Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kitöl kaptuk a szabad akaratot?

Kitöl kaptuk a szabad akaratot?

Figyelt kérdés
2009. jan. 25. 21:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
"Isten az embereket szabad akaratúnak teremtette. Ezért ne várjuk, hogy segítsen a háborúban, éhségben, stb." Igaz, én ateista vagyok, de én így hallottam.
2009. jan. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
87%
A Szentirás is mond egy két dolgot (fentebb) szerintem a szabad akarat velünk született.
2009. jan. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Szabad akaratunk van? o.O

Az illető biztos nem nős.

2009. jan. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Az is szabad akarat. Mondta valaki, hogy házasodj össze?
2009. jan. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

De nős vagyok.

cccc

2009. jan. 26. 20:26
 6/9 A kérdező kommentje:
Miköze ehhez?
2009. jan. 26. 20:27
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyszer azt mondta nekem egy öreg buddhista pap, hogy szabad akaratod nem más, mint saját magad. Magadtól vagy szabad. Minden, ami veled történik a saját akaratod alapján történik. Még a baj is, mert az oda vezető úton hozott döntéseknél egyszer rossz irányba mentél. Ha belegondolsz, ez mélyen igaz. Mindig Te döntesz, szabad akaratodból. Hogy azt mivel hagyod befolyásolni, az is a Te szabad akaratod. Minden döntésed lehet determinált, de hogy azt mi determinálja, azt is Te döntöd el. Egy történés ezer meg ezer döntés eredménye. Ha jól döntöttél nyertél, ha nem, veszítesz. Egyet nem veszíthetsz: a szabad akaratod. Nem kaptuk. Velünk születik.
2009. jan. 27. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

A Bibliában, Pál apostol így ír:


1Kor 6,12 - Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává.

1Kor 10,23 - Minden szabad, de nem minden használ. Minden szabad, de nem minden épít.

2009. jan. 27. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Istentől! vallásos vagy??
2009. jún. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!