Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves református testvérek!...

Kedves református testvérek! Kérlek, magyarázzátok meg, hogy a János 6,55-öt miért értelmezitek úgy, hogy ezt nem szó szerint gondolta Jézus?

Figyelt kérdés

A Heidelbergi káté 80. pontja nem indokolja meg. Egy álláspontot közöl, de indoklást nem. A Biblia szó szerint közli a megjelölt idézetet, és én arra várok választ, hogy azt hogyan lehet nem szó szerint értelmezni. Kérem, adjatok lényegretörő, nulla százalékban ködös válaszokat!


Nem vitázni akarok, meggyőzést várok. (vitázni amúgy sem tudnék, mivel nem sok időm van a válaszokat figyelni, majd egyben elolvasom egy idő múlva)


2012. aug. 13. 12:16
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Amikor feltelepítetted a Watchtower Library CD-t a szerzői jogi nyilatkozatban elolvashattad volna, hogy a Társulat tiltja a CD-ről az anyagok felmásolását az internetre. A hivatkozott linken a Társulat szerzői jogi rendelkezésének beidézése történt. Ha nem hiszed töröld le a Libraryt és tedd fel újra, te is elolvashatod.


Amikor tehát a CD-ről másolgatsz anyagokat, akkor egyrészt megsérted a szerzői jogot (világi jog megsértése), másrészt a Társulat, és így a "bölcs" rabszolgaosztály parancsának szegülsz ellene, amely az Őrtorony-tanrendszer értelmében olyan mintha Isten parancsára hánynál fittyet.

2012. aug. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Egyszerű a válasz arra, hogy miért abszurd szó szerint értelmezni. Az alábbi Igék szerint Jézus testének nem volna szabad rothadást látnia: Csel 2:27,31, Csel 13:35-37.


Próbáld ki, hogy ha az ostyát félreteszed, megromlik-e :)


Üdv.

2012. aug. 14. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Amit a társulat kiad azt át tanulmányozzuk, ezt te is tudhatnád.

S ezt adjuk tovább az embereknek, hogy megérthessék a biblia tanításait.Ez nem a jog megszegése.

Amit leírok azt bárki nyomon követheti az internetről, mert a honlapon is rajta van, hiszen rengetegen ,naponta 400 ezren látogatják a társulat honlapját.

Nem egyszer tapasztaltam nem tanú embereket, hogy letöltötték a társulattól a filmeket cikkeket és támadási felületként, be linkelték erre az oldalra.Szerintem ők azok akik megszegik ezeket.Persze nekik szabad rosszat tenni.

Lásd legutóbbi kis film egy gyermeket tanító szülőről, amit az idén a kongresszuson adtak ki, és valaki feltette ezt a filmet ide a gyikre.

Miről beszélgetünk barátom?

Kár kötözködni, mert ez nem erről szól.

2012. aug. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
.
2012. aug. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Kedves Testvéreim,


alázatosan és szelíden írnék én is pár sort. Református

vagyok, pár évvel ezelőtt térített meg engem Isten a

tévelygők útjáról. Ma már tudom, hogy nagy kegyelem a hit. Az ÉLŐ Istennel való LELKI kapcsolat nagy kegyelem. Imáimban arra kérem az Urat, hogy ez mindnyájunknak megadassék.


"Mert az én testem igazi étel, és az én vérem igazi ital." (Jn 6,55) Erről témázunk.

Református létemre naponta olvasok egy katolikus "Napi

evangélium" oldalt, mert szükségem van lelki táplálékra. Igy tudtam megismerni katolikus testvéreim hitét. A témával kapcsolatban az Ige több helyen is válaszol (az egyiket kiemelem):

"De eljön az óra, és az most van, amikor az igazi imádói

lélekben és igazságban imádják az Atyát, mert az Atya is

ilyen imádókat keres magának. Az Isten Lélek, és akik imádják őt, azoknak lélekben és igazságban kell imádniuk." (Jn 4,23-24)


Ez az első bejegyzésem itt az oldalon. E téma miatt

regisztráltam. Mert segíteni szeretnék én is a

tévelygőknek, ahogyan Isten is segített nekem megtérnem.

Hiszem, hogy magyar nemzetünknek össze kell tartania,

segítenünk kell egymásnak. Mert kényelmesebb lett volna

becsukni az oldalt és továbbmenni, de Isten az Igéjével és Lelkével is figyelmeztetett engem: "Aki tehát tudna jót

tenni, de nem teszi: bűne az annak." (Jak 4,17)


Alázatosan írom, amiről meg vagyok győződve: bűn úgy gondolkodni a kenyérről és a borról ahogy azt a Katolikus egyházban teszik. Hiszen Isten Lélek, ezért őt LÉLEKBEN kell imádni. És kerülni kell mindenféle bálványimádást, mert az kárhozatra visz. De nem kívánok én erről vitatkozni, csak szelíden megírtam azt, amire engem a Lélek indított.


Hiszem hogy Kálvin is Isten embere volt, erről tanúskodnak átfogó írásai, bibliaismerete. Kálvin a Biblia összes könyvéhez írt nagyszerű magyarázatot. De írhatunk mi akármit, nem biztos, hogy sikerül egymást meggyőznünk az Igazságról. A Szent írás is erről ír: "A betű megöl, a Lélek megelevenít". (2Kor 3,6) Éppen ezért tanácsolom azoknak, akik nem tudnak dönteni, hogy akkor kinek is van igaza e témával kapcsolatban: Naponta olvassa az Újszövetséget (Jézus szavait, az apostolok leveleit), csendesedjen el, kitartóan imádkozzon, figyelje a Lélek hangját és őszintén higgye hogy Isten választ fog adni, hiszen Isten lelki kinyilatkoztatásai

csodálatosak.


Pál apostol szavaival búcsúzom:

"Az Úr Jézus Krisztus kegyelme, az Isten szeretete és a

Szentlélek közössége legyen mindnyájatokkal!" (2Kor 13,13)

2012. aug. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

"Ez az első bejegyzésem itt az oldalon. E téma miatt regisztráltam."


Üdv az oldalon! Remélhetőleg sok embert tudsz majd gyarapítani és téged is sokan gyarapítanak majd!


"Mert segíteni szeretnék én is a

tévelygőknek, ahogyan Isten is segített nekem megtérnem."

"pár évvel ezelőtt térített meg engem Isten a

tévelygők útjáról."


A "tévelygők" alatt itt a katolikusokra gondoltál?



"Éppen ezért tanácsolom azoknak, akik nem tudnak dönteni, hogy akkor kinek is van igaza e témával kapcsolatban: Naponta olvassa az Újszövetséget (Jézus szavait, az apostolok leveleit)"


Amíg kizárólag a Szentírást olvassa az ember, addig képtelenség eldönteni, hogy kinek is van igaza, mert éppen úgy lehetne helyes a katolikus értelmezés, mint a számtalan protestáns értelmezés bármelyike (ha jól van felépítve az exegetikai érv). Ezért hozták be a képbe a Szentlelket a reformátorok, ami állítólag megvilágosítja az őszinte bibliaolvasót a helyes bibliaértelmezésben, de a számos ugyanerre hivatkozó, de lényegesen eltérő, sőt ellentmondásos értelmezés bizonyítja, hogy ezzel valami komoly gond lehet. Megjegyzem, hogy számos volt protestáns a megtéréstörténetében leírja, hogy Isten rengeteg bibliatanulmányozás és megvilágosítást kérő imádság után vezette őket a katolikus egyházba, szóval ez az érved visszafelé is elsülhet. Ami pedig konkrétan ezt a témát illeti: szerintem elsöprő erejű már a bibliai ige is a katolikus értelmezés javára (ezt még Luther is beismerte, pedig őt aztán nem lehet vádolni elfogultsággal), de egy jól felépített protestáns értelmezés is néha el tudja bizonytalanítani az embert, és tényleg nem lehet dönteni kizárólag a Szentírás alapján, hogy kinek van igaza. Ha viszont megnézzük, hogy mit írtak az Eukarisztiáról az apostoli kortól kezdve, apróvá és jelentéktelenné válik mindenféle más értelmezés (különösen a bálványimádós vád):


[link]

2012. aug. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

"Egyszerű a válasz arra, hogy miért abszurd szó szerint értelmezni. Az alábbi Igék szerint Jézus testének nem volna szabad rothadást látnia: Csel 2:27,31, Csel 13:35-37"


Ezek az ostyák már több évszázad óta nem romlottak meg:

[link]

2012. aug. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nem tudom, ismerős-e a metafora fogalma?

Jézus több mondásában azonosítja magát dolgokkal. A nevezett hely előtt olvashatjuk: "Én vagyok az élet kenyere." Jn.6,48 Ez beillik az "Én vagyok..." mondások sorába. Ahogy Jézus nem egy ajtó, (és semmilyen valódi ajtóra nem tekintünk úgy, mintha az maga Jézus lenne) bár azt mondja, "Én vagyok az ajtó" ill. "a juhok ajtaja" Jn.10,7-10, mert Jézust követve juthatunk az üdvösségre. Ahogy bár Jézus azt mondja magáról, "Én vagyok az igazi szőlőtő..." Jn.15,1-7 nem azonosítjuk Őt egyetlen szőlőtővel sem. Ugyanígy Jézus nem azonosítható semmilyen kenyérrel, bár azt mondja magáról, "Én vagyok az élet kenyere", mert a Jézussal való élő kapcsolat, az Ő befogadása életünkbe, a Tőle való bűnbocsánat elfogadása az a lelki táplálék, amely az örök életre táplálja lelkünket.

Remélem, ezzel válaszoltam a kérdésre.

A protestánsok számára az igazából botránkoztató, hogy a katolikus pap miután az ostyát átváltoztatja Krisztus testévé, úgy gondolja, hogy újra megáldozza Krisztus testét, és ezzel Krisztus egyszeri, tökéletes, mindenkorra elégséges áldozatát akarja újra meg újra megismételni. Ez elfogadhatatlan (a Biblia tanítása alapján).

2012. aug. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
Az lehet, de egyenesen azt írja: Az én testem VALÓBAN étel és az én vérem VALÓBAN ital. Ez miért metafora?
2012. aug. 22. 09:54
 30/30 anonim ***** válasza:

Nos nyilvanvalo hogy metafor amert sok helyt hasznal Jezus metaforakat. O a templom o az ajto az igazsag az ut stb megsem gondolsz egy templorma ajtora es autosztradara mint Jezusra.

Az Isten azert adta az eszet hogy hasznald nem azert hogy ne es most gondolkoz:

1.Ha szo szeritn veszuk akkor kanibalizmust kovetek el a tanitvanyok de van nehany ellentmondas:

a. Jezus a kenyer es bor vetele utan felaldozza magat a kereszten pedig a megvaltas megtortent igaz csak 12-ot valtot meg de nem hinnem ez volna a celja.

b. A lator ki nem evet nem ivot az o testebol es verebol nyilvan elkarhozott megis a biblia mast allit.

Magyarazat ra a c pont.

c. Jezus hivatkozik ra hogy a beszede az o teste es vere azaz az Ige mely teste lett.Isten igeje pedig a biblia es sehogysem egyeztetheto osze a hagyomannyal mert a hagyomanyt emberek alkottak es ellentetes is lehetett a bibliaval ezert is figyelmeztea biblia hogy ha olyat alit a profeta mit Isten nem mondott ne felj tolle...

Tehat a b kerdesre valasz a c azaz Isten mint ige teste lett.

d. Ha minden szavat Jezusnak szo szerint veszuk ott ahol nem irja hogy szo szeritn kell venni mint ahogy sem az altalad idezet reszben sem az utoso vacsoranal nem irtja a biblia akkor a kovetkezot is szo szerint kell venni :

LK 14 :25-27 azaz gyulolkodj maskep nem lehetsz a tanitvanya......erdekes nem?

Amugy meg irja e a biblia hogy Jezus darabokra szakadt a tanitvanyok ellot???? Irja e a bilbia hogy mit tartott a kezeben??? Kenyeret vagy sajat magat?????

Isten ilyen fontos esemenyt szerinted nem iratott volna le egyertelmuen????


Jezus modja hogy mar alig varta hogy elfogyaszhassa a paszkat...Ezek szeriint o is evet a kenyerbol??? Ha a sajat teste volt akkor a combjaba harapot peldaul?????

e.Ha fizikailag a teste es a vere akkor viszatert a Menybol pedig vilagosan irja a biblia hogy milyen lesz a masodik eljovetele.....Mate 24:27 es Zsid 9:28


Mas: Ha szo szerint veszuk ezen reszeket miert nem veszitek ezt is szo szerint:

2 Mozes 20:3-5.

2012. okt. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!