Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hisz egyre kevesebb...

Miért hisz egyre kevesebb ember Istenben?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy szinte mindenki az ősrobbanás elméletet hiszi el?

2012. júl. 25. 10:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/74 anonim ***** válasza:
74%

"Nincs az az emberi kormányzat ami helyre hozza a nehézségeket, bebizonyították, sokfélét kipróbáltak."


És nincs az a vallás, vagy isten, ami helyrehozza ugyanezeket. Pedig sokfélét kipróbáltak már.

2012. júl. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/74 anonim ***** válasza:
67%

Mert már nem jár érte máglyahalál. Az ősrobbanás elméletnek meg nincs köze ehhez a témához.


Egyébként is melyik Istenre gondolsz? A világon több száz vagy akár ezer Istenbe, szellembe, hittek az emberek, és ezek csak a "hivatalosak". Biztos van olyan aki bedrogozva egy rózsaszín majom isten szolgál vagy hasonló. Mindegyik Istenbe ugyan hittek mint a te most a tiedbe. Azért miért nem panaszkodik senki,hogy Zeuszhoz már senki se imádkozik, amikor nagy vihar van?


Gondolom keresztény vagy te is ugyan úgy több száz istenbe nem hiszel, a többiek bűne,hogy eggyel kevesebbe nem hisznek.

2012. júl. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/74 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem mindenki ateista. A kérdező sem hisz Allahban, Sívában, az Üvöltő Farkasban, Odinban és a több ezer egyéb istenben. Csak vannak, akik egyetlen istennel kevesebben hisznek, mint ő...
2012. júl. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/74 anonim ***** válasza:
22%
Na tessék, nem vettem észre, hogy azóta mások is hozzászóltak :)
2012. júl. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/74 pelgrim ***** válasza:
49%

„Miért hisz egyre kevesebb ember Istenben?”


Valóban egyre kevesebb ember hisz Istenben ? Szerintem inkább egyre több ember hisz Istenben, de nem egy valakiben, egy személyben, aki mindent teremtett, hanem egy Istenben aki mindenné fejlődött, kinek legelőbbre haladt fejleménye itt a Földön mi emberek vagyunk. Ez nem ellenkezik az ősrobbanás elméletével, sem Egy Istenbe vetett hittel.


A régi Istenkép mint egy jóságos uralkodó, aki az egyik embert megdorgálja, mert valamit nagyon elrontott, a másikat megjutalmazza, mert jól viselkedett, ma tarthatatlan. Minden fejlődik, Istenről alkotott elképzelésünk erre nem kivétel, minden újabb generáció egy helyesebb, teljesebb képet alkot magának Istenről mint elődei.

2012. júl. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/74 anonim ***** válasza:
49%
Mert az emberek elkezdtek gondolkodni, és tényekben hinni, nem pedig kitalált dolgokban, én nem hiszek benne és tudod miért? mert nem láttam és nem is érdekel teszek rá hogy ki hisz benne ki nem és őszintén lesz.rom magasról...
2012. júl. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/74 anonim ***** válasza:
42%
Minél többet tanulok, minél többet tapasztalok, egyre jobban hiszek benne, hogy van valami erősebb, hatalmasabb, ami ezt összefogja. Talán az, aki a természet erejében, erőben, energiában hisz, pont ugyanabban hisz, csak másnak nevezi. Mindegy, hogyan hívjuk, energia, hullám, erő, Isten... ez az a valami, ami mindent létrehozott és mindent összetart, irányít. Nem a lépteinket a járdán, de életünket, körülményeinket, bolygónkat, univerzumunkat mindenképp. Teljesen mindegy, hogy letérdelünk, felállunk, miatyánkot mondunk, vagy más imát, ugyanarra gondolunk. Én hosszú évek alatt erre jöttem rá. Nem egyre kevesebb ember hisz Istenben. Mindenki hisz benne, csak nem tudja, hogy ugyanarról beszélünk. Sajnos. Ezért vitatkozunk azon, hogy hogy hívják. De teljesen mindegy. Ugyanonnan jöttünk és ugyanoda tartozunk továbbra is. CSak az a kérdés, saját lelkünk hogyan tudjuk megnyugtatni és mikor jutunk el arra a szintre, hogy lássuk, ha nem szeretettel fordulunk egymás és a világ felé, annak zuhanás lesz a következménye. Jó ember lehet valaki attól még, hogy nem vet keresztet, ha közben maga és mások boldogulására él és cselekszik. ÉS akkor előbbre is viszi a világot. Ha pedig nem így tesz, pusztulásba viszi, akár imádkozik feszt, akár nem. Mert Isten (vagy hívd ahogy akarod) úgy teremtette (hozta létre, durrant, robbant, alakult ki), hogy csak a jó és boldog tett vezet jó és boldog eredményre. Aki rombol, ne csodálkozzon az eredményen, legyen az kapcsolat, munka vagy környezet. Azt pedig, hogy van halál utáni túlvilág, élet Isten mellett, vagy úgy fejezzük ki, hogy az "energia nem vész el, csak átalakul", teljesen mindegy. Egyről beszélünk! Csak rá kellene jönni! L28
2012. júl. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/74 Antimod ***** válasza:
37%
Azt hiszem, az előző tökéletesen összefoglalta azt, amit magam is el szerettem volna mondani. Köszönöm neki!
2012. júl. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/74 Hazardteam ***** válasza:
18%

Egyre lehet, hogy kevesebben hisznek, viszont már lassan kettő és kezdenek többen hinni:)


Bocsi, de az "ősrobbanás" (big bang) mióta tagadja Isten létét? Épp hogy az addigi fizika tagadta (részben) a kor csökevényes tudászintjéből kiindulva. Nem véletlen akarták anno "Isten Kozmikus Kezdőrugásának" elnevezni:)) A big Bang" nevet is gyúnyból kapta a steady state univerzum "attyától" Fred Hoyle tól egy műsorban:) Noha Hoyle, akárcsak Galilei, sok mindenben tévedett, sok dologban viszont igaza volt, mondjuk nem is ez a lényeg, emberekről van szó, akik meg akarják érteni a világot.. A kozmikus háttérsugárzás lecsatolódása előtti infókat viszont "elmosta" éppen a lecsatolódás folyamata. Ennek ellenére elég korrekt elméletek születtek a big bang "közeli" állapotok leírására, de ezek mind megegyeznek abban, hogy a "null pillanathoz" közeledve már csak a fantázia maradt és a "tudományos tündérmesék". Értem ezalatt, hogy bárki bármit mondhat, senki nem tud semmit, a lehetőségeknek csak a képzeletünk szabhat határt, ahogy kb. annyira "igazolható" akár elméleti szinten (matematikailag levezethetően) bármilyen állítás a nullpont közeli állapotokhoz jutva. A nullpontról, meg már tényleg senki semmit nem tud, még képzelgés szintjén sem, az az ELŐTTI dolgokról meg aztán pláne halovány gőz, nulla osztva nullával.. de nem kell az big bangig elmenni, a kutatók még azt se nagyon értik, a szénatom egyáltalán hogyan jöhetett létre és miért fordulnak meg bizonyos létfontosságú folyamatok menet közben a létrejöttekor ellentétes irányba "önkényesen" amik elengedhetetlenek a létezéséhez.. a mai napig nem tudják miért "annyi az annyi", vagyis az "állandók" miért pont a megfelelő értéken vannak. Ahogy azt sem tudja senki megindokolni, hogy a big bang kezdetekor miért pont akkora erővel és miért olyan értékek megléte mellett robbant bele a létbe a téridő univerzum, hogy 1. ne semmisüljön meg azonnal önmagába visszaroskadva és 2. hogy olyan univerzum alakult ki, amelyben egyáltalán létezhetnek csillagok, amik legyárthatják a vason túli elemeket (is)


Ugyanis ha csak pár ezrelék eltérés lenne növekvő, vagy csökkenő irányban ezekhez az állandókhoz képest, amiket ma maguktól értetődőnek veszünk (és senki sem tudja miért PONT akkorák, amekkorák) akkor az egész univerzum eleve nem jöhetett volna létre még egy percre sem és mi sem lennénk itt. Na szóval akkor ki is csinálta, ki a felelős az egészért?:)

2012. júl. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/74 anonim ***** válasza:
61%
Milyen hülye indok már az, hogy nem hiszel benne, mert nem láttad? Én akkor most ezek szerint hiszek a kutyámban, mert már láttam és tudom, hogy létezik? Amit láttál, megtapasztaltál az érzékszerveiddel, abban nem hiszel, hanem tudsz róla. A hitnek pont az a lényege, hogy nem láttad, nincs rá semmi bizonyíték, de attól még akár igaz is lehet. Amikor azt mondod valakinek, hogy "azt hiszem", akkor olyan dolgokról beszélsz, amikben nem vagy biztos, nem tudod alátámasztani bizonyítékokkal. Ha már biztos vagy benne, mert láttad, megtapasztaltad, hogy igaz, akkor már a "tudom" igét használod. Nem hiszel Istenben, oké, szíved joga, de ne ilyen hülyeségekkel próbáld indokolni, mert ez nagyon sántít.
2012. júl. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!