Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Zsidó származású, hívő kereszt...

Zsidó származású, hívő keresztények: számotokra mit jelent zsidónak lenni? Annak érzitek-e magatokat egyáltalán?

Figyelt kérdés

Jobban vonzódtok zsidó származású emberekhez mint nem zsidókhoz?

Keresztény hitűekhez jobban vonzódtok, mint másokhoz?

Okoz-e Bennetek valamilyen neházséget ez a kettősség, vagy egységbe tudtátok hozni magatokban?

Vállaljátok-e zsidóságotokat keresztény barátaitok között?

Tapasztaltok-e antiszemita hangokat hívő keresztény körökben?

Szüleitekkel-nagyszüleitekkel mi volt a Holocaust alatt? És a szocializmus alatt?



2012. aug. 23. 02:05
1 2
 1/17 Sághegyi Csaba ***** válasza:
93%
Nekem a dédapám volt zsidó, oda is veszett a holokausztban. Magamat magyarnak vallom. De nem tulajdonítok jelentőséget a származásnak. A gyülekezetben, ahova járok, nincs antiszemitizmus, erre a Biblia egyébként is átkot ígér több helyen is. Ott is hagynám a gyülekezetet, nem magam miatt, de aki keresztény, az nem ellenséges semmilyen nemzettel szemben. Mást nem tudok hozzászólni, ennyi a történet :)
2012. aug. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Teljesen egyetértek, aki komolyan veszi a hitét, nem gyűlölhet senkit.


Az érdekelne még, hogy jelent-e neked valamit, hogy családfád egy része zsidó. Hogy keresed-e más zsidók társaságát, vagy teljesen hidegen hagy a dolog. És hogy téma-e bármilyen társaságodban a zsidóságod, avagy tabu (avagy neked nem fontos, azért nem téma).

Merthogy én azt tapasztalom, hogy nemzsidókkal nagyon tabu, azt hiszem, zsidók csak maguk között beszélnek erről nyíltan. Érthető mondjuk, ismerve a történelmet...

2012. aug. 24. 01:37
 3/17 anonim ***** válasza:
88%

Én zsidónak születtem és mintegy 60 évig úgy is éltem. Mikor is megtértem és Messiáshívő Zsidónak megtértem! bennem nem okozott semmilyen indentitás zavart ez a váltózás! Pedig rabbiképzővel a hátam mögött és Kohanita létemre tértem meg. Bekellet látnom, hogy az összes Apostol mind zsidóból megtért volt. Továbbá ismerve a Szentírást azt is tudom, hogy YESUÁ mindig is zsidóhoz méltón élt, tanított és cselekedett. Tanításaiban mindig benne volt a szeretett egymás iránt. Megértettem azt is, hogy Ő feláldozta magát mint utolsó áldoztat, hogy a bűneinket az Úr megbocsájtsa és a vére által védettek legyünk a gonosz elől!

Az én életem mióta megtértem teljesen megváltózott!!!

2012. aug. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Én nem zsidóból lettem keresztény, de ez a cikk szerintem tanulságos lehet: [link]
2012. aug. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Sághegyi Csaba ***** válasza:
82%
Első vagyok. Nem keresem zsidók társaságát, mint mondtam, a származás nekem semmit nem jelent. Eleve csodabogár vagyok, mert keresztény vagyok, aki metál zenét hallgat és játszik, magyar vagyok, akinek zsidó ősei vannak, meg cigány barátnője, mégis nemzeti politikai nézetem van. Azért nem írok Jobbikot, mert ezt sem párthoz kötöm, hanem a tervezett családom érdekeihez. Szóval fura vagyok, de legalább öntudatos. :)
2012. aug. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nekem a dédanyám volt zsidó...de nem nagyon ismertem :)

Meg asszem vannak még zsidó rokonaim akikkel (családi perpatvarok miatt-amiknek semmi köze nincs a valláshoz) nem tartjuk a kapcsolatot.

Engem igazából ez az egész soha nem zavar inkább sokkal biztosabban tudom azt, hogy hülyeség valakit a származása miatt megítélni (pedig az ismerős keresztények körében sokan esnek ebbe a hibába), meg talán egy picit még büszke is vagyok rá ;) .

Nem szoktam hangoztatni a zsidó rokonaimat (hisz meghaltak már vagy nem ismerem őket) de én jó sok "antiszemita hangot" tapasztaltam már drága ismerőseim körében (akik keresztények). Amikor valami antiszemita megjegyzést mondanak nem tudom, hogy mit csináljak. Egyrészt röhögök rajtuk és azt gondolom: Oké barátaim, ti sem ismertek engem :). Másrészt meg mélységesen elszomorít, hogy a keresztények is nyomják már ezeket a dumákat...:/

Holocaust: Dédim szüleit vitték el...nem is jöttek haza :(

Szocializmus: Semmi extra...

2013. jan. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Már épp gondoltam, hgy újra ki kellene írni a kérdést,annyira kevesen reagáltak.


Ezek szerint kicsit tabusítottátok a zsidó részét az identitásotoknak... sokszor hallani ezt.


Vágynál rá, hogy kimondjad, hogy igen,egy kicsit zsidó is vagyok? Van benned egy fajta szégyenkezés emiatt?

2013. jan. 9. 23:46
 8/17 anonim ***** válasza:

Igen, néha nagyon jó lenne kimondani, hogy hahó én is zsidó származású vagyok és pont olyan vagyok (kivéve az antiszemitizmust) mint ti. De...félek, hogy aztán mi lesz. :/

Nincs bennem szégyenérzet mert miért lenne? Ez a származás nem jelent semmit csak azt, hogy ha ezentúl valamit rosszul csinálnék akkor az már nem lehetne "véletlen galiba" hanem "szándékos botrány" amit egy zsidó csinált egy keresztényközösségnek :( (ezt így tapasztalatból mondom mert egy másik ismerősömről kiderült, hogy valakije Jehova tanúja és hát...egy kisebb-és nekem véletlennek tűnő- baleset után...elköltözött a városból-szerinted miért?)

Ezek után kinek van kedve bevallani a származását??????? :/

2013. jan. 10. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy leírtad.


Sajnálom.


Igen, talán jó lenne mondani,,hogy hahó, én is zsidó származású (is) vagyok és én is és én is... mert nagyon sokan vannak szerintem, de valahogy sosem hallani erről. Talán a keresztények azon része, amelyik idegenkedik a zsidóktól, rosszabb esetben egyenesen antiszemita, meg tudna változni, ha rájönne, emmnyi zsidó származású ember van a barátai között, a közösségében...


Mert azt látom, hogy igazából teljesen tabu az, hogy valaki zsidó származású (nyilván részben, mert sokfelől jön össze mindenkinek a családfája).

2013. jan. 10. 22:41
 10/17 anonim ***** válasza:
Hát igen...Olyan rossz, hogy ez így még a XXI. sz.-ban is tabu és nem szerencsés róla beszélni :(
2013. jan. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!