Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mely állatokat nem szeretik a...

Mely állatokat nem szeretik a keresztének vallási szempontból és miért?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősömmel beszélgettem és azt mondta van olyan vallás ahol tartanak bizonyos szinten egyes állatoktól, és még csak szimbolikus állapotban sem látnák szívesen otthonukban. pl. plüss, falikép stb.

Egyik ilyen megemlített állat a bagoly volt, de még a sárkányt (kígyót) is említette.


2012. aug. 17. 18:13
 1/4 yuda ***** válasza:
100%

Hirtelen azt akartam írni, hogy nincs ilyen dolog, de ahogy tovább olvastalak, a sárkány valóban, mert kínai vallásban istenségnek számít,így a sátán szimbóluma.

Egyébként pedig szerintem a kép témája határozza meg. Milyen a hangulata az egésznek.

Mondjuk koponyák között siklik egy kígyó..érted?

Bagoly ül a temetői sír felett...

2012. aug. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is. Minden létező állat Isten teremtménye, tehát ilyen nincs. Csak a mitológiailag, mint pl a sárkány (amit az első is emleget.) A kígyó megkapta a büntetését (1Móz 3,14-24), bár szerintem itt ez a sátánt szimbolizálja.


Nos, szerintem a képeken nem az állatok a "rosszak", hanem maga a kép, de ez már csak nézőpont kérdése.

2012. aug. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs ilyen állat.
2012. aug. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Hazardteam ***** válasza:
Én birom az állatokat. Párat ugyan nem komálok bizonyos okok miatt, pl. krokodil, túltenyésztett busófejű idegbajos zsebpincsi, no meg az ízeltlábúak közül párat, de amúgy semmi bajom velük. Vallásilag még egy plüs süsü nem tört az életemre, bár az is igaz, hogy az nem állat, ahogy a sárkány sem. Falikép, szobor, jelképek, okkult jelentést hordozó/képviselő tárgyak, könyvek, ilyesmiktől tényleg távoltartja magát egy hívő keresztény. Terméeszetesen, csak ha tisztában van az okokkal és a miértekkel, meg Isten Igéjének ezekre vonatkozó útmutatásaival, parancsolataival. Ha nem, az szívás, de nem véletlen tiltott dolgok ezek és nem csak ennyi van, nem csak "tárgyakról" van szó. Én, mikor még Ju jitsuztam, az edzőterembe mielőtt beléptem volna meghajoltam egy falra akasztott sárkány előtt, ami szemben volt. Persze kötelező volt és nekünk akkor úgy magyarázták, hogy ezzel a "többieknek" adunk tiszteletetl, olyasmi, mint valami köszönés. DE tulajdonképpen hosszú éveken keresztül többszázszor leborultam egy sátánt jelképező kerek sz@r előtt úgy, hogy nem is voltam tudatában. Szerintem milliószámra vannak ilyen "burkolt" mókakacagások, én is simán benyalcsiztam. A hét napjai pl. római istenségekről vannak elnevezve. Ha 2 percre belekattintok a TV-be, máris a "horoszkópomat" tolnák a fejembe, vagy távgyógyítanának az "energiáikkal".
2012. aug. 18. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!