Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hisz egyre kevesebb...

Miért hisz egyre kevesebb ember Istenben?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy szinte mindenki az ősrobbanás elméletet hiszi el?

2012. júl. 25. 10:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/74 anonim ***** válasza:
86%

#29


Nem tudom, hogy trollkodsz, vagy komolyan is gondolod amiket összeírsz.


"Ennek ellenére elég korrekt elméletek születtek a big bang "közeli" állapotok leírására, de ezek mind megegyeznek abban, hogy a "null pillanathoz" közeledve már csak a fantázia maradt és a "tudományos tündérmesék"."


Javaslom nézz utána a Planck-időnek!


"az az ELŐTTI dolgokról meg aztán pláne halovány gőz"


Persze, hogy nincs róla elképzelés, hiszen a feltevés szerint NINCS előtti pillanat, hiszen a robbanással keletkezett a téridő, ezáltal lehetetlen lenne korábbi állapotot meghatározni.


"vagyis az "állandók" miért pont a megfelelő értéken vannak"


Nem az állandók vannak "megfelelő" értéken, hanem a világ épült ezekre az állandókra. Remélem érted a különbséget.


"Ahogy azt sem tudja senki megindokolni, hogy a big bang kezdetekor miért pont akkora erővel és miért olyan értékek megléte mellett robbant bele a létbe a téridő univerzum, hogy 1. ne semmisüljön meg azonnal önmagába visszaroskadva és 2. hogy olyan univerzum alakult ki, amelyben egyáltalán létezhetnek csillagok, amik legyárthatják a vason túli elemeket (is)"


Ez jelenleg is kutatási téma. Az, hogy még jelenleg nem ismerjük a pontos körülményeket, nem jelenti azt, hogy soha nem is fogjuk.

Lehetett volna gyors összeroppanás is az ősrobbanás következménye, de nem az lett. Ennek bizonyítéka, hogy most itt írogathatunk.

Mindent egy Istennel akarsz magyarázni, ha jól sejtem.

Tegyük fel hogy te feldobsz egy cukrot a levegőbe, azt várod hogy leessen, ehelyett elkapja a levegőben egy madár. Akkor nem az volt a te rejtett célod, hogy azt a madár elvigye, pusztán ezt okozta a környezet, amelyben történt a folyamat. A végeredményből nem következtethetünk az eredeti célra (már ha volt egyáltalán ilyen), mert a köztes hatásokkal is számolni kell.

2012. júl. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/74 Hazardteam ***** válasza:
18%
Nem tetszik a hangvételed cicuka. Ki akar NEKED bármit is "bizonyítani"?:) Mi az, hogy "trollkodsz"? Hozzád sem szóltam kisfiam, én a kérdésre válaszoltam, az ilyen, nekem intézett agresszív kismalac válaszokra nem vagyok ám vevő.
2012. júl. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/74 anonim ***** válasza:
73%

Azért mondtam a trollkodást, mert erre az oldalra, s méginkább erre a témára igencsak jellemző.


Nekem nem kell bizonyítani semmit, csupán nem bírom, ha valaki alapvető ferdítésekkel próbál alátámasztani valamit.

2012. júl. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/74 Hazardteam ***** válasza:
21%
Nem ferdítettem semmit, ez csak a TE állításod. Javaslom járj el pár előadásra, mondjuk polaris, MCSE, Dávid Gyula, ilyenekre. Ha valaki ellenkezpjét állítja annak, amit te gondolsz és ezt közli, ráadásul nem is "feléd" az nem azonos sem a "trollkodással" sem azzal, hogy igaztalan. Az ilyen, föntebbi személyeskedő stílusodat meg tartsd meg magadnak. Nekem is full ugyanolyan jogom van válaszolni a feltett kérdésre mint neked, a te engedélyed, vagy egyetértésed, beleegyezésed, fikázásod és kioktató hangvételed nélkül. Én nem emlékszem, hogy a hozzászólásommal bárki világnézetét, vagy személyét sértettem volna, mindössze leegyszerűsített formában leírtam pár észrevételt az ősrobbanással kapcsolatban, amik nem annyira köztudomásúak. Ha te ezt képtelen vagy elviselni és állandóan pejoratív jelzőkkel és rosszhiszeműséggel teletűzdelt "válaszokat" propagálsz nekem, holott nem kérdeztem tőled semmit, az nem az én dolgom. Felőlem elírogathatsz, ez net, egyelőre "szabad" és anonim, De ne várj tiszteletet, vagy elismerést érte, főleg, ha a mondanivalód tartalmi részével is gondok vannak tudományos szinten.
2012. júl. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/74 anonim ***** válasza:
81%

"Az ilyen, föntebbi személyeskedő stílusodat meg tartsd meg magadnak."


Ha te személyeskedőnek érezted a stílust, akkor az a te dolgod, én nem szántam annak.


"Nekem is full ugyanolyan jogom van válaszolni a feltett kérdésre mint neked..."


Ezt nem is vitatta senki, ilyen téren egyedül a moderátorok dönthetnek.


"Én nem emlékszem, hogy a hozzászólásommal bárki világnézetét, vagy személyét sértettem volna,"


A vallás kategóriában minden válasz sérti valakinek a világnézetét.


"holott nem kérdeztem tőled semmit, az nem az én dolgom"


Szóval ne válaszoljak, ha TE nem kérdezel tőlem? Elég érdekes felfogás.

2012. júl. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/74 Hazardteam ***** válasza:
22%

Mi érdekes felfogás ezen? Minden szösszeneted lejegyzése előtt láthatod, egyébként meg azt sem tudom ki vagy, nem kérdeztem a véleményed stb. Hadd döntsem már el én, hogy mi érdekel, kinek a kérdésére válaszoltam stb. jó?:))


"Ha választ írsz, tartsd be a következőket:

Ne OFFolj! Azaz ne írj olyat a válaszba, aminek nincs köze a kérdéshez!

Ha kérdésed van, ne a válaszba írd, hanem írj ki új kérdést!

Ne írd be még egyszer ugyanazt, amit egyszer már előtted valaki beírt! Ha egyetértesz a véleményével, értékeld válaszát!

Ne a válaszokra válaszolj, hanem a kérdésre! Mások válaszáról a véleményed a lefelé és felfelé mutató nyilak segítségével (azaz a válasz értékelésével) közölheted!

A gyűlöletkeltésért, mások sértegetéséért, provokálásért, vállalkozásod, weboldalak reklámozásáért, trágárkodásért, rasszista írásokért, több kérdés ugyanazokkal a válaszokkal történő végigspameléséért, közízlés megsértéséért kitiltás jár, így ilyen válaszokat ne írj!"


Jaja "érdekes felfogás"

2012. júl. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/74 anonim ***** válasza:
77%
A kérdező azzal a céllal tette fel a kérdést, hogy megfelelő választ kapjon. Vallás témakörben nem könnyű meghatározni mi a helyes válasz (ezért van majdnem annyi veszekedés, mint a politika kategóriában), így más válaszának a kommentálása is hozzátartozik a válaszadáshoz. Ha ezt nem tudod elfogadni az nem az én hibám. Mellesleg kérhetsz akár egy moderátortól is állásfoglalást, ha nem értesz egyet velem, hátha neki hiszel majd.
2012. júl. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/74 Antimod ***** válasza:
31%
Kérlek benneteket a továbbiakat rendezzétek le privát üzenetben! Így csak mérgezitek a topicot, mert az üzenetváltásaitok nagyon kezdenek átmenni személyeskedésbe.
2012. júl. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/74 Hazardteam ***** válasza:
27%
OMG..
2012. júl. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/74 anonim ***** válasza:
40%

Szeretettel üdvözlöm az itt egybe gyűlteket. :)))

Annak a hozzá szólónak szeretnék válaszolni, illetve csatlakozni, hogy a hit nem látásból van.

. Mi a hit? ***(Héberek 11:1) 11 A hit a remélt dolgok biztosítékon alapuló várása, a nem látható valóságok nyilvánvaló bizonyítása. . .


Biblia szerint a hit nem logikátlan, és nem is azonos a vakhittel.

Mert mint írja biztosítékokon nyugszik.

A levegőt sem látod, még is biztos vagy benne hogy van , mert belélegzed, nos ennyire kézenfekvő a teremtő létezése is.


Miért is hisznek egyre kevesebbem?

Ennek több oka van

Csalódtak a vallásukban mert nem azt látták amit mondanak nekik. És elég sokan elhagyják az egyházakat a hitüket.

Vagy mert így nevelték őket a szüleik, és az igazat megvallva sok ilyen emberrel találkoztam és beszélgettem, hogy a szülei már eleve így nevelte őket.Sajnos.

2012. júl. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!