Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ismertek olyan közösséget,...

Ismertek olyan közösséget, ahol ha az ember bajba kerül, nem fordulnak el tőle, hanem mellé állnak, segítik?

Figyelt kérdés
Újabban elterjedt egy ilyen áldás-kerszténység, ami alatt az értendő, hogy ha minde rendben van az életedben, akkor áldott vagy, ha problémáid, nehézségeid vannak, akkor biztos bűn van az életedben. Ezért a közösségben mindenki az "áldottal" akar kapcsolatot tartani, aki meg nehéz sorsban van éppen, az kisodródik a közösségből. Nem fordítva kellene ennek lennie? Hogy aki rászorul, vagy gyengébb, azt jobban támogatni, segíteni, védelmezni? Szándékosan nem nevezek meg egyházat ahol ezt tapasztaltam. Egyébként több is van, nem csak egy sajnos.

2012. júl. 12. 14:51
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Úgy hívják család és barátok, nem klubokba fogsz ilyet találni
2012. júl. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Hát lehet hogy igazad van, de akkor nagyon sajnálom hogy itt tart a kereszténység.
2012. júl. 12. 15:05
 3/25 anonim ***** válasza:
Azért a családtagok és a barátok sem piskóták néha.
2012. júl. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Micimackó és barátai. Ott van ilyen.
2012. júl. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Nos mindenki fájdalmára itt vagyok:)

Nos nekem nincs családom,(van csak nem tartjuk a kapcsolatot, mert én "szegény" maradtam, ők jól élnek) de barátaim igen,és ezen barátaim egyben a hit testvéreim. Nem csak a magam nevében hanem sok testvérem nevében kijelenthetem, hogy mindig segítő jobbot nyújtottak, ha valóban szükségem volt rá.


Nos nem egy biblia vers írja, hogy mennyire fontos a keresztények között, azt a szeretetet kimutatni ami szinte, már családiasnak mondható.

Nyilván, nem hobbiból írták le a következő verseket, mert ez is Krisztus követőinek egyik azonosító jele.

No meg gondoljunk arra, mit mondott Jézus, kik az Ő szülei testvérei?

Akik azt teszik amit az Atyja tesz, vagy is egy nézeten egy akarattal tesznek a hitükben ezért van szeretet egység köztük.


(Lukács 8:20, 21) 20 Mindazonáltal hírül adták neki: „Anyád és testvéreid odakint állnak, és látni akarnak téged.” 21 Így felelt nekik: „Ezek az én anyám és az én testvéreim, akik hallják az Isten szavát, és cselekszik azt.”



(Jakab 1:27) 27 Istenünk és Atyánk álláspontja szerint a tiszta és beszennyezetlen imádati forma ez: gondot viselni az árvákra és az özvegyekre nyomorúságukban, és szennyfolt nélkül megtartani magunkat a világtól.


(1János 3:17, 18) 17 Akinek pedig megvannak e világ létfenntartásra való javai, és látja, hogy a testvére szükségben van, s mégis bezárja előtte gyengéd könyörületének ajtaját, abban mi módon marad meg az Isten szeretete? 18 Kicsiny gyermekek, ne szóval szeressünk, se nyelvvel, hanem tettel és igazsággal.

2012. júl. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Bocsi, az 5-ös vagyok.

Azt lefelejtettem, hogy ez nem azt jelenti, hogy közösségnek el kell valakit tartania , mert nem akar dolgozni.Ha mindent meg tett, de a világ jelenlegi állapota miatt, valamiért megszorul, akkor a testvérek azonnal segítenek.

2012. júl. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
nem csak anyagi dolgokra gondolok, hanem lelkire például. Abban teljesen egyetértek, hogy nem kell hogy eltartson bárkit a közösség, a kérdésem nem erre vonatkozott. Inkább lelki életviteli terhek hordozására stb. (mint hogy: hordozzátok egymás terhét.)
2012. júl. 12. 17:22
 8/25 anonim ***** válasza:
A mi gyülekezetünkben is ez a helyzet. Sőt, sajnos nálunk ki vannak válogatva egyes emberek, akikkel jobban foglalkoznak, mint a többiekkel, pedig egyenlően kellene mindenkivel bánni. Pl. egy kiválogatott embertől kérdezgetik, hogy mi újság vele, hogy van, jó a ruhája, hol vette, kérdezik a hobbijáról, stb. - míg a többiek közül valókkal az általános érdeklődési szint van meg: hogy vagy? hogy megy a meló? - és itt vége is szakad érdeklődésnek. A kiválogatott emberek pedig nem azok a "velem törődj jobban" típusok. Nincs egyenlő bánásmód, a Biblia pedig nem ezt tanítja!
2012. júl. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, még mindig az 5-ös vagyok

A legtermészetesebb dolognak kellene ezt is venni.

Nekem a gyülekezeten belül, mindenki a barátom, az anyukám az apukám a testvérem, és bármivel fordulhatok hozzájuk, kitárják a szívüket.

Példa: bár nehéz erről még beszélni.


2007-ben férjhez mentem novemberben. nagyon szerelmes voltam.

Férjem 2009.februárban infarktust kapott és itthon a kezemben halt meg.

Másfél évig éltem vele, még most is fáj.

De a szeretett testvéreim egymásnak adták át a kilincset sorban jöttek, és segítettek, meghallgattak, stb.

Nem tudom, hogy dolgoztam volna fel a teremtő isten ezen szolgái nélkül e fájdalmas élményt.

2012. júl. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
hát, a 8-as hozzászóló valóságosabb képet festett mint te kedves 5-ös. Én is próbáltam hinni hogy a gyülekezetben minden más lesz, igaz szeretetre találtam, és én jómagam is próbáltam tenni ezért hogy ne így legyen, de csalódnom kellett. Te vidéki vagy?
2012. júl. 12. 17:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!