Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van kedvenc Bibliai idézetetek?

Van kedvenc Bibliai idézetetek?

Figyelt kérdés
Ha igen, melyik az?

2012. aug. 17. 00:28
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
9%
Még bele se néztem a bibliába. Most komolyan. ki hiszi el hogy volt egy csávó, aki többbilliárd állatot elvitt egy hajón? Nevetséges.
2012. aug. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Bár itt nem az volt a kérdés, hogy létezik-e az Isten, Jézus és a többi, azért köszönöm a véleményed.

A többieknek is ment a zöld! De kérem szépen, csak a kérdésre válaszoljunk, ha az nem megy, akkor ne írjatok :) Köszönöm :)

2012. aug. 18. 10:52
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Abszolut kedvenc:

a szeretethimnusz, es

"Gyümölcseikről ismeritek fel a fat. Minden jó fa jó gyümölcsöt terem, a rossz fa pedig rossz gyümölcsöt. Nem hozhat a jó fa rossz gyümölcsöt, sem a rossz fa jó gyümölcsöt."



Tovabbiak:

"Ne ítélkezzetek, hogy fölöttetek se ítélkezzenek!

Amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is tegyétek velük!

A szűk kapun menjetek be! Tágas a kapu és széles az út, amely a romlásba visz - sokan bemennek rajta. 14Szűk a kapu és keskeny az út, amely az életre vezet - kevesen vannak, akik megtalálják."

2012. aug. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Vajon a moderatorok mennyire ismerik a Bibliat?

Volt egy idezet a disznokrol meg a dudvarol, a lenyege, hogy az arra nem meltoknak valamit hogyan kene mondani vagy ilyesmi. Ezt keresem - erre a modaratorok kimoderaltak!! Pedig tenyleg van ilyen idezet, csak nem tudom sajnos, hol. Pedig szivesen utananeznek az en Bibliamban a szo szerinti szövegnek, ha tudnam, hol keressem...

elözö

2012. aug. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
48%

Az elsö oldalon a 7 linket is atneztem, sajnos ott sincs a disznos idezet. :(

Viszont meg nehanyat talaltam, ami tetszik vagy valamiert hasznosnak erzem:


"Ne gondoljátok, hogy békét jöttem hozni a földre. Nem békét jöttem hozni, hanem kardot. Azért jöttem, hogy szembeállítsam az embert apjával, a leányt anyjával, a menyet anyósával. Az embernek a tulajdon családja lesz az ellensége."


"Minden lehetséges annak, aki hisz"(Mk 9,23)


"Jöjjetek énhozzám mindnyájan, akik megfáradtatok, és meg vagytok terhelve, és én megnyugvástadok nektek. (Máté 11:28)"


Pl 15:13 "A vidám szív megvidámítja az arcot, a szívfájdalom azonban megtöri a szellemet."


Pl 15:17 "Jobb egy tál zöldségféle ott, ahol szeretet van, mint a hizlalt bika ott, ahol gyűlölet van."


"Az igaz ember járta ösvényt mindkét oldalról szegélyezi az önző emberek igazságtalansága és a gonoszok zsarnoksága.

Áldott legyen az, ki az irgalmasság és jóakarat nevében átvezeti a gyöngéket a sötétség völgyén, mert Ő valóban testvérének őrizője és az elveszett gyermekek meglelője."

(Ezékiel 25:17)


"Ki a világosságot alkotom és a sötétséget teremtem, ki békességet szerzek és gonoszt teremtek; én vagyok az Úr, a ki mindezt cselekszem! Ézs. 45,7"


"Az én országom nem e világból való..." Ján. 18,36

2012. aug. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

14-es!

Talán a következőre gondoltál?:

" Ne adjátok azt ami szent az ebeknek, se gyöngyeiteket ne hányjátok a disznók elé, hogy meg ne tapossák azokat lábaikkal, és néktek fordulván meg ne szaggassanak titeket."

Máté 7.6

2012. aug. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Igen, köszönöm!!!

14.

2012. aug. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
81%

"Még bele se néztem a bibliába. Most komolyan. ki hiszi el hogy volt egy csávó, aki többbilliárd állatot elvitt egy hajón? Nevetséges."


Nem ezt hívják hitnek, az biztos.

2012. aug. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
100%

nem tudom, hogy azok, akik ezen a véleményen vannak, mint amit a felettem szóló idézett, miért kattintanak egyáltalán a kérdésre? tényleg nem az volt a kérdés, hogy hiszel-e ebben, vagy sem...különben pedig ha jól tudom, vallásszabadság van ma, szóval mindenkinek egyéni joga abban hinni, amiben akar...le merem fogadni, hogy az illető egyéb "nevetséges dologban" hisz...hát igen, nem ezt hívják hitnek, ha már itt tartunk....


lényegre térve, a kérdésre válaszolva az Énekek-éneke is szép rész szerintem, és persze a Szeretet himnusza mindent visz, ennél szebb szavak talán nem is léteznek :))

2012. aug. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek :)
2012. aug. 22. 21:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!