Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusoknak szabad a...

Katolikusoknak szabad a vallásuk szerint vasárnap TVt nézni, vagy rádiót hallgatni?

Figyelt kérdés

2012. aug. 12. 15:50
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

"Miért ne?legfeljebb meggyónja. A katolikusok vétkezhetnek a legkönnyebben,mert nem a lelkiismeret számít,hanem a gyónás és kész,elvan intézve."


Akkor ilyen erővel a protestánsoknak még könnyebb, nekik el se kell menniük, Isten úgyis szeret és megbocsájt...


De komolyra fordítva a szót: A gyónás nem érvényes úgy, ha nem bánod meg szívből a bűnödet. Ráadásul a gyónás végén a gyónó ígéretet tesz, hogy a bűnt és a bűnre vezető alkalmat kerülni fogja. Tehát az egész nem működik úgy, hogy utána ott folytatja a "bűnözést", ahol abbahagyta.

2012. aug. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy mért kellett leszavazni? Most azzal kit bántottam meg, hogy leírtam a gyónás mikéntjét? Ne haragudjatok, de ez nevetséges.
2012. aug. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Tehát az egész nem működik úgy, hogy utána ott folytatja a "bűnözést", ahol abbahagyta. Akkor meg minek gyónni,ha többet nem bűnözik?Annyiféle bűn nincs is amennyit gyónnak,akkor minek?
2012. aug. 13. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Természetesen nem úgy értettem, hogy munkát végezne bárki is azzal, hogy TV-t néz. De köztudott, hogy pl. üzletbe sem szabad vasárnap járni a keresztényeknek/katolikusoknak, mert azzal kvázi dolgoztatják az elárusítókat. Ilyen módon szabad a TV-seket dolgozoztatni? Azért érdekes ez a kérdés, mert bizonyos csatornákon miséket is szoktak közvetíteni TV-ben meg rádióban.
2012. aug. 13. 13:05
 15/24 anonim ***** válasza:

Ilyen alapon semmit sem szabad csinálni, mert valakit mindig dolgoztatsz a matatásoddal.


El kellene hagyni ezeket az ostobaságokat, mert semmi értelmük sincs.

2012. aug. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
A papok szerinted mikor dolgoznak,szolgálnak,ha nem vasárnap?akkor templomba se menj mert szegényeket csak hajszolod. Meg a harangozót is.
2012. aug. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

"Tehát az egész nem működik úgy, hogy utána ott folytatja a "bűnözést", ahol abbahagyta. Akkor meg minek gyónni,ha többet nem bűnözik?Annyiféle bűn nincs is amennyit gyónnak,akkor minek?"


Ez olyan, mint a ruha. Hiába vigyázol rá, úgyis összekoszolódik, és akkor ki kell mosni. De senki sem dobálja bele szándékosan a ruháját a sárba, mondván, hogy kit érdekel majd úgyis kimosom...

Az ember lelke is ilyen, senki nem tud bűn nélkül élni, ilyen a hajlamunk. De törekedni kell rá, hogy minél kevesebbszer forduljon elő. Ezért is van, hogy a gyónás szövegében nem azt fogadod meg, hogy több bűnt nem követsz el, mert azt úgysem tudnád betartani. Hanem azt, hogy igyekszel kerülni a bűnt.


De ez már nem ehhez a kérdéshez kapcsolódik.

2012. aug. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Már Ézsaiás/Izajás próféta is megmondta, hogy: "ne űzd kedvtelésedet szent napomon", hanem "megszenteled azt, dolgaidat nem tevén, foglalkozást sem találván, hamis beszédet sem szólván"...
2012. aug. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

#18-asnak!

A pontos idézet így hangzik:

(Ésa. 58:13-14.)

"Ha megtartóztatod szombaton lábadat, és nem űzöd kedvtelésedet szent napomon, és a szombatot gyönyörűségnek hívod, az Úr szent és dicsőséges napjának, és megszenteled azt, dolgaidat nem tevén, foglalkozást sem találván, hamis beszédet sem szólván:

Akkor gyönyörűséged lesz az Úrban; és én hordozlak a föld magaslatain, és azt mívelem, hogy Jákóbnak, atyádnak örökségével élj; mert az Úr szája szólt!"


Az Isten ígérete a szombat megtartására vonatkozik, a vasárnap megtartására nem! A szombatot nevezi "az Úr szent és dicsőséges napjának", a vasárnapot nem.


Olyan bibliai idézetet kellene hozni, amely a vasárnap megtartásáról szól, és nem a szombatéról! A kérdező ugyanis a vasárnap megtartásáról kérdez!

2012. szept. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Mára valamiért vasárnapra tolódott át, de szerintem ugyan az vonatkozik most a vasárnapra, mint régen a szombatra. Egyébként meg volt naptár váltás is. 1 mindenképp, lehet, hogy több is... de nem mondhatjuk azt, hogy a régiek rossz napot ünnepeltek ezért a pokolra kerülnek... A lényeg az, hogy hetente 1 napot pihenjünk, szenteljük meg, mint az úr napját. A keresztényeknél, de legalábbis a római katolikusoknál a vasárnapot szokás tartani. Egyébként sem arról akartam most vitát nyitni, hogy melyik napot kell tartani, hanem hogy hogyan. Mit csinálhatunk vasárnap, és mit nem a keresztény vallás szerint. Úgy tűnik, még az egyes felekezetek között is vannak különbségek ezen a téren, így inkább pontosítok római katolikusra.
2012. szept. 3. 00:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!