Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért adta a szabad...

Isten miért adta a szabad akaratot az ember kezébe, ha tudta előre, hogy az a vesztét fogja okozni? (bűnbeesés) Akkor mégsem szereti igazán az embert?

Figyelt kérdés

Mivel a kezdetektől tudta,hogy az ember gyenge lesz,ezért a tiltott gyümölccsel való megkísértés(Úgy néz ki,hogy Isten bizony mégiscsak kísérti az embert)valami gonosz tréfa lehetett részéről,hogy "Nesze neked,úgyis elbuksz,haha!"

Másrészt minek kellett a kiűzetés a paradicsomból,mint büntetés,ha tudta,hogy teremtménye esendő? épp ezért kellett volna megbocsájtania neki,és nem pedig tüzes karddal kiűzni.


2012. jún. 24. 08:24
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Akkor az embernek nem lett volna lelke, és nem teremtetett volna Isten képére és hasonlatosságára.


Isten maga testesült meg, hogy igazságtalan szenvedése árán legyőzze a halált. Része volt abban, amit nem érdemelt ki, ezért a halál nem tudott rajta teljes erőt venni. Maga előkészítette az utat, hogy az embereknek örök élete legyen. Csak követni kell őt. Így lesz az ítélet a múlté.

2012. jún. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Így kívülről nézve Isten szeret az emberekkel gonosz játékot űzni. Vegyük például Izsák feláldozásának történetét. Isten egészen nyilvánvaló, hogy tudta, hogy Ábrahám feláldozná Izsákot, mert elvégre mégiscsak mindentudó. Ebből következően teljesen feleslegesen parancsolta Ábrahámnak, hogy ölje meg saját gyerekét. Ez mégiscsak egy nagyon aljas játék. A tisztán látás kedvéért írjuk át ezt a történetet! László 3 multinacionális vállalat vezérigazgatója, magához hívatja Istvánt. Mondja László: István kérem áldozza fel egyetlen fiát Attilát, hogy meglássam mennyire hűséges a vállalathoz. Még aznap István felkapta a puskáját és elindult Attila szobájába. Rászegezi a fegyvert gyerekének fejéhez, ekkor a másik szobából előjön István és így szól: nem kell megölnöd a gyereked, csak egy teszt volt.
2012. jún. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 Sághegyi Csaba ***** válasza:
62%
Szólj Istennek, hogy kifogásod van ellene, hogy élsz. Ám ez ellen tuti nincs kifogásod, ám mindenkinek, aki él, szabad akarata van. Szóval te szereted az életet, mégis számon kéred. Hogy is vagy te összerakva?...
2012. jún. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Dionüszosz szereti az embereket és a bort, na meg a mámort. Minden isten addig él, ameddig hisznek benne:)
2012. jún. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 Mulder614 ***** válasza:
0%
Nem tudta előre hogy vétkezni fog az első emberpár. Azért adott nekik szabad akaratot hogy maguk döntsék el hogy mit tesznek. Értelmetlen lett volna úgy teremtenie mindenkit hogy előre beprogramoz mindenkit az engedelmességre. Akkor robotok lennénk.
2012. jún. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

Két válasz lehetséges:


1) Isten nem mindentudó. Hiszen ha az lenne, mindent megtett volna, és mindent meg is TUDOTT volna tenni, hogy teremtményeinek ne kelljen szenvednie, legalább is én nekem ez a véleményem, nekem ez tűnik logikusnak. Természetesen a legtöbb keresztény szerint ez nem igaz és teljesen hülye vagyok, úgyhogy marad ez:


2) Isten egy szörnyeteg, egy rendkívül gonosz lény. Sokkal inkább olyan, mint egy kisgyerek aki élvezettel tapossa el a hangyát, mint egy kegyes, mindenható örök Isten. Rendkívül gonosz, eltorzult világot teremtett, és mivel a mai napig egyszer sem avatkozott közbe (persze van rá oka, ezt mindig hallom mindenkitől :) ), ezért számomra jobban esik az a tudat, hogy a keresztény Isten nem létezik...:)

2012. jún. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
0%
A gonosz eltorzult világot az ember teremtette. Isten tökéletes világot teremtett, ami az embernek nem kellett. Az embereknek ez az eltorzult világ kell, így ahogy van! Ha nem így lenne, nem lennének háborúk, gyilkosságok, hazugság, bűntudat és félelem. A hatalom a mai napig csábítja Ádámot és Évát. Majd ha ezt legyőzik, lehet megint jobb világ.
2012. jún. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Ugy látom ez a kérdés ujra ismétlődik. a válaszolok, ugyan azok az emberek, majdnem.

Multkor feltettem azt a kérdést, hogy ez nem az ateista oldal. akik alapbol elvetik a teremtö létezését mit keresnek itt? lehet tovább lapozni, az evolucios oldalra, mert szörnyü olvasni az istentelen emberek kritizáló hozzászolását, a teremtöröl.hagyjuk már meg az istenfélö embereknek kifejteni a véleményét, nem kellene beleronditani ebbe.

a válaszom ugyan az amit irtam egy hasonlo kérdésre, de az elöttem szoló kedves úr eléggé megbántott aztán mégis békében köszöntünk el egymástol, és most ujra megjelent.

de inkább a kérdésre válaszolok, ha szabad és a kérdezö azt kezd vele amit jonak lát.

nos undoritó isten lehet az aki ilyet tesz, nem is szolgálnám. DE..nem ilyen. ha valaki nem érti meg a felmerült vitakérdést annak felesleges is megmagyarázni, föleg ha az illető ateista.javaslom, olvassa el a JÓB könyve 1,2 fejezetét. és a 1Mózes 3:1-5 verseket. itt határozottan kirajzolodik, hogy nem tervezte a teremtö, hogy "hú megteremtem az embert ugy is vétkezni fog,és utánna jol megbüntetem.mint a 1Mózes 2. részében jol láthato az ember eldönthette engedelmeskedik a teremtönek, vagy sem. pl: ha van egy apa és neveli a gyermekeit, eteti ruháztatja tanitattja öket, nyilván joggal várja el, hogy a gyermekei tisztelni fogják cserébe azért, hogy mindent megkaptak,(késöbb viszont bünözö gyilkos lesz a gyermekböl,és meglopja a szülöt is meg mindenkinek veszélyeztetné az életét. akkor a szülö mit tenne? továbbra is pátyolgatná, megtürné a lázadót, nem hanem elzavarná, mert nem érdemli meg, hogy amiért a szülö éveken át dolgozott hogy tisztességes gyermeket neveljen, élvezze a szülö által addig biztositott jólétet.nos ez történt.a másik fele, hogy a lázado, avval vádolja az emberiséget, hogy nem maradnak hüségesek a teremtöhöz ha valami kár, vagy baj érné öket.nos nekünk akik keresztényeknek valljuk magunkat, bekell bizonyitani, hogy nem igy van.aki nem tudja, vagy nem akarja, az a lázadonak ad igazat. Jézus azt mondta:aki nincs mellettem az ellenem van. harmadik lehetöség nincs.

tisztelettel köszönöm.

2012. jún. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
az Ábrahámmal kapcsolatos feláldozásrol, pedig annyit: ez nem csupán egy Teszt volt. azt szemléltette, amit majd mint apa fog tenni az emberiségért a teremtő. azokért az emberekért akik gyalázzák, nem hisznek a létezésében, de Ő megteszi, hogy feláldozza a Fiát, hogy nekünk akik megsem érdemeljük jó legyen majd.Teremtö istenünk megelölegezte a bizalmat, hogy talán mi nem leszünk hálátlanok ha feláldozza az egyetlenegyet.Melyik ember tette volna Ábrahámon kivül? a történelem bebizonyitotta. a nacionalista elvekért, a nemzeti öntudatért a hazáért, és tökéletlen emberekért, igen. sokan feláldozták az életüket, fiaikat, pedig nem kérte a teremtö, soha nem parancsolt ilyet. DE a teremtöért, ki halna meg?senki? nem is hisszük akkor a feltámadást, hogy a teremtönek hatalma van vissza adni az életünket.miért vannak kiirva a temetökre:FELTÁMADUNK. nem is hisznek benne. ha meg hisznek, akkor a halál alkalmával, miért vannak annyira elkeseredve az emberek, hogy teljesen kikészülnek? Persze fáj, mert szerettük, magam is végig éltem, nem egy szeretett hozzám tartozó elvesztését, Jézus is sirt, Lázár halála miatt mert neki is fájt, pedig tudta, hogy felfogja ébreszteni. nem szidta a teremtöt, hogy "elvetted lázárt".csak itt bebizonyosodik kinek milyen élő a hite, hogyan gondolkodik a teremtöröl.nagyon mélyen gondolkodjunk el kinek milyen a teremtövel valo kapcsolata, és a hite. csak ennyit szerettem volna köszönöm.
2012. jún. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

"Multkor feltettem azt a kérdést, hogy ez nem az ateista oldal. akik alapbol elvetik a teremtö létezését mit keresnek itt? lehet tovább lapozni, az evolucios oldalra, mert szörnyü olvasni az istentelen emberek kritizáló hozzászolását, a teremtöröl.hagyjuk már meg az istenfélö embereknek kifejteni a véleményét, nem kellene beleronditani ebbe.

a válaszom ugyan az amit irtam egy hasonlo kérdésre, de az elöttem szoló kedves úr eléggé megbántott aztán mégis békében köszöntünk el egymástol, és most ujra megjelent."


Örvendek újra :) Valóban nem ateista oldal. Vallásritika az oldal címe. Kérdés: ateista nem kritizálhatja a vallást? :) Én itt nem láttam ilyen szabályt, nem létező szabályokat pedig nem áll módomban tiszteletben tartani :) Úgyhogy semmi oka senkinek rá, hogy megtiltsa, mikor melyik oldalt látogassam :)


Azt a véleményemet pedig továbbra is fenntartom, hogy a keresztény Isten gonosz. Persze-persze, a Szentírásba nem ez van. Tökéletes világot teremtett, de teremtményei rögtön a kezdetek kezdetén bűnbe estek ehhez képest. Persze-persze, az Isten jó, az emberek gonoszak. Ehhez képest se az istentelenek, se az istenhívők között nincs tökéletes egyetértés, ki is Isten igazi szolgája. Van olyan keresztény, aki szerint a vallásos nem él Istennek tetsző életet, mert csak a hierarchia érdekli, van olyan katolikus aki ugyanezt gondolja arról a keresztényről, aki egyik felekezethez se tartozik :) Nyilván ilyen a "jó" Isten, aki lehetővé teszi, hogy annyiféleképpen értelmezze a keresztényég a szavát, hogy lassan egymás torkának esnek :) Az Isten (javítson ki bárki, ha tévedek) egységre törekszik, nem? "Rend a lelke mindennek" Akkor miért nem nyilatkoztatta ki a szavát egyértelműen? :) Hiszen a Biblia inkább káoszt okozott az emberek fejébe, mintsem rendet. Gondolom itt jön most az a közkedvelt ellenérv, hogy a fordítások rosszak, de kérdem: akkor miért olyan kevés a keresztény, aki eredeti nyelvezeten olvassa az iratokat? :) Na mindegy, attól tartok soha nem fogom megérteni a vallásos "logikát", de a lényeg: a vallásnak, a hitnek, és így a keresztény Istennek is két oldala van, mint minden érmének :) A témához ebben a témában ez volt az utolsó hozzászólásom, még mielőtt újra jön a hülyézés, a fröcsögés, esetleg a nevetséges ellenérvekkel történő bombázás :) Ugyanazt nem fogom leírni harmincszor, hiszen újra meg újra ugyanahhoz az érvemhez jutnék :) Szép napot mindenkinek!

2012. jún. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!