Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha nem fizetem az egyházi...

Ha nem fizetem az egyházi díjat, azért kitilthatnak a gyülekezetből?

Figyelt kérdés
Református vagyok. Jelenleg van munkám, de annyira nem fizet jól, hogy az egyházi díjat is be tudjam fizetni, illetve nem is mindig tudok menni alkalmakra, Istentiszteletre. Ha nem fizetem be, akkor kitilthatnak a gyülekezetből?
2012. aug. 9. 05:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

A reformátusok nem tiltanak ki ezért. Legfeljebb annyi hátrányod lesz,hogyha esküdni akarsz,vagy temetést kérsz, visszamenőleg rendezned kell az elmaradást.

A szekták tiltják ki azokat,akik nem fizetnek,a történelmi egyházak nem.

2012. aug. 9. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem gyülekezettől függ. Reformátusok közt is biztos vannak olyan elvetemültek, akik kitiltanának miatta, de azzal talán még jól is jársz, legalább kereshetsz egy rendes gyülekezetet, ahol szeretnek. Nekem lelkész az apám, tehát így erről nem tudok nyilatkozni, nyilván nekem nem kellett fizetnem, de mivel rossz a gyülekezet (csupa rosszindulatú pletykás vénasszonyból áll, még a nevüket se tudom, pedig 12 éve járok abba a templomba), úgyhogy már nem járok oda, hiába apámé. Figyelj, szerintem ha kitiltanak emiatt, az azt jelenti, hogy nincs bennük szeretet és együttérzés, csak a pénz kell nekik. Akkor meg jobb is ha otthagyod őket.
2012. aug. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Andizsuzsi ***** válasza:
40%

Rohamsisak!


A templom nem az apádé, hanem a híveké, apád szolgál benne. Miért nem kellett neked fizetned azért, mert az apád a lelkész?

2012. aug. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Több szempontból is meg lehet vizsgálni a problémád:


1. Isten:


Isten a jó kedvű (önként, szabad akaratából, jó szívvel adót) adakozót szereti és megáldja. Az üdvösséged szempontjából teljesen lényegtelen, hogy adakozol-e.



2. Református egyház:


Ez egy népegyház, bele születsz, ezért akkor is tag vagy, ha nem fizetsz. (amikor az állami támogatásokat lehívják nagyon is kellesz a létszámba!) Viszont helyi gyülekezeti tagsággal csak azok rendelkezhetnek, akik anyagilag is támogatják az egyház céljait. (ez valami rendelkezés féle) A helyi gyülekezetek maguk döntik el ennek az összegnek a minimumát. A Pasarétinek ez 100ft/év. (egyszáz ft/év nem elírtam) A Debreceni Széchenyi-kerti gyülekezetben 5.000ft/év volt. Nem tudom mennyire kis jövedelem kell ahhoz, hogy havi 420 ft-ot ne tudj befizetni. (egy doboz cigi, 1 üveg bor, 1 tábla csoki, 1 liter benzin ára, erről le lehet mondani havonta)



3. A tied:


Miért is olyan fontos neked a gyülekezeti tagság?



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. aug. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Bocs elírtam, nem a pasarétinek, hanem a fasorinak, ahol Végh Tamás a lelkész, még egyszer ezer bocs.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. aug. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
49%

Hú de megpróbált valaki leoltani. Ha azt írtam volna, hogy az én gyülekezetem (úgy minthogy oda járok), akkor azért is beszóltál volna? Nembaj, legalább jól lepontoztak. Nem tökmindegy, hogy fogalmazok, mindenki értette miről van szó, és senki nem vette nagyzolásnak, csak te.

Azért nem kellett fizetnem, mert akkor még kiskorú voltam, és amúgy is hogy jönne már ki az, hogy ha a szüleim fizetik helyettem, akkor ugyanazt a pénzt apám kapja fizetésként, vagy igazából én nem tudom hogy működik ez.

Valamilyen gyülekezetbe kell járni, hogy ne legyél egyedül, és onnan kapd a lelki erőt, egymagadban semmi nem érsz. Az hogy Isten veled van, azt nem szó szerint kell érteni, úgy van veled, hogy ad melléd hívő barátokat, és rajtuk keresztül adja az erőt. Ezért mondom, keress egy olyan helyet, ahol ezt megkapod. Én nem kaptam meg, és vissza is fejlődtem rendesen.

2012. aug. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Na ezzel egyet értek! (hogy visszafejlődtél) Bocs! Isten mindig veled van, de abban maximálisan igazad van, hogy hívő testvérek sokat tudnak segíteni.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. aug. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Andizsuzsi ***** válasza:

"Nembaj, legalább jól lepontoztak"


Kardomba is dőltem egyből. Viszont akkor felháborítónak tartom, hogy így nyilatkozol arról a gyülekezetről, aminek apád a pásztora. Legalább rá való tiszteletből megválogathatnád a mondanivalódat.

2012. aug. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
A kérdésem nem az volt, hogy ki tud megnyerni egy internetes vitát! Kérnék mindenkit, hogy a kérdésre válaszoljon! Köszönöm.
2012. aug. 9. 18:51
 10/19 Andizsuzsi ***** válasza:
Jogos, bocs. Nem.
2012. aug. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!