Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha nem fizetem az egyházi...

Ha nem fizetem az egyházi díjat, azért kitilthatnak a gyülekezetből?

Figyelt kérdés
Református vagyok. Jelenleg van munkám, de annyira nem fizet jól, hogy az egyházi díjat is be tudjam fizetni, illetve nem is mindig tudok menni alkalmakra, Istentiszteletre. Ha nem fizetem be, akkor kitilthatnak a gyülekezetből?
2012. aug. 9. 05:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Figyelj, azt se tudod ki vagyok, és soha nem is fogod megtudni. A gyakorikérdések nem azért van hogy kipletykáljuk a magánéletünket, akinek van egy kis esze, nem a saját nevét adja meg, és csak megosztja a tapasztalatait. Facebookra ugyanezt nyilván nem írnám ki, de ide igen, hogy mások tanuljanak belőle. Nem adtam ki semmi titkot, hiszen ezt se tudjátok, ki vagyok.
2012. aug. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Általános szabály szerint a jövedelmed 1%-a az ajánlott hozzájárulás, de vidéken szokás megszabni is. De az sem lehet igazán jelentős.

Ha nem fizetsz, attól még járhatsz templomba, de nem leszel névjegyzékbe vett tagja a közösségnek.


Van munkád, és havi pár száz forintot sem tudsz fizetni?

2012. aug. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 mustafa33 ***** válasza:
Na ne, komolyan úgy van ez Magyarországon ahogy ezt Rohamsisak írja? Hogy a lelkész fizetése az egyházadó? Ezt nem hiszem el. Az állam nem ad fizetést a papoknak? Akkor minek volt az a nagy háború az egyházak elismeréseért? Nálunk a paot az állam fizeti és a gyülekezeti tagok adakozása és az egyházadó a gyülekezet, a gyülekezeti ingatlanok (templom, gyülekezeti ház...) fentartására , rezsijére és a gyülekezeti élet (rendezvények, kiadványok) anyagi fedezésére szolgálnak. És ha valaki nem fizet, azt sem küldik ki a templomból, esetleg diszkréten vagy általánosságban figyelmeztetik mulasztására. Ha valaki olyan helyzetben van, hogy nem jut rá, attól nem is kérik, és ha rászorul meg is segítik.
2012. aug. 11. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Ne gondoljátok, hogy minden egyház ugyanolyan. Nem mindenhol van meg a szeretet és az őszinteség. Nálunk mindenki csak álszentségből jár templomba.

Amúgy nem tudom miből van a lelkészek fizetése, apám sose akarta elmondani. És szerintem ezekért nem én vagyok a hibás.

2012. aug. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

mustafa33


És másoknak.


Magyarországon az állam nem ad fizetést a lelkészeknek, és a helyi gyülekezeteknek sem ad támogatást.

Itt minden kiadást a hívek adományából fedeznek, a lelkész fizetését is.

2012. aug. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 mustafa33 ***** válasza:
Értem, de akkor azt nem értem, miért akart minden áron mindenféle szekta elismert egyház lenni?
2012. aug. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

mustafa33


Ezért biztosan nem.

Ha intézményeket akar fenntartani, akkor jól jön, mert az állam támogatja az intézményt (mint az önkormányzatit is), de az alapítványit, egyesületit nem feltétlenül.

Meg ott van az 1% is, amit az egyházaknak lehet adni.


És bizonyára van még néhány kisebb szempont.

2012. aug. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Azért akar minden szekta elismert egyház lenni, mert az egyházaknak nem kell adózniuk, legalábbis ha jól tudom, bár lehet hogy ez is változni fog, ha már a kedves miniszterelnökünknek hobbija az adószedés meg a törvénymódosítgatás.
2012. aug. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Rohamsisak


Valóban nem adóznak az egyházak az adományokból. ( persze az áfára nem vonatkozik a mentesség)Viszont ha vállalkoznak, akkor nekik is kell adót fizetni. Nincs is miből adózni, nem termelődik profit, nincs osztalék.

De a civil szervezetek sem adóznak, tehát önmagában ez nem lenne hátrány.

2012. aug. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!