Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves református testvérek!...

Kedves református testvérek! Kérlek, magyarázzátok meg, hogy a János 6,55-öt miért értelmezitek úgy, hogy ezt nem szó szerint gondolta Jézus?

Figyelt kérdés

A Heidelbergi káté 80. pontja nem indokolja meg. Egy álláspontot közöl, de indoklást nem. A Biblia szó szerint közli a megjelölt idézetet, és én arra várok választ, hogy azt hogyan lehet nem szó szerint értelmezni. Kérem, adjatok lényegretörő, nulla százalékban ködös válaszokat!


Nem vitázni akarok, meggyőzést várok. (vitázni amúgy sem tudnék, mivel nem sok időm van a válaszokat figyelni, majd egyben elolvasom egy idő múlva)


2012. aug. 13. 12:16
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
92%

Ennek az evésnek és ivásnak nyilvánvalóan jelképes értelemben kell történnie; máskülönben megszegnék vele Isten törvényét (1Móz 9:4; Csel 15:28, 29).


Hogyan ’eheti valaki az Emberfiának a testét, és hogyan ihatja az ő vérét’ jelképes módon, ha nem azáltal, hogy magához veszi a kenyeret és a bort az Emlékünnepen? Figyeld meg, hogy Jézus azt mondta, hogy akik esznek és isznak, azoknak ’örök életük’ lesz. Korábban, a 40. versben, amikor megmagyarázta, mit kell tenniük az embereknek, hogy örök életük legyen, mire mondta, hogy az az Atya akarata? Arra, hogy „mindenkinek, aki látja a Fiút, és hitet gyakorol benne, örök élete legyen”. Ésszerű tehát, hogy ’az ő testét enni, és az ő vérét inni’ jelképes értelemben azt jelenti, hogy hitet gyakorolunk Jézus feláldozott testének és vérének megváltó erejében. Ez követeltetik meg mindazoktól, akik az élet teljességét akarják elnyerni akár az égben Krisztussal, akár a földi Paradicsomban.

2012. aug. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
92%

Néhányan azok közül, akik hallgatták Jézust, szó szerint vették a szavait, és megdöbbentek (János 6:60). De ezt kérdezhetnénk: Vajon Jézus a testét kenyérré változtatta azon az alkalmon? Természetesen nem!

Jelképesen beszélt. Azért hasonlította magát kenyérhez, mert áldozata által életet ad az emberiségnek. A János 6:35, 40 világosan rámutat, hogy az emberek ezt az evést és ivást úgy tehetik meg, ha hitet gyakorolnak Jézus Krisztusban.


Való igaz, hogy ha Jézus itt a kannibalizmust ajánlaná, tanítása a lehető legmegbotránkoztatóbbnak hangzana. Jézus azonban természetesen nem szó szerinti húsevést és vérivást javasol. Egyszerűen azt hangsúlyozza, hogy, akik örökké tartó életet akarnak nyerni, azoknak hitet kell gyakorolniuk az áldozatában, amelyet akkor hoz, amikor feláldozza tökéletes emberi testét és életvére kiontatik. Mindazonáltal sok tanítványa még kísérletet sem tesz arra, hogy megértse tanítását, és így tiltakoznak: „Megbotránkoztató beszéd ez; ki képes hallgatni?”


10 Jézus tehát „a világ életéért” — a megváltásban részesíthető egész emberiség világáért — adta oda húsát. És „ha valaki” az emberiség világából jelképesen eszik abból a „kenyérből”, és hitet tanúsít Jézus áldozatának megváltó erejében, ráléphet az örök élethez vezető útra. Itt a „hatalmas egyveleg nép”, amely az izraelitákkal együtt ette a mannát a pusztában, Jézus „más juhai”-nak nagy sokaságát árnyékolta elő, vagyis azokat, akik az „Isten Izraelé”-nek felkent maradékával együtt ma Jézus húsát eszik jelképes értelemben. Ezt úgy teszik, hogy hitet gyakorolnak az ő áldozatában (Róma 10:9, 10; Galata 6:16).

2012. aug. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

Na, ez az utolsó bekezdés megint eléggé érthetetlen a számomra.


Az első bekezdésedben megjelölt idézetek meg nem Jézusról szólnak.

2012. aug. 13. 17:55
 14/30 A kérdező kommentje:
Öööö az imént a 11.-esről írtam...
2012. aug. 13. 17:55
 15/30 A kérdező kommentje:

"Vajon Jézus a testét kenyérré változtatta azon az alkalmon? Természetesen nem!"


Ebből már megint hiányzik az indoklás!

2012. aug. 13. 17:56
 16/30 anonim ***** válasza:

A 11-est is Én írtam. Azért írtam ide a Mózest, mert Jézus betölteni jött a törvényt, amíg nem köti meg az újszövetséget.

A törvény szerint pedig nem lehet ember húst meg vért, enni meg inni.És ezt a cselekedetek könyvében az apostoli atyák is írásba foglalták.

A 12-esbwen pedig az egész magyarázat erről szól.

Ennél jobban nem tudom kifejteni, de hát ha van valaki aki okosabb.:)

2012. aug. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Az „élet kenyere” mindenki számára

Következésképpen, Krisztus húsa és vére ma mindazok számára rendelkezésre áll, akik hitet gyakorolnak; és akik élnek ezzel a lehetőséggel, azok lényeges módon ’egységben lehetnek Krisztussal’.


15 Jézus így folytatja: „Aki a húsommal táplálkozik és a véremet issza, egységben marad velem és én egységben vele” (János 6:56). Ez „mindenkire” vonatkozik, aki hitet gyakorol Jézus áldozatában azzal a kilátással, hogy ’élet lesz őbenne’. Mindazok, akik ilyen hitet nyilvánítanak ki, ’egységbe kerülnek Jézussal’. Természetesen a földi reménységgel élő „nagy sokaság” nincsen ’egységben Krisztussal’ abban az értelemben, hogy nem társörökösök vele együtt, és nem tagjai a menyasszonyának, azoknak, akik — mint ő is — mennyei feltámadásban részesülnek (Róma 8:1, 10; 1Korinthus 1:2; 2Korinthus 5:17; 11:2; Galata 3:28, 29; Efezus 1:1, 4 11; Filippi 3:8–11). De a földi reménységgel rendelkező összes egyén teljesen összhangban lehet, és valóban összhangban is kell lennie az Atyával és a Fiúval, megismerve és cselekedve „Isten tökéletes akaratát

2012. aug. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
A 28%-os fickó nem református, hanem az Őrtorony Társulat fanatikus híve, és jogsértő módon telemásolja a CD-jükről a topicokat. Jelentsd a moderátoroknak, hogy jogsértő tevékenységet végez. Hivatkozz az itt megtalálható szerzői jogi nyilatkozatra: [link]
2012. aug. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Bocsánat előre is mint nem gyakorló keresztény bele szólok.Szerintem a legfontosabb a szeretet és Istennél való egyesülés,az élet apró dolgaiban is meglelni az örömöt!Nem hiszem,hogy ennél fontosabb bármilyen Biblia értelmezés vagy,hogy ki melyik gyülekezetbe jár!Nem vagyok biztos abban,hogy ezek a vallások,úgy és arról szólnak amiről kellene nekik!
2012. aug. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Kedves 18-as:)

Nem csak privátban hanem a nyilvánosságban is írok neked.


Elárulom neked a titkot, hogy a cikkeket a www.jw.orgról bárki megnézheti, így semmilyen jogsértés nem történt.

Ezenkívül nem vagyok fickó, mert nőnek születtem.


Ezenfelül nem a társulat tulajdona vagyok mint valami tárgy, hanem a teremtő tulajdona vagyok, és állampolgári jogom van a hitemet megvallani mivel elfogadott bejegyzett egyház vagyunk.


az őrtorony cikkek pedig biblián alapuló kiadványok, amikhez szintén ingyen hozzá lehet jutni.:)


Nem baj ha gyűlölködsz, a gyümölcseid azonosítanak.

Zsömle/lány

2012. aug. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!