Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ismertek olyan közösséget,...

Ismertek olyan közösséget, ahol ha az ember bajba kerül, nem fordulnak el tőle, hanem mellé állnak, segítik?

Figyelt kérdés
Újabban elterjedt egy ilyen áldás-kerszténység, ami alatt az értendő, hogy ha minde rendben van az életedben, akkor áldott vagy, ha problémáid, nehézségeid vannak, akkor biztos bűn van az életedben. Ezért a közösségben mindenki az "áldottal" akar kapcsolatot tartani, aki meg nehéz sorsban van éppen, az kisodródik a közösségből. Nem fordítva kellene ennek lennie? Hogy aki rászorul, vagy gyengébb, azt jobban támogatni, segíteni, védelmezni? Szándékosan nem nevezek meg egyházat ahol ezt tapasztaltam. Egyébként több is van, nem csak egy sajnos.

2012. júl. 12. 14:51
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
a másik dolog, hogy azért jár az ember a gyülekezetbe, mert reméli, hogy ott többet fog kapni mint a világban. de ha csak szenvedés az egész, akkor minek?
2012. júl. 12. 17:56
 12/25 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.

Nem; Pesti vagyok.

Nos tudom, hogy ebben a világban ritka ilyet hallani, de csak a tapasztalatomat írtam le, írhatnék még, mert sok minden történt velem, de csak az egyiket írtam le.

Mindazon által, elmondom neked, hogy nem agyi, hanem idegi alapon vagyok epilepsziás.

S nekem igen sűrűn van szükségem beszélgetésekre.

Ezekben sem szenvedek hiányt.

Hogy egy adott gyülekezetben ki mit tapasztal, azt nem bírálhatom felül, nálunk szigorúan veszik ezeket, mert a szeretet nem csak szavakban kell kifejezni, igy mindig be vannak jelentve a temetések, és akik kórházba kerülnek azok is, és lehet menni látogatni.

2012. júl. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
8-as vagyok. Én is azt reméltem, hogy szeretetet, összetartást, egységet, törődést találok, viszont csalódtam. Nálunk ha már elmész egy másik egyházba egy alkalomra, akkor már bűnt követtél el.
2012. júl. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

5-ös

És melyik biblia vers mondja ezt?

Ilyen nincs, a bűn nem itt kezdődik.

21. éve vagyok ebben az életformában de ilyet sehol nem olvastam, pedig volt, hogy ha nem tudtam elmenni egy össze jövetelre, akkor máshol bepótoltam, és még örülnek is le ne maradjak egy tanításról.

2012. júl. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
én komolyan meglepődök azon, ha tényleg van olyan egyház, ami igei alapon működik (!) és mellette van szeretet az emberek között, nincs kontroll a vezetőség részéről, és nem a szolgálatot helyezik központi dolognak, hanem az embert a hitet. Ha valaki tud ilyet, szóljon! egyébként marad a meghunyászkodás a kevésbé fontos embereknek, a törtetés az ügyesebbeknek, a versengés, és ennek tetejében a képmutatás. Ha én már megismertem Jézus Krisztust, ennek nem fogok behódolni!!! Én nem is értem komolyan, hogy érzik jól magukat az emberek, hogy nem veszik ezt észre, ha észreveszik hogy képesek ezt eltűrni? Én nem vagyok ez a fajta, én Jézust követem, nem egy szervezetet. Nem vádolni akarok senkit, hanem ébresztőt fújni, hogy jöjjenek ki a keresztények a képmutatásból, mert ezt Jézus is számon fogja kérni rajutuk, ebben biztos vagyok.
2012. júl. 12. 18:34
 16/25 anonim ***** válasza:

Nos valóban Jézust kell követni, de ezt csak úgy lehet sok millió embernek egységesen megtenni, ha rendezettségben vannak jól megszervezve, és amint írtad a "vezetők" nem a maguk érdekeit szolgálják, hanem a nyáj érdekeit, mert a nyáj a teremtőé, és nem az övék, és ezzel el kell majd számolni, ahogy az írás mondja.


(Héberek 13:17) 17 Engedelmeskedjetek azoknak, akik vállalják köztetek a vezetést, és vessétek alá magatokat nekik, mert ők a ti lelketek felett őrködnek, mint akik számot fognak adni; hogy ezt örömmel tegyék, és ne sóhajtozva, mert az károtokra lenne.

2012. júl. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Bocsi 5-ös voltam
2012. júl. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 Sághegyi Csaba ***** válasza:
A Golgota, és a baptista gyüliben láttam komolyabb segítőkészséget azok közül, amelyeket ismerek.
2012. júl. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

5-ös

Egyikhez sem tartozom

Jézus szerint ne tudja a bal kéz mit tesz a jobb,így itt nem is használunk médiát, sem erre. elsősorban pedig nem jótékonysági szervezet a miénk, jó lehet a segítség keresztényi kötelességünk.

2012. júl. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 Granulátum ***** válasza:

Ennek semmi köze a vallásokhoz, ezt a tulajdonságát az ember az állatvilágból hozta, ahol a dominancia számít:

Aki nem domináns, az menjen a fenébe!

2012. júl. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!