Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten tudná befolyásolni a...

Isten tudná befolyásolni a szabad akaratot is, csak elvből ne, teszi?

Figyelt kérdés
Tisztában vagyok vele, hogy ez nem ilyen egyszerű, és nem lehet tudni, de mi a véleményetek?
2012. aug. 3. 23:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az már nem szabad akarat,

A teremtő azt szeretné, ha önként szeretnénk őt, azért mert élhetünk, és körbe vett élelemmel természeti szépségekkel, stb. Már ezért méltó a szeretetünkre.

(Jelenések 4:11) 11 „Méltó vagy, igen, Istenünk, hogy tiéd legyen a dicsőség, a tisztelet és a hatalom, mert te teremtettél mindent, és minden a te akaratodból lett és teremtetett.”

2012. aug. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 yuda ***** válasza:

Isten mindig is befolyásolta a szabad akaratot.

pl. kihívta Ábrámot a földjéről, Kánaán földjére.

Más kérdés, hogy Isten indítványoz valamit(befolyásol) de a szabad akarat arra van, hogy te elfogadod, vagy sem. Jól teszed, ha elfogadod.


Még pár példa: Mózes idejében így szólt Izrael fiaihoz: az életet és a halált adtam előtökbe, az áldást és az átkot: válaszd azért az életet, hogy élhess mind te, mind a te magod.

- 5 Mózes 30:19

Látod, itt is befolyáolta, de dönteniük nekik kellett.


Sok-sok példa, de Jézus megváltása a legfontosabb.

A megváltás megtörtént, Isten most sem kényszeríti rá senkire.

Választhatod az üdvösséget, bűneid eltörlését, amit Jézus megszerzett a maga idejében, vagy megmaradhatsz a bűneidben.

Jól teszed, ha elfogadod. Ez befolyásolás igaz?

Persze te döntesz. :)

Tanácsolom, fogadd el a megváltást. Életed múlik rajta.

Na, most én is befolyásoltalak :D

2012. aug. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Tudná befolyásolni, de az kb. olyan lenne, mint ha a saját gyereked minden egyes lépését és kézmozdulatát te irányítanád. Mi értelme volna?
2012. aug. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Hazardteam ***** válasza:
Még te is tudod. Manipulálásnak hívják, de van durvább is, amit "akarathajlító magatartásnak" hívnak és a törvény is bünteti. Csakhogy Isten nem ilyen.
2012. aug. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Meg van hozzá a hatalma de ő azt akarja hogy magunk bűncsonk hogy HOGYAN élünk
2012. aug. 4. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 lsandor ***** válasza:
Isten mindenható, ezért könnyűszerrel tudná akár ezt is befolyásolni. De ez nem egyezik az igazságos irányadó mértékeivel
2012. aug. 4. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Isten pulzusa kitapintható a dialektikában,de nem húzza oda az ujjad!Majd te megkeresed vagy nem!Ha befolyásolna,mitől lenne szabad az akaratod!

2012. aug. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 pelgrim ***** válasza:

Az ember csak hiszi azt, hogy szabad akarattal rendelkezik, valójában Isten az aki általa akar valamit. Lehet hogy ez furcsán hangzik, főleg akkor ha valaki valami rosszat akar, mégis még akkor is Isten akaratát teljesíti.


Ezt megérthetjük ha van elég bizalmunk Isten iránt; ha tudjuk, hogy semmit sem tehetünk Isten akarata ellenére és semmi sem történhet velünk Isten akarata nélkül – még hajunk szála se görbül meg. És bármi is történik velünk, az valamilyen módon javunkra válik, Mennyei Atyánk nem engedné meg, ha az nem úgy lenne.

2012. aug. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Hazardteam ***** válasza:
omg..
2012. aug. 5. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 munyamunya ***** válasza:

Pl.:

""És a király /Roboám/ kemény választ adott a népnek, megvetve a vének tanácsát, a melyet adtak vala néki; És szóla nékik az ifjak tanácsa szerint, mondván: Ha az én atyám megnehezítette a ti igátokat, én még nehezebbé teszem azt; ha az én atyám ostorral fékezett titeket, én skorpiókkal ostorozlak benneteket. És nem hallgatá meg a király a népet; mert ezt AZ ÚR FORDÍTOTTA EKKÉNT, hogy megerősítse az ő beszédét, a melyet szólott volt az Úr a Silóbeli Ahija által Jeroboámnak, a Nébát fiának."" (1Kir.12:13-15)


vagy:

""Az Úr pedig monda Mózesnek: Lásd, Istenévé teszlek téged a Faraónak, Áron pedig, a te atyádfia, szószólód lészen. Te mondj el mindent, a mit néked parancsolok; Áron pedig, a te atyádfia mondja meg a Faraónak, hogy bocsássa el Izráel fiait az ő földéről. ÉN PEDIG MEGKEMÉNYÍTEM a Faraó szívét és megsokasítom az én jeleimet és csudáimat Égyiptom földén."" (2Móz.7:1-3)


és:

""Az embernek elméje gondolja meg az ő útát; de AZ ÚR IGAZGATJA annak járását."" (Péld.16:9)

""Mint a vizeknek folyásai, olyan a királynak szíve AZ ÚRnak kezében, valahová AKARJA, oda HAJTJA azt! ""(Péld.21:1)

""Mert az Úrnak szemei előtt vannak mindenkinek útai, és minden ösvényeit Ő RENDELI."" (Péld.5:21)

2012. aug. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!