Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet úgy templomba járni, ha...

Lehet úgy templomba járni, ha nem vagyok megkeresztelve, és soha életembe nem voltam misén?

Figyelt kérdés
Ott mindent meglehet tanulni a mise alatt, hogy mit kell csinálni?

2012. júl. 27. 09:49
1 2
 11/19 Andizsuzsi ***** válasza:
79%
Nem forgattalak ki. Azért, mert te vidéken kifogtál esetleg egy kevésbé lelkiismeretes papot, az nem jelenti azt, hogy az országban vidéken mindenhol ilyenek vannak. És azt sem, hogy Pesten meg csak tökéletesek vannak.
2012. júl. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

És megint...Egy szóval sem mondtam, hogy vidéken csak hülyék vannak, Pesten meg csak szentek.

Mivel sok-sok helyen voltam gyakorlatozni, így sokat láttam. És sajnálom, de Pestről több jó tapasztalatom van. Pedig nem vagyok pesti párti, elhiheted. Egyszerűen csak több a lehetőség.

2012. júl. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

De hogy kiegyenlítsem a számlát vidék felé is: Nyergesújfalu-Szent Mihály Plébánia is nagyon jó, valamint az esztergomi Szent Anna plébánia is.

Viszont Pesten a bosnyák-téri plébániára ne menj.


A Szaléziakhoz pedig végképp érdemes ellátogatni. (Pesten és vidéken is jelen vannak)

2012. júl. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehet.

A legtöbb templomban a padokon van Hozsanna, aminek az elején benne van a mise szövege is, de ilyen vagy ehhez hasonló kis könyvet akár be is szerezhetsz,

Ha meg is akarsz keresztelkedni, akkor beszélj egy pappal mindenképp. Fölöttem valakinek igaza van: Pesten ez talán egyszerűbb. Nem azért, mert vidéken nem segítőkészek, csak ott sok faluban egy papnak több miséje is van, tehát rohan egyik helyről a másikra, így nehezebb elkapni.

Nem tudom, hány éves vagy, de sok felnőtt készül a keresztségre, nálunk minden évben 5-6 keresztelkedik meg. Őket egyszerre készíti fel az atya, majd a keresztelés is egyszerre történik, és jó kis közösség lesz belőlük. :))

2012. júl. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 tuccennéljobbat válasza:
Én még kisgyermek koromban jártam misére papámékkal, én nem vagyok megkeresztelve, nincs vallásom de mindig menni kellett misére. Kimentem ostyáért és egyből észre vették rajtam, hogy valami nem okés és a mise végén utánam szaladt egy ember és oda vitt a paphoz és kérdezgettek hogy ki az apukám, miért mentem ostyáért ha nem is vagyok hívő. Aztán valamit kamuztam és hazamentem, de azért befostam kicsit :D
2016. márc. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Eljárni eljárhatsz. Mindig egy helyre ülnek és a másik padsorban az előtted lévőt figyeld mit csinál. Jobb ha bal oldal felé ülsz mert akkor látod mikor vét keresztet a jobb kezével. De áldozni meg győzni nem mehetsz.
2021. júl. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Mikor vét keresztet.
2021. júl. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Vet
2021. júl. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nem győzni, gyónni nem mehetsz csak telefonról írok.
2021. júl. 28. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!