Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi! Mit gondoltok...

Jehova Tanúi! Mit gondoltok Charles Russell alábbi szavairól?

Figyelt kérdés

(körülbelüli fordítás, eredetit lásd lent *)


"Továbbá nem csak azt fedezzük fel, hogy az emberek nem képesek meglátni az isteni tervet az önálló Biblia tanulmányozás során, de azt is látjuk, hogy ha valaki félreteszi a Biblia Tanulmányokat, azután, hogy használta, jártassá lett benne, és olvasta azokat 10 éven keresztül, és ha akkor ezeket félreteszi, mellőzi, és egyedül a Bibliához fordul, habár 10 éven keresztül értette a Bibliát, a tapasztalatunk azt mutatja, hogy 2 éven belül sötétségbe kerül. Másrészt, ha csupán a Biblia Tanulmányokat olvassa a hivatkozásaival és egyetlen oldalát sem olvassa a Bibliának, a világosságban maradna a 2 év végén, mivel meg lenne neki az Írások világossága."


Ha Charles Russell tanításai tényleg a Biblián alapulnának, vajon miért mondott volna ilyet? Szerintem azért, mert ezek a tanítások (a lényeges, üdvösséggel kapcsolatosak) nem találhatóak meg a Bibliában.


----------

* "Furthermore, not only do we find that people cannot see the divine plan in studying the Bible by itself, but we see, also, that if anyone lays the Scripture Studies (Studies in the Scriptures) aside, even after he has used them, after he has become familiar with them, after he has read them for ten years if he then lays them aside and ignores them and goes to the Bible alone, though he has understood his Bible for ten years, our experience shows that within two years he goes into darkness. On the other hand, if he had merely read the Scripture Studies with their references, and had not read a page of the Bible, as such, he would be in the light at the end of two years, because he would have the light of the Scriptures" (Watch Tower, 15 September 1910, p. 298).


2011. júl. 2. 00:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%

Érdekes. Én 1évig tanulmányoztam a tanúkkal Bibliát. Észrevettem hogy rengeteg szektás vonásuk van, ezért abbahagytam és már nem érdekelnek. Ami a cikket illeti, hát nekem felnyitotta a szemem nagyon amikor azt mondta hogy: - "Másrészt, ha csupán a Biblia Tanulmányokat olvassa a hivatkozásaival és egyetlen oldalát sem olvassa a Bibliának, a világosságban maradna a 2 év végén, mivel meg lenne neki az Írások világossága."


Nemtudom miért, de valahogy furcsa számomra ez a kijelentés...

2011. júl. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%

Én már "kivetkőztem".


Charles Russell posztókereskedő volt. Nem ment neki az üzlet és akkor lőtt az agya egy könnyebb megélhetés után áhítozva. Kitalálta a világvégi eljöveteleket és nagyon sok hívőt meg tudott vele vezetni, akik követői lettek. Néha saját maga által terjesztet tanokba is belebukott, de zseniális módon ki tudta javítani "közhelyekkel". A hívők a "vezérnek" nem mernek visszakérdezni: egyrészt honnan veszi a víziókat, másrészt ha már kitalálta, milyen bizonyíték van rá, hogy az az isteni akarat.


Russell mint említettem zseni volt és ezeket az embereket egy hajszál választja el az őrültektől. Lehet, hogy egy ilyen őrült pillanatában tette az általad leírt kijelentését.

2011. júl. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a JT-i olyanok hogy mennek a szervezetük után, mindent elhisznek, nem kérdőjeleznek meg semmit amit tanítanak nekik. A józan gondolkodást megölte a fejükben a szervezet, robotként gyűjtik az újabb híveket mint vmi prédaleső farkasok. Ez az én véleményem róluk. Ja, és a szervezetük határozza meg az életüket, még a magyánéletükbe is beleszól a szervezet...
2011. júl. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
59%

Egyetértek a kérdező álláspontjával. Személyes tapasztalatom az, hogy a jehova tanúi bibliatanulmányozása, összejöveteleik, stb. nagyon démonikus, nyomasztó légkörűek, én 1-2 ilyen youtube-on található videót néztem meg, mivel érdekelt az álláspontjuk, de nagyon rosszul éreztem magam közben és utána le kellett imádkoznom azt a szellemi légkört, amit rám helyezett az a videó.


Egy magyar pásztorral történt az egyébként pár évvel ezelőtt - nevet hadd ne mondjak -, hogy egyszer jehova tanúi csengettek be hozzá, és persze, ahogy az meg van írva a forgatókönyvben, azonnal elkezdték a tanaikat reklámozni. A pásztor nem kezdett el teológiai vitákba bonyolódni velük, hanem nagyon hidegvérrel csak annyit mondott: "na, akkor gyertek, dicsérjük az Urat!" Ahogy elkezdték karizmatikus énekekkel dicsérni az Urat - a pásztor kontra tanúk - a házalók azonnal elkezdtek démonoktól szabadulni, és ha jól emlékszem a végén meg is tértek bibliai módon.

2011. júl. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%

Talán rendesen le kéne fordítani, nem csak körülbelül.

Ezen kívül talán a teljes cikk fényében kéne megvizsgálni, nem kiragadva belőle egy részt.


Harmadszor tanított-e olyant Russell, hogy a Bibliát, a Bibliatanulmányozást, BÁRMIVEL is helyettesíteni lehetne?


Ez is nagy melléfogás, mivel annak ellenére, hogy még akkor néhány dolgot nem láttak tisztán, Nemzetközi Bibliakutatókként voltak ismertek, akik a Biblia igazságaira hívták fel a figyelmet, a személyes Bibliatanulmányozás révén.

Valójában az ellenségeik véleménye, hogy a Bibliát helyettesítsd mással. Sok magát (hívő!) kereszténynek valló, a mai napig is egyáltalán nem, vagy csak nagyon ritkán vesz a kezébe Bibliát. Sok olyan is él ma, kinek egyáltalán nincs Bibliája!!!


Jehova Tanúi a szolgálatuk alatt tapasztalnak sok mindent - kínos.


A saját sarukat másra kenik.

2011. júl. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 ekeke ***** válasza:
56%
Azt, hogy az egész úgy ahogy van komplett baromság.
2011. júl. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

"Talán rendesen le kéne fordítani, nem csak körülbelül."


Akkor, kérlek fordítsd le jobban! Azt gondolom, hogy a lényegét visszaadtam a mondanivalójának.


"Ezen kívül talán a teljes cikk fényében kéne megvizsgálni, nem kiragadva belőle egy részt."


Igazad van, nem olvastam az egész cikket. Lehet, hogy a következő mondatában visszavonja az előző kijelentését :) De sajnos tapasztalatból azt látom, hogy igaz, amit írt. Az Őrtorony nélkül képtelenek vagytok bármit önállóan megvizsgálni, hogy valóban úgy vannak-e a dolgok, ahogyan tanították nektek.


"Harmadszor tanított-e olyant Russell, hogy a Bibliát, a Bibliatanulmányozást, BÁRMIVEL is helyettesíteni lehetne?"


Igen, a fenti idézetből kiderül, hogy a Bibliára nincs is szükség...


"Ez is nagy melléfogás, mivel annak ellenére, hogy még akkor néhány dolgot nem láttak tisztán, Nemzetközi Bibliakutatókként voltak ismertek, akik a Biblia igazságaira hívták fel a figyelmet, a személyes Bibliatanulmányozás révén. Valójában az ellenségeik véleménye, hogy a Bibliát helyettesítsd mással."


A Wikipédia szerint Russell már 1870-ben elkezdte tanulmányozni a Bibliát. Az 1910-es kijelentése 40 év Bibliatanulmányozás gyümölcse...


"Sok magát (hívő!) kereszténynek valló, a mai napig is egyáltalán nem, vagy csak nagyon ritkán vesz a kezébe Bibliát. Sok olyan is él ma, kinek egyáltalán nincs Bibliája!!!..."


Általánosítasz. Akik valóban Krisztus követői, azok hallják az Ő hangját, ismerik és követik Őt.

2011. júl. 3. 11:04
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
21:01! Ez hülyeség amit leírtál. Ez nem JT-ira illik, sőt. Ez inkább hitgyülisekre emlékeztet engem, és biztos vagyok benn hogy kevered a két vallást. Amit leírtál az mind a hitgyülekezet nevű bazinagy szektára vonatkozik és nem JT-ira. Az még veszélyesebb szekta mint JT-i!
2011. júl. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem tévedett a 21:01-es.

Én is hallottam ezt a storyt.:-)

Nyaggatták a Tanúk a pásztort hogy térjen már meg, erre megbeszéltek egy találkozót a pásztor családi házában. Amikor elmentek hozzá a Tanúk, leültek, és a pásztor egy gitárral elkezdte dicsérni az Urat. Aztán egyszercsak a "térítők" a földre estek és szabadultak meg hánytak. Volt egy J.T. hölgy, aki három napig nem tudott felkelni a földről ha jól emlékszem. Olyan büdös lett a házban, hogy ajtót-ablakot kikellett nyitni. Nem tudom hányan voltak, de mind megszabadultak és megtértek azt hiszem.

Ami a cikket illeti, nem nagyon kommentelném. Magáért beszél. Saját magát meg az agyszüleményét minősíti ez az ember.

2011. júl. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Ne aggódj, minden rágalmazó osztozni fog az Atyja sorsában!
2011. júl. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!