Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyik keresztény ismerősöm...

Egyik keresztény ismerősöm nagyon csúnyán megbántott és mikor találkozunk úgy tesz mintha nem történt volna semmi. Hogyan kezeljem a helyzetet?

Figyelt kérdés
Teljesen ki kelt magából csúnyán beszélt és úgy is viselkedett de bocsánatost nem kért nem haragszom rá de fáj amit tett.De neki semmi bűntudata nincsen -e miatt.Vagy én is csináljak úgy mintha semmi nem történt volna és felejtsem el?
2012. aug. 20. 00:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem, lehiggadás után, jó megbeszélni az ilyesmit.
2012. aug. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
"Ha pedig vétkezik ellened (megbántott) testvéred, menj és győzd meg őt négyszemközt (tárd fel előtte). Ha hallgat rád, megnyerted testvéredet. Ha azonban nem hallgat rád, végy magad mellé még egy vagy két társat, hogy két - vagy három tanú vallomásán szilárdan álljon minden beszéd. Ha pedig azokra sem hallgat, mondd meg az eklézsiának (kihívott gyülekezet), ha pedig az eklézsiára sem hallgat, legyen számodra olyan, mint a (pogány) nemzetekből való vagy a vámszedő." (Mt 18:15-17 Vida fordítás)
2012. aug. 20. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Szia!


Semmiképpen ne hagyd annyiban. Ezeket a dolgokat rendezni kell függetlenül attól, hogy az illető keresztény-e vagy nem. A rendezés módja pedig a megbeszélés. Odamész hozzá és ugyanazzal a terészetességgel, ahogyan itt tetted a szemébe nézve elmondod neki amit itt nekünk is leírtál: "a múltkor nagyon csúnyán megbántottál és utána mikor találkozunk úgy tettél mintha nem történt volna semmi. Teljesen ki keltél magadból, csúnyán beszéltél és úgy is viselkedtél de bocsánatot nem kértél ezek miatt. Én nem haragszom rád de fáj amit tettél. Szeretném rendezni ezt a dolgot"


Remélem sikerrel jársz majd, és a kapcsolatotok javára válik mindez. Sajnos - keresztényként - én is tettem már hasonlót más emberrel szemben (a káromkodást leszámítva) és többet nem találkoztam azzal akivel szemben elkövettem, nagyon bánom már és szeretném jóvá tenni, de nincsen rá lehetőségem. Örök seb marad...


Üdv. Péter

2012. aug. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat megróbáltam már vele beszélni de mostmár nem is válaszol.Előtte úgy tett mintha semmi nem történt volna most ,hogy felhoztam meg levegőnek néz.
2012. aug. 20. 15:15
 5/8 anonim ***** válasza:
Eddig is neki volt igaza,ezért nem firtatta.Most meg aljas módon hánytorgatod is.:)Ezért nem áll veled szóba.
2012. aug. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is azt ajánlom amit a második kommentelő.A Bibliára hallgass, Isten igaz és élő igéjére, ne pedig emberi okoskodásokra és véleményekre.
2012. aug. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hallgass a Bibliára,az az első.Ha igaz hívő vagy,akkor te vagy a felsőbbrendű,neked van igazad.Ha mégse,akkor is.
2012. aug. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Orosz18 ***** válasza:
egy idő után biztos le fog nyogdni és rendben jönn biblia alapján gyözd meg róla
2012. aug. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!