én értem és Teérted is Jézus Krisztus, mert ennyire szeret bennünk, hogy életét adta értünk, hogy megmentsen a kárhozat halálától. A szívünkben hordozzuk, Jézus kinszenvedését, akkor meggondoljuk, hogy bűnt kövessünk el, mert áron vétetett, hogy mi hitben éljünk Ővele. Kövessük Őt hittel, mert most is munkálkodik értünk a mennyben, hogy elnyerjük az örök életet. Fogadjuk szeretettel a Szent Lélek munkáját, mert Ő is a szívünk megjobbítására törekszik. Segít megismertetni velünk a Biblia alapján Isten üzenetét. Általa hittel és szeretettel fogadjuk be Istent, Fiát, Jézus Krisztust. E három isteni személy a Szentháromság, akik értünk munkálkodnak, ha beengedjük a szívűnkbe és Velük élünk.

2012. júl. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
A halálának nem lehet örülni, csak annak, hogy azáltal, hogy meghalt, ha hiszel benne, és követed Őt, akkor nem kell pokolra jutnod, hanem a Mennyországba kerülsz. Ha nem halt volna meg, tehettél volna bármit, nem léphetnél be a Mennybe. Szerintem érdemes megnézni ezt a videót, nekem nagyon tetszik :) http://www.youtube.com/watch?v=6TmDHDnLNG0
2012. júl. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!