Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak velem van így?

Csak velem van így?

Figyelt kérdés

Általában fordítva szokott lenni. Anyu a vallásom ellenzi vagy nem tudom... Azzal nincs baja ha olvasom a Bibliát, de ha mondjuk találok neten egy klassz keresztyén oldalt, vagy zenét, akkor már egyből elkezdi mondani, hogy nem akarja hogy olyan legyek mint valami Jehovatanú, meg hogy "Jaj mindenem csak az Isten"...

És mikor ezt mondja nem is tudok neki érvelni, mert teljesen lefagyok... Csak később jut eszembe mit is kellett volna mondanom...



2012. júl. 13. 11:33
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Nem csak veled van így. De ezzel nincs semmi baj. Természetes, hiszen anyukád nem hívő, te meg az vagy.

Ha kitartó maradsz, előbb-utóbb látni fogja az életeden a hit jó gyümölcseit és talán még ő is megtér. :)

2012. júl. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Esetleg kérdezz rá, ő, mint példamutató szülő, milyen alternatívát mutat fel teneked életcélként.
2012. júl. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
hát nem tudom, jobb helyeken értelmesen meg lehet beszélni a dolgokat. nem annyi hogy "fujj Isten", vagy "fujj ateista", hanem megbeszélik a másik nézőpontját és elfogadják azt.
2012. júl. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Hazardteam ***** válasza:
58%

Sok szülő imádná magát klónozni a gyerekeibe, letojja azok szabad akaratát, "az ő érdekükben" és "aggódva értük" természetesen, közben elfelejtik hogy csak "kölcsönbe" kapták őket, hogy a (szülői) tisztelet nem azonos a feltétlen engedelmességgel és hogy vallás szabadság van, meg a kölkük már nem 5 éves, képes dönteni és hogy ők, a szülők, max csak otthon mindentudók, ha kilépnek akár az utcára, már nem is olyan nagy szakértők (mindenben) más felnőttek szemében..


"egyből elkezdi mondani, hogy nem akarja hogy" - És az hol marad, hogy a (néha 20-21 éves!)"gyerek" mit "akar"? Ráadásul hitbéli dolgokban. Mondanom sem kell, ilyenkor jön hogy "úgy aggódom, CSAK neked akarok jót, jaj de féltelek" máskor meg az "ameddig az én házamban laksz, a kenyeremet eszed, az lesz, amit mondok" és passz. Ezek az emberek valahol a középkori babonák szintjén megrtekedtek. azt sem tudják, miről beszélnek, utána nézni "nincs idejük" (lusták) viszont alanyi jogon elvárják a feltétlen engedelmességet. Ha meg nem jön be,l akkor jöhet az "aggódó sírás" és egyéb manipuláló nyalánkságok, sok esetben még akkor is, ha addig egyébként az sem érdekelte őket, ha a fiuk-lányuk egész nap a haverokkal lógott a telepen füvet pöfékelve, de ha ezek után véletlenül Isten kerül a képbe, egyből kifigyel az "aggódó szülő"

2012. júl. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Anyu nem ateista, régen járt is templomba, imádkozott, csak aztán "csalódott" és azóta nem nagyon... Nem tudom láttátok-e a Titok című filmet, én láttam anyával, olyasmiről szól hogy "Te vagy az életef ura", meg "az univerzum válaszol a gondolataidra, és azt teljesíti. Nekem mint vallásosnak nem jött be, de anyu kezd ráálni erre :\

Az tény és való hogy eléggé azt akarja hogy olyan legyek mint ő, vagy olyan ami neki nem sikerült.

De más szülő örülne ha a gyereke egyre méllyebben szeretne vallásos lenni, anyu miért nem ilyen?

2012. júl. 13. 17:29
 6/10 Hazardteam ***** válasza:
Mert ő is csak egy "áldozat áldozata". Mindenki csak abból és annyit adhat, amije van, amennyit/amit ő is kapott. Én, amikor először elmentem egy keresztény helyre, másnap anyám azzal várt, hogy megtiltja, összevesztünk, írt nekem meg iszonyú bűntudatom volt. Aztán kiderült, hogy azt hitte, valami olyan szektába térített valaki, mint amikről akkroban hallani lehetett és amikről ő is olvasott: pl. németországba kiment fiatalokat behülyítettek valami vallási maszlaggal, bedrogozták és meg.. khm.. "szexualizálták" őket, míg nem tudtak magukról. Én meg nem értettem, hogy lehet ennyire ellene olyasvalaminek, amit nem is ismer, ami ráadásul életem legjobb dolga volt addig. Aztán persze kiderült az igazság és nem volt már probléma ebből. Nálatok nem pont ilyen a helyzet, de ha jól értem, anyukád inkább az okkultizmus felé fordult, kiindulva a vallásokba vetett bizalmának a megrendüléséből (amivel egyébként egyetértek vele)
2012. júl. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szervusz

Milyen érdekes, Ma a Syma csarnokban voltam, és pont erről is volt szó, mert most 3, napig egész napos bibliai témájú előadások lesznek.

Egy fiatal ember el volt keseredve, mert az anyukája, ellenezte, hogy a tanúkkal bibliát tanulmányozzon.

Mivel szereti az anyukáját, és a teremtőről is szeretne ismeretet szerezni úgy döntött, hogy tovább tanul, és a példa mutatásával és a szeretetével megmutatja az anyukájának, hogy ettől, még szereti őt továbbra is.

2012. júl. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 gelazso ***** válasza:
55%

a vallások. kivéve a buddhizmus rengeteg háborús és öldöklést idézett elö a világon. a papok megáldják a fegyvereket a vatikán korupt és pénzt fektet be ahadiparba. mi kellmég neked hogy kinyiljon a szemed. lehetsz jó ember akkor is, ha nem egy mesekönyv( ami tele ellentmiondással)szernit élsz.

anyukádnak igaza van!!

2012. júl. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nos köszönöm a válaszaitokat!

Az utolsónak pedig: számomra ez nem mesekönyv, és ha azt akarod mondami hogy váljak meg a hitemtől, akkor köszönöm, de nincs szándékom ilyet tenni....Soha! :D

2012. júl. 15. 12:26
 10/10 anonim ***** válasza:
majd felébredsz egyszer...
2012. júl. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!