Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Majom az ősöm? Én tévedek...

Abibh kérdése:

Majom az ősöm? Én tévedek mint keresztény, vagy tényleg majom az ősöm?

Figyelt kérdés
Keresztények,ezt ki merné jelenteni valaki közületek,iskolákban,előadásokon a világ előtt?Elitélitek az evolúciót,vagy helyesnek tartjátok?Tényleg annyira felemelő érzés majomként ébredni minden reggel?Istennek mi a véleménye erről,szerintetek? Szerintetek az evolúciónak,van köze a mai világromlottsághoz?Vagy ez mind ami történik Isten hibája? Hogyan látjátok ezt ti?
2012. aug. 19. 07:23
1 2 3 4 5 6
 1/59 lsandor ***** válasza:
40%
Erre azt szoktam mondani, hogy mindenki tisztában van a saját családfájával :D De én mint keresztény egyértelműen hiteltelennek tartom az evolúciót. Egy gondolat amely erősen kétségbe vonja a tanítás valóságosságát az, hogy a fosszíliák hiányoznak. Az egyes fejlődési ciklusokhoz több millió év kellett, de mégsem találunk köztes fajokat, hanem csak az egyedek fő képviselőit. Ez így nem lehet helyes, maga az evolúciós tanítás nem állja meg a helyét
2012. aug. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
65%
Az evoluciót teljesen hitelesnek tartom,tehát ez alapján igen a válasz!Visszont nincs kedvem megint bele menni az EVOLUCIÓ vs. TEREMTÉS elmélet vitába,a Biblia oly nagyra becsült képviselőivel,mert őket úgyse lehet meggyőzni semmiről.
2012. aug. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 intrepid ***** válasza:
37%
Akinek az evolúcióelmélet jön be, az higgyen abban, akinek a teremtéselmélet jobban tetszik, az pedig abban. Én nem akarok senkit sem meggyőzni az én véleményemről, engem is hagyjon békén az eszmerendszerével mindenki.
2012. aug. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 A kérdező kommentje:
Isandor teljesen egyetértek veled. :D Az ember az evolúció által alacsontsa le saját magát a fekete földig. Az evolúció egy kónyörtelen eszme amely értékteleniti a testet,a lelket és az életet. Sok tudos rájött már erre,de még mindig nem elegendő ahhoz,hogy egyszer és mindenkorra véget vessenek ennek a maskarának.
2012. aug. 19. 08:02
 5/59 A kérdező kommentje:
2es...azt hiszem igazad van abbol a szempontbol,hogy az a keresztény aki egyszer elfogadta Jézust. Azt már semmivel sem fogod megtörni,és ez igy van helyén. De gondolkozz el azon,hogy ugyan az a vád vonatkozik rád is amit te hosztál fel,sőt még rosszabb is mert ti kapásbol elháritjátok a segítő kezet. Ez tény.
2012. aug. 19. 08:09
 6/59 anonim ***** válasza:
79%
A stílusodból látszik,hogy teljesen felesleges érvelésre fordítani az időt. Aki megteszi csak felidegesíti magát. De szerencsére olyan országba élünk ahol azt hiszel amit akarsz mindegy mekkora hülyeség.
2012. aug. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 lsandor ***** válasza:
33%
Pontosan kedves kérdező! Az evolúció tanítását arra használják az emberek, hogy ezáltal azt mondhassák, hogy nem létezik Isten, így nem tartoznak senkinek beszámolással erkölcsi téren, vagyis tehetnek amit csak akarnak. De ez nem állja meg a helyét
2012. aug. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
27%
Az evolúció nincs bebizonyítva, csak egy elmélet. Az, hogy valaha éltek előemberek, és ehhez hasonló fajok az egy tény. De még mindig nincs bebizonyítva, hogy a mai ember ezeknek a leszármazottja. A bibliai teremtéstörténet szintén egy elmélet, amit magán a Biblián kívül semmi se támaszt alá. :) Nem szimpátia alapján kellene dönteni, hanem ki kellene deríteni az igazságot!
2012. aug. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 A kérdező kommentje:
Intrepid,köszönöm a válaszod. De senki nem akar rád eröltetni semmit,föleg most nem. A kérdést csupán azért tettem fel mert amit látok és tapasztalok a mindennapjaimban az nem tetszik. Hogy ki akarsz maradni ebből az a te döntésed. :)
2012. aug. 19. 08:17
 10/59 anonim ***** válasza:
14%

Darwinnak csak feltevései voltak, ő is kutatta az élet eredetét, de egyébként ő is Isten hívő volt.

Abban igaza volt, hogy mindig fejlődünk. De a majom sosem volt az ősünk.

2012. aug. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!