Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol áll az a Bibliában, hogy...

Hol áll az a Bibliában, hogy az ember szabad akaratot kapott?

Figyelt kérdés

Mert bár sok olyan passzus van, ami előre elrendeltségről ír, meg arról, hogy Isten már a világ teremtése előtt eldöntött mindent, arról sehol egy szó sincs, hogy az ember szabad akaratot kapott volna.


Márpedig ha nem kapott, akkor bűnbe se eshetett, mivel nem volt szabad akarata, nem maga döntött.


Körkörös érvelést, mellébeszélést nem kérek, csak legalább egyetlen verset, ami kereken kimondja, hogy az ember szabad akaratot kapott.


2010. ápr. 16. 17:57
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/110 anonim ***** válasza:
40%

Mózes I. könyve 1. rész

28. És megáldá Isten őket, és monda nékik Isten: Szaporodjatok és sokasodjatok, és töltsétek be a földet és hajtsátok birodalmatok alá; és uralkodjatok a tenger halain, az ég madarain, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatokon.


Én úgy gondolom, ha már hatalmat adott az uralkodás hogy, ahhoz, szabad akarat is társul , hogy eldöntsék a mikéntjét

Mózes I. könyve 2. rész

7. És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét. Így lőn az ember élő lélekké.

19. És formált vala az Úr Isten a földből mindenféle mezei vadat, és mindenféle égi madarat, és elvivé az emberhez, hogy lássa, minek nevezze azokat; mert a mely nevet adott az ember az élő állatnak, az annak neve.


Szabad akaratából nevezhette el őket

2010. ápr. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/110 A kérdező kommentje:

Mint mondtam, mellébeszélést (értsd: belemagyarázást) nem kérek.

Uralkodni BŐVEN lehet szabad akarat nélkül is. Sokak szerint pl. politikusaink is a "külföldi nagytőke" (vagy épp a zsidók, vagy mindkettő) bábjai. Lényeg: uralkodáshoz nem kell szabad akarat.

Hasonlóképp, a névadáshoz sem kell szabad akarat, lásd mai szülők sokasága, akik pusztán divat, vagy más hasonló pillanatnyi benyomások alapján adnak nevet a gyerekeiknek (vagy akár az állataiknak). Ugyanígy, az állatokat is el lehetett nevezni a pillanatnyi benyomás alapján.


Lényeg: ezekben az idézetekben egyetlen szó sincs semmiféle szabad akaratról.

2010. ápr. 16. 19:03
 3/110 anonim ***** válasza:
62%

látom, nem AKARSZ semmiféle érvet elfogadni


mivel a bűnbeesést világosan írja a Biblia, és ez szerinted is csak szabad akaratból lehetséges, ez a bizonyítéka, hogy az embernek szabad akarata van

2010. ápr. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/110 anonim ***** válasza:
69%
és valóban, ahogy az 1. válaszadó írta: az ókori keleten a név adása a korlátlan uralmat jelentette valami felett- tehát szabad akarattal tehetett azzal azt amit akart
2010. ápr. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/110 A kérdező kommentje:

"látom, nem AKARSZ semmiféle érvet elfogadni"


Valóban. Mint mondtam, NEM mellébeszélés, magyarázás, érvelés érdekel, hanem az, hogy hol írja a Biblia konkrétan és szó szerint azt, hogy az ember szabad akaratot kapott. Erre vagyok kíváncsi, nem másra.


"mivel a bűnbeesést világosan írja a Biblia, és ez szerinted is csak szabad akaratból lehetséges, ez a bizonyítéka, hogy az embernek szabad akarata van"


Nem, ez annak a bizonyítéka, hogy Isten ezt eleve így tervezte. Ami egyébként teljesen logikus is, mert ha nem akarta volna, akkor be sem következhetett volna az egész, elvégre egy mindentudó és mindenható Isten világában semmi olyasmi nem történhet, amit ő nem akar, vagy nem hagy jóvá, hiszen minden eszköze megvan rá, hogy megelőzzön és korrigáljon minden nem kívánatos dolgot.

De a kérdés továbbra is áll.


"és valóban, ahogy az 1. válaszadó írta: az ókori keleten a név adása a korlátlan uralmat jelentette valami felett- tehát szabad akarattal tehetett azzal azt amit akart"


És ahogy én is írtam, bőven lehetsz úr úgy, hogy közben magad is csak mások bábja vagy, tehát ez még semmit nem jelent.


HOL ÍRJA A BIBLIA, HOGY SZABAD AKARATUNK VAN?

2010. ápr. 16. 19:28
 6/110 anonim ***** válasza:
100%

Kezd már el azt a könyvet az elejéről olvasni, nem bele bele kapva, te is szabad akaratod alapján döntöd el hogy elfogadod a válaszokat vagy nem. Vagy az is a szabad akaratod része hogy le ülsz a gép elé netezni...vagy ezt is az öregúrra akarod fogni?

A névadással kapcsolatban pedig a 4. válaszoló pontosabban érvelt mint én. (első voltam)

ÉS azt is furcsállom , hogyha már valaki ennyire kapaszkodik egy apró szóra a bibliából mint szabad akarat, azt pont a kereszténység lényegét, HINNI (hidd már el hogy így van) nem érti. És illene foglalkozni egy kis hittudománnyal is ....



Egy hitetlen....

2010. ápr. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/110 A kérdező kommentje:
(Mert ugye ha valóban van, akkor nyilván eléggé fontos lehet, tehát azt gondolná az ember, hogy valahol csak esik róla egy konkrét említés is, hogy valóban megkapta. Bőven volt rá hely, hisz' elég vastag könyv a Biblia...)
2010. ápr. 16. 19:35
 8/110 anonim ***** válasza:
na most szerintem megöltél valakit, vagy megcsaltad a párod, és mivel hithű keresztény vagy , itt vársz feloldozást , hogy mégse szabad akaratodból tetted mert az nem létezik.
2010. ápr. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/110 anonim ***** válasza:
91%

Pl.

15Nézd, eléd tártam ma az életet és a jót, de a halált és a rosszat is.

MTörv 30,15

19Tanúul hívom ma az eget és a földet, hogy elétek tártam az életet és a halált, az áldást és az átkot! Válaszd az életet, hogy élj te is, és utódaid is!

MTörv 30,19

És igen, a bűnbeesés is azt bizonyítja, hogy Isten nem egy Gigantikus bábszinházat müködtet, hanem az embernek szabad akarata van., hogy elforduljon Istentől, vagy megtérjen

2010. ápr. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/110 anonim ***** válasza:

3. 3Móz 7,16

Hogyha fogadásból vagy szabadakaratból áldozza valaki az ő áldozatát, a mely napon áldozza azt, azon a napon egyék meg az ő áldozatát; a mi pedig megmarad abból, másnap egyék meg.

4. 3Móz 22,18

Szólj Áronnak és az ő fiainak és Izráel minden fiának, és mondd meg nékik: ha valaki Izráel házából, és az Izráelben levő jövevények közül felviszi a maga áldozatát, akár fogadásból akár szabad akaratból, a miket felvisznek az Úrnak egészen égőáldozatul,

5. 3Móz 22,21

És ha valaki hálaáldozattal áldozik az Úrnak, akár fogadásának teljesítésére, akár szabad akaratból, akár tulokféléből, akár juhféléből: ép legyen, hogy kedves legyen; semmi fogyatkozás ne legyen abban.

6. 3Móz 22,23

Hosszú, vagy kurta tagú ökröt, vagy bárányt szabad akaratból való áldozatul vihetsz ugyan, de fogadási áldozatul nem lesz kedves.

7. 3Móz 23,38

Az Úrnak szombatjain kivül, adományaitokon kivül, fogadásból és szabad akaratból való minden ajándékaitokon kivül a melyeket adni szoktatok az Úrnak,

2010. ápr. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!