Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus az "eredendő/eredeti...

Jézus az "eredendő/eredeti bűntől" váltotta meg emberiséget? Ha a földön elkövetett bűnöktől is megváltott, akkor nincs büntetés halál után? Ha van büntetés (pokol), akkor mi eredménye volt a "megváltásnak"?

Figyelt kérdés
2012. aug. 12. 15:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
86%

Jézus halála csak választási lehetőség a megszabadulásra.

Ha te elveted, akkor mész a pokolba.

Jézus kopogtat szíved ajtaján, de azt kinyitni csak belülről lehet - vagyis te döntöd el, hogy elfogadod, vagy elutasítod Jézus megmentő munkáját.


Ez olyan, hogy pl. valaki megvesz neked egy ajándékot, mert annyira szeret téged. De rajtad áll, hogy elfogadod, vagy visszautasítod azt. Hiába vesz neked valaki bármit, ha te nem fogadod el, nem lesz a tiéd.


Éppen ezért igaz az is, hogy a megváltás kegyelemből van, azt csak elfogadni lehet, kiérdemelni tettekkel nem.

Pl. az ajándékot sem azért kaphatsz, mert megdolgoztál érte (az már nem ajándék), hanem mert az ajándékozó saját akaratából adja neked - de az elfogadás/elutasítás a te döntésed.

2012. aug. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
83%

Ismét az első vagyok.


Én az eredendő bűnnel nem vagyok kibékülve. Nekem mi közöm van a Paradicsomban elkövetett bűnhöz? Miért büntetne egy szerető, igazságos Isten engem más valaki bűnéért?


Azt úgy el tudnám fogadni, hogy mindenkit a saját maga által elkövetett bűntől vált meg Jézus. De az nekem homályos, hogy egy olyan bűntől kellene megváltani (eredendő bűn), amit nem én magam követtem el.


Akkor ennyi erővel belemagyarázhatom a reinkarnációt, hogy csak úgy születhet valaki alapból bűnösnek, ha volt előző élete, és abból ered a bűne - vagyis magával hozza a tettek hatását (karma) a múltbeli életéből a jelenlegibe.

2012. aug. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
81%

Ismét én ...


Még úgy tudom elfogadni az "eredendő bűnt", amitől meg kell váltani, ha az ezt jelenti: tudatlanságunkból eredően megfeledkezünk az Istennel való egységünkről.

A megváltás pedig a tudatlanságból való kijutást és az Istennel való egységet jelenti.


De ez már nem egy másik, tőlem független személy által elkövetett bűn... :)

2012. aug. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
49%

Első(k:-) : semmi sem független semmitől...


Kérdező: az eredeti bűntől váltott meg Jézus, utána tiszta lappal indult az emberiség.

Az eredménye az lett volna, hogy új gondolkodásmóddal élünk, és nem követünk el bűnöket.

Ja, hogy bemocskoltuk ezt a tisztaságot? Azt majd nekünk kell megbűnhődni.

2012. aug. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem sincs olyan, hogy eredendő bűn.

Jézus a valódi bűnöktől akarta megváltani a körülötte lévő embereket, nem ilyen kitalált mellébeszélésektől.

2012. aug. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
52%

Szia !


Jézus engesztelő áldozta egyetemleges vagyis az eredendő bűntől és az elkövetett bűnöktől is megváltotta az embereket, de csak azokra érvényes akik elfogadják az engesztelő áldozatát.

Akik ezt elutasítják azokra más sors vár.

2012. aug. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
66%

Mi az az "eredendő bűn"? Mit jelent? Mi közöm van nekem ahhoz?


Definiálnád úgy, hogy számomra is érthető legyen?

Tényleg nem kötekedésnek szánom, hanem úgy gondolom, jó lenne tisztázni a fogalmakat.


Én is tudnék egyéb okoskodó, ködösítő fogalmakat használni, de nincs értelme.


Amit használunk, annak tisztázzuk már le a jelentését.

Addig nincs miről beszélni...

2012. aug. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
53%
Az eredendő bűn érthetően, röviden: a paradicsomban beleharaptunk a tudás fáján lévő almába. Ezért lettünk kiutasítva onnan.
2012. aug. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
87%

A válasz a Rómabeliekhez írt levélben található.



Róm 5:17 Mert ha az egynek bűnesete miatt uralkodott a halál az egy által: sokkal inkább az életben uralkodnak az egy Jézus Krisztus által azok, kik a kegyelemnek és az igazság ajándékának bővülködésében részesültek.


Róm 5:18 Bizonyára azért, miképpen egynek bűnesete által minden emberre [elhatott] a kárhozat: azonképpen egynek igazsága által minden emberre [elhatott] az életnek megigazulása.

2012. aug. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 pelgrim ***** válasza:
0%

„Jézus az "eredendő/eredeti bűntől" váltotta meg emberiséget?”


Nem, Jézus nem váltott meg a bűntől, de ha tanítását komolyan veszed megválthatod magad az (ön-)tudat jelen szánalmas állapotából. Isten nem büntet, de tetteinknek következményei vannak, egy ilyen következmény lehet a „pokol” ami valójában az (ön-)tudat lehető legszánalmasabb állapota.

2012. aug. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!