Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Hogyan tértetek...

Keresztények! Hogyan tértetek meg?

Figyelt kérdés

Mikor szólított meg Isten, és hogyan történt?

És mi történt ezután, miben változott meg az életed?



2012. júl. 24. 22:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Te milyen vallásu vagy?
2012. júl. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A történet amelyet most írtam igaz:


Pár éve történt,karácsonykor.Egyedül ültem a szobában és mint mindig vártam hogy egyszer szól hozzám ,vagy eljön hozzám Jézus .Mint mindenki szerettem volna találkozni vele hogy megtudjam igaz e amit a keresztények olyan régen vallanak róla.Úgy éreztem nincs senki a szobában ,de meglepetésemre egy hang szólalt meg a fejemben amit azelőtt még soha nem hallottam.Szó szerint beszélgetett velem.Amit azelőtt nem értettem meg Jézusról ,most megértettem.Azt mondta Ő az ,Jézus.Akkor megkérdeztem a "hang"-tól .így neveztem el őt,mert még akkor is kételyeim voltak vele szemben.A hang , különlegesen lágy és szelíd volt:

-Jézus hogy tud mindenkinél ott lenni?-kérdeztem

A válasz:-mert én a szeretet Istene vagyok és a szeretet mindenkiben benne van , így vagyok ott mindenkinél.

Nos ezek után ,is volt hogy hallottam ,de nagyon oda kellett figyelnem.

Sok Bibliai kérdésre megkaptam a választ amelyeket azelőtt nem értettem.De vannak amelyekre nem adott választ,mert még nincs itt az ideje.

Ezután teljesen megváltozott minden.A nézeteim ,tisztán látok és hiszem hogy Jézus nem holmi mese ,hanem valóság.


Úgy gondolom az életem Jézus kezében van.

Volt sok más megtapasztalásom is de az már egy másik történet...


Remélem hogy ez a történet is reményt ad ,és megerősít hitedben...

2012. júl. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szervusz.

Hozzám a teremtő a bibliában leírtakkal összhangban elküldte a szolgáit, és megmutatták a bibliából a teremtő szándékait, és azt is hogy milyen életet kell élnem hogy elfogadja azt.


A hosszú biblia tanulás után kiegyensúlyozottabb, komolyabb lettem, leszoktam a dohányzásról, káromkodásról,lopásokról, hazudozásról, és igyekeztem mások segítségére lenni amit azelőtt nem is vettem igazán figyelembe. Igy sok barátom van azok közül is akik nem tartoznak a gyakorolt hitemhez, és ha baj van tudunk egymásnak segíteni,vallástól függetlenül, mert tudják, hogy megbízhatnak bennem és így jobban is alszom.


Nyugodt életet élhetek a nehézségek ellenére is.

2012. júl. 25. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
25%

# 2/3 alapján:


Amint látjuk ez a hang meglepő hasonlatosságot mutat a skizofrénia állapotához. Én is ezt tapasztalom, de nem mondom el senkinek, mert visznek a zárt osztályra.

Sajnos ilyen világban élünk ahol el kell ezt titkolni. És sokszor felmerül az emberben, hogy tényleg skizofrén vagy sem, mert szól az emberhez valaki, de bizonyítani nem lehet.

És ha csak úgy snassz elmondom másoknak, akkor olyan bagatellül hangzik a számból ahogy kimondom vagy leírom. Ezért sem szeretem a hitgyülekezetet, mert mindenki megosztja a gondolatait és néha beleillenenk egy jó vicclapba. De rendkívül nagy a hassonlatosság ha bemész a bolondokhoz, akik arról mesélnek, hogy ő a pókember vagy a szupermen és micsoda dolgokat hajtott végre.


Mert mi a skizofrénia: a falakból beszél hozzám valaki, belegondolni is rossz, hogy betegek vagyunk.

Lehet árnyalatnyi a különbség mert az igazi beteg hangokat hall, egy idegen hangot. De pl. nekem a gondolataimba "piszkál" bele valaki, kinek nem tudom megmondani a hangját, mert az nincs, mivel nincs hangszála. Lehet el kellene beszélgetni egy skizofrénnal :)

2012. júl. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigieket.

2-3as jó volt olvasni a bizonyságtételeiteket, remélem még sokáig ezen az úton jártok. 3-as különösen csodálom, hogy Istenért teljesen lemondtál az addigi életedről. hála legyen Istennek.


4-es, én elhiszem amit a második válaszoló írt. Isten sokféleképpen szólhat az emberekhez (a Biblia sorain, a természet szépségén, csodálatosságán, vagy egy másik emberen keresztül, de vannak (értsd jól) "extrém" esetek, hogy pl valakihez belülről egy hang szól).

Kívánom neked is kedves négyes, hogy neked is legyen hasonló "Isten-élményed".


Amúgy F.Forseti kérdésére válaszolva, keresztény vagyok, ezen belül baptista.


Még jöhetnek válaszok... :D

2012. júl. 25. 14:27
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves 4/


Nos nem mernek az emberek beszélni olyan bizonyságokról amit írtam,mert kinevetik őket vagy betegesnek titulálják őket.Pedig vannak néhányan akik ugyanennek a dolgoknak részesei.

Nem vagyok paranoiás.Mert amelyet hallottam tőle ,nem beteges felfogásban ,hanem az Igazságban van.

Kérdeztem Jézust honnan tudhatom hogy őt hallom ?

Jézus mondta :-ha eljönnék és saját szemükkel látnának az emberek akkor is kételyeikben lennének .

-De hallasz engem ,nem kell ahhoz látnod.Nem gonosz gondolatokkal hanem az Igazság szavaival ihletlek téged.A gonosz nem tűri az Igazságot ,innen ismered fel ki beszél veled.Én a lelkedben vagyok , befogadtál engem .

A "hang" amely sok olyan dolgot megértetett velem ,az Igazságról szólt .A szeretet amely Igaz és Jézus van benne nem beteges kitaláció .

E világban részesei vagyunk Jézusban és ez valós...


Vannak betegek akik az ördög uralma alatt vannak ,( a megálmodott filmekből)de ők nem a jó oldalon állnak...

2012. júl. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Részlet a hangtól:


-Atyám szeretnék küldeni egy üzenetet az embereknek hogy higgyenek benned:


-Mit szeretnél gyermekem?

Mert nem avatkozhatok bele az életükbe gyermekem ,ez az Ő választásuk nem az enyém.Ha befogadnak engem teljes szívükből .Én is befogadom őket.Mindenkit egyenlően szeretek nincs kivétel.


Miként akarod elküldeni üzenetemet gyermekem?Szeretem őket ezt ők is tudják ,de nem hallgatnak szerető szavaimra hiába figyelmeztetettem őket.Elvakította őket e világ örömteli forrásai.Elfordultak tőlem ,pedig felajánlottam engesztelő szívemet értük.Fülüket becsukták.Az idő közel és én azért figyelmeztettem őket több helyről mert szeretem őket és nem akarom hogy egy is elvesszen közülük.Próbára tettek engem és én megadtam az Igazság által kérésüket ,amelyeket természetesnek vettek és ezután nem törődtek velem.De én mégis szeretem őket .Már fogytán van atyám türelme és a népem ideje.Ha megírod ezek szavaim üzenetét kérlek téged imádkozz értük és én ott leszek velük ,nem hagytam el őket .Velük vagyok minden nap.Áldott most a te kezed mert Isten dicsőségét szolgálja!

2012. júl. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%

En most 14 eves vagyok,es 12 evesen tertem meg itt Amerikaban.Eleinte a magiaban hittem es azt gyakoroltam,de vmelyik nap ratalaltam egy Istenrol szolo honlapra,es megtertem,bar eleinte ilyen hol protestans hol katolikus hivo voltam de egy ido utan vallastalan kereszteny lettem,pont.De van egy bizonysagom is :

Ugy azt hiszem nyarral kertem Istent hogy adjon egy bibliat,rendes,kezzelfoghatot,es a lakotarsunk,aki szinten kereszteny volt,karacsonyra vett nekem egy bibliat,mivel ilyen teren jott tudtunk beszelgetni.Itt a pelda,kerj es adatik,kopogtass,es kinyittatik.


Bence

2012. júl. 27. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
én nem kerestem Istent, mondhatni negatív véleménnyel voltam a kereszténységről azok a tipikus világi kérdések miatt (miért vannak háborúk, mi volt az inkvizíció, mi folyik az egyházban- pápa papok, miért voltak keresztes háborúk) mellette nagyon rossz irányban volt az életem amit észre sem vettem az árulkodó jelekből sem. rossz társaságba jártam, ilyen preifériára szorult drogos extrém világba, és nagyon rossz lelki és testi állapotban voltam. Szét voltam esve, hogy így fogalmazzak, körbe véve hasonló emberekkel, és benne egy rossz párkapcsolatban. Nem is kerestem a kiutat úgy igazán, mert nekem ez volt a normális. Szívem mélyén mégis vágytam valahol arra hogy normális életet éljek, de nem tudtam hogy vezet oda az út. Találkoztam egy emberrel, aki mesélt nekem Jézusról a Bibliáról. Mivel elég démonizált állapotban voltam akkoriban őt gonosznak és ellenségnek láttam, és kerültem a társaságát, nehogy megtérítsen még a végén. Ő egy munkatársam volt egy fesztivál szervezésének idején, ahol keresztény értékeket akart bevinni a fesztiválba. Az én feladatom az volt, hogy ezt a lehető legkeményebben megakadályozzam. Érdekes, Buddha, Shíva jöhetett, azokkal szemben nem volt kifogás, de Jézus semmiképp!!! Harcoltam, hogy oda Jézus be nem teszi a lábát semmilyen formában. A munkatársamtól pedig titkon egyre jobban féltem, mert éreztem hogy egy olyan erőt képvisel, amivel szemben én erőtlen vagyok. De nagyon féltem tőle. nekem ez a nem normális félelmem tűnt fel először. És az, hogy rájöttem hogy én a látszat ellenére belül nagyon gyenge vagyok. Lassan elkezdtem vágyni arra az erőre ami neki van. Közben érdekes dolgok történtek velem, olyat éreztem hogy harc folyik az életemért. Elkezdtem vívódni magammal, a bűneimmel, és el kezdtem félni a haláltól a bűntől a rossz cselekedetektől, a káros életviteltől. Akkor ők már imádkoztak értem. Borzalmas volt átélni ezt a kettőséget, amig kiszakadtam az ellenség kezéből, és átélni szellemi hadakozást amibe keveredtem, és vívódni saját magammal hogy mit döntök. Titkon vettem egy Bibliát amit egy parkban olvasgattam. Ott megtalált egy jósasszony és Isten küldöttének adta ki magát, majd közölte, hogy Istent nem úgy találom meg ha a Bibliát olvasom. Ekkor kezdtek el gyanúsak lenni a dolgok. Amikor mentem haza majdnem elütött egy autó, és halálra rémülve halálfélelemmel estem be a szobámba térdre borulva zokogva, mert akkor értettem meg, hogy minden amit eddig felhalmoztam az Isten előtt bűn volt, és nem akarom ezt az életet így folytatni. Zokogva kértem a Bibliában olvasott Jézustól (meg akiről a munkatársam próbált nekem beszélni) hogy szabadítson meg, és adjon nekem új életet! És akkor nekem is ott volt "VALAKI" a szobámban, csodálatos, szelíd, szeretetteljes, bíztató, elfogadó lény, aki úgy éreztem átkarol, és azt mondja nekem: Szeretlek, mától az enyém vagy, mert kiválasztottalak magamnak." Arcomat kezeimbe temetve reszketve zokogtam összegubózva egy órán keresztül, hogy ez a valaki nem semmi hogy engem meglátogatott. Nagyon megilletődtem, és azonnal lehullottak rólam a láncok, a félelmek. Elmentem a munkatársamhoz és elmeséltem neki hogy mi történt velem. Nagyon örült a történteknek, és onnantól fogva éreztem hogy ő a testvérem ezentúl. Életem helyreállt, ott hagytam mindent ami rossz volt, megváltoztam, már nem vonzanak a rossz dolgok, és odafigyelek hogy az életem mindig jó úton haladjon. Nem sokára rá nővéremmel is megtörtént ugyanez, majd az ő élete is helyreállt. Valamint a szerelmemmel, aki szintén megszabadult a drogból és azóta házasok vagyunk.
2012. júl. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!