Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Keresztények miért tartják...

A Keresztények miért tartják a jógát sátáni dolognak?

Figyelt kérdés
Már több kereszténytől is hallottam, és olvastam is, hogy szerintük ez valami sátáni dolog, vigyázzak vele, mert ilyenkor "démonokkal egyesülök","sátáni behatás ér","megszállhatnak a démonok", és "idegen Isteneket imádok". Egy keresztény nem csinál ilyet, stb... Esetleg valaki meg is tudná magyarázni, hogy miből gondolják ezt, a keresztények? Én már pár hete jógázok, és csak pozitív hatása volt rám...

2012. aug. 8. 16:27
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem nem is jógával van gond, hanem a mögötte húzódó szellemiség kapcsolódik egy másik hitvilághoz. De szerintem semmi kivetnivaló nincs benne.
2012. aug. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
72%
Én evangélikus suliba járok, és nekem az a véleményem, hogy napjainkban már a legtöbb keresztény ennél azért modernebben, reálisabban látja a dolgokat. Szerintem kontárok voltak azok az ismerőseid... Nyugodtan jógázz, jó dolog az. :)
2012. aug. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
61%
Nem tartják. Aki ezt mondta neked, annak elmentek otthonról.
2012. aug. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 Antimod ***** válasza:
76%

Talán mert nincs benne a Bibliában?

Szerintem csak a fundamentalisták mondanak ilyet, de nekik majdnem minden a sátán műve. A jógában szerintem sincs semmilyen keresztényellenes, mert véleményem szerint egy Isten van, más kérdés, ki hogy jut el hozzá.

2012. aug. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 yuda ***** válasza:
58%

Ezt találtam a neten:

A jóga (régen: yoga), a keleti bölcselet egy formája, ami Indiában fejlődött ki a hinduizmus és a buddhizmus kulturális közegében.


A jóga célja a testi és a szellemi erők felébresztése. Eszerint alapvetően kétféle jógát különböztetünk meg: testi és szellemi jógát.


A jóga szó a szanszkrit judzs szótőből származik, melynek jelentése: összeköt, egyesít, igába fog. Az egyéni lélek (átma) és az univerzális lélek (paramátma) egyesítésére utal, de vonatkoztatható a test, a tudat és a lélek egyesítésére történő utalásként is.


Az istenségre történő meditáció a legjobb módja a megszabadulás elérésének. Ha olyasvalakiről meditálunk, aki segíti a megszabadulást és ez meg is történik, akkor a meditáció tárgyának léteznie kell.


Ha ezek még nem győztek meg, akkor írd be a keresődbe, hogy : jóga eredete.


Bizonyára tehát feltünt, hogy semmi köze sem Jézushoz, sem Istenhez, hanem valamiféle fura istenséget kell felfedezned magadban.

Kérdezem én: milyen istenség lakozik egy bibiliai szempontból megtéreltelen, bűnös emberben?

Válaszom semmilyen. Márpedig a jógát nem kötik ahhoz, hogy valaki keresztény legyen :D

Sőt..elviszi az ember figyelmét --nézd meg mindig a forrást, honnan ered.

Egy biztos: kisujjammal sem érinteném az egészet.

2012. aug. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Megnyugtat, hogy akkor ezek szerint, nem minden keresztény elvakult fanatikus, akinek "minden a sátán műve". :)

5. válaszoló:

Valóban minden póznak van egy hatása,jelentése amit valamilyen Isten képvisel szerintük. Ők ezt így élik meg. Én egy Istenben hiszek. Így én egy Istenre összpontosítok. És bármennyire is hihetetlen, a hindu vallásokban is, lényagében csak egy Istenben hisznek.

"hanem valamiféle fura istenséget kell felfedezned magadban."

Valamit nagyon félreértettél itt.

"Kérdezem én: milyen istenség lakozik egy bibiliai szempontból megtéreltelen, bűnös emberben?"

Isten egy része minden emberben ott lakozik. Mivel a lelkünk Isten egy "darabja". Megtéretlen,bűnös ember... Van egyetlen ember is, aki tökéletes lenne? Nincs, de célunk erre törekedni. Ebben az anyagi világ illúziója, akadályt jelent. A jóga segít, ezen felülemelkedni, és tudatosítani bennünk a kapcsolatunkat, a mindenséggel, azaz Istennel. Szóval igen is szerintem van köze Istenhez. Nem tereli el a figyelmét Istenről, épp ellenkezőleg.

"Márpedig a jógát nem kötik ahhoz, hogy valaki keresztény legyen "

Nem is baj. Szerintem egy hindu jógi, vagy egy buddhista szerzetes közelebb áll Istenhez, mint egy elvakult keresztény.

Ha úgy látod, akkor a kisujjaddal se érintsd az egészet.

A spirituális részétől elvonatkoztatva nekem jót tett a gerincemnek,ízületeimnek, és az egészségemnek is.

Köszönöm a válastz, legalább rájöttem mi is itt a nagy probléma ezzel a keresztények szemében...

2012. aug. 8. 17:35
 7/45 anonim ***** válasza:
75%

Te biztos, hogy keresztényektől hallod az ilyen dogokat? Nem lehet, hogy valami más vallású emberek? Akik nincsenek tisztában a vallásokkal, sok mindent összekevernek.


Én magam keresztény vagyok, és még kb 800 ismerősöm. Egyik sem mondana olyat, hogy a jóga rossz...

2012. aug. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:
Biztosan keresztények. Nem barátaim, avyg közelebbi ismerőseim, szóval annyira nem ismerem őket, csak szoktam beszélgetni emberekkel, beszélgettüm velük erről is, és ez volt a reakció. Bár volt pár, aki Jehova tanúja volt, mondjuk tőlük nem is vártam más reakciót... Ők még a meditációra, és a chi-kungra is azt mondták hogy sátáni.
2012. aug. 8. 17:58
 9/45 A kérdező kommentje:
De elég ha youtube-on vagy google-n rákeresel angolul, satan yoga, vagy satanic yoga címszóval, egy halom dolgot fogsz találni, ahol a keresztények elmagyarázzák hogy ez milyen sátáni dolog, sőt még meséket is kitalálnak hozzá, hogy hitelesebb legyen.
2012. aug. 8. 17:59
 10/45 anonim ***** válasza:
67%

Azok a (keresztény, stb.) csoportok nem nézik jó szemmel a jógát, és annak gyakorlóit, akik attól tartanak, hogy a gyakorló esetleg rájön, hogy nem szorul más emberek prédikációira, "lelki vezetésére", mert minden emberben van egyfajta erő. De ha most a keresztények ezt elfogadnák, és magabiztosak lennének a nyájon kívül is, akkor a papnak igen nehéz dolga volna összefogni a saját hatalma alá őket...mert talán felnyílna jobban a szemük, és rájönnének, hogy a dogmák nem feltétlenül egyeznek még a saját szent könyvük igazi tanításaival sem gyakran.


A sima hívők meg csak azt hajtogatják papagáj módjára, amit a nyáj pásztora beléjük nevel.


NEM a keresztényeket gúnyolom(!!!), hanem csak egyesek dogmatikus zárkózottságát. Nem kell hinduvá, buddhistává lenned, hogy jógázz, meditálj, stb.

2012. aug. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!