Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » El lehet hinni/fogadni hogy...

El lehet hinni/fogadni hogy az Isten nem bocsájt meg soha?

Figyelt kérdés
El tudjátok ezt fogadni,hogy egy életünk van,és aki esetleg nem talál hihető bizonyítékot Isten létezésére az örök kárhozatra legyen ítélve?Nem igazságtalanság?Mert isten jó,és megbocsájtó,nem tehetnek róla egyesek,hogy nem győzi meg őket a Biblia,nem tehetnek róla,ha pl más vallás győzi meg őket,aminek mondjuk ugyanaz a "tízparancsolata" van,rendesen élnek,stb,csak nem a biblia a szent könyvük,hanem valami ugyanolyan régi szent írás?Szerintem nem hasonlítható össze mondjuk egy gonosz ember tetteivel,öléssel,és hasonlókkal az,aki csak egyszerűen nem talál magyarázatot a létre!Ha ez így van,akkor itt valami nem stimmel..Ti hogy látjátok?
2010. febr. 8. 15:02
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
48%
Isten sztem mindig megbocsajt.
2010. febr. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
Szerintem nem gondolkozom ezen, minden napot úgy élek meg, hogy a végén azt mondhassam megtettem mindent amit tudtam. Igyekszem nem megbántani másokat, és segíteni akin tudok... Ennyi, hogy utána mi lesz? A lehetőségek száma csilliárd, minek filózni rajta?
2010. febr. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

15:23

szerintem is,de a biblia szerint nem!!!

2010. febr. 8. 16:42
 4/36 anonim ***** válasza:
melyik biblia szerint? én ugy tudom, h megbocsajt.
2010. febr. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%

ha Istenben hiszel, akkor hogyhogy nem győz meg a Biblia?

Ha Allahban hiszel, feltételezem a Koránt is elfogadod...

Ez mintha pl Orbán lenne számodra a sztár, de az mszp terveit fogadnád csak el...bár lehet hülye példa.

Hozzátenném, ha hiszel Istenben és szeritem és a Biblia szerint élsz,a kkor megbocsát. HA nem, akkor meg nem. VAn egy esélyed, ha nem fogadod el(ld. Jézus kereszthalálda érted meg a bűneidért), akkor csak magadra vess.

2010. febr. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
*szerinte és nem szerintem:D
2010. febr. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

Mert a bibliában vannak olyan negatív dolgok,amiket nem lehet összeegyeztetnem az én általam ismert jólelkű Istennel!Nincs vallásom,de Isten létében teljes mértékben biztos vagyok,viszont a szeretet a legfontosabb,és a bibla sok ponton nem ezt mondja!Nincs vallás,ami az Isten igaz valóságáról beszélne!És nem értem miért ítélné el az Isten azt,aki nem hisz benne!Honnan tudnák szerencsétlenek,hogy van Isten,ha nem érzik?

Ez nem a bíróság,hogy a törvény nem ismerete nem ment fel a megszegése alól!Attól még az ateisták is lehetnek teljes mértékben jó emberek!Nem tehetnek róla,hogy nem érzik,hogy van Isten,és ezt ő is tudja,ezért nem értem a biblia fenyegetéseit arra nézve,hogy aki nem, fogadja el ezt a vallást,az egyből mehet a pokolba!Ha valaki ezt elhiszi,ettől megijed,rettegve azonnal megtér!Jó dolog ez?

Én nem tartom jónak!A félelem miatt legyek vallásos?Félve,hogy pokolra keülök?Ráadásu nem egy hétre,hanem örökkön örökké!Aki kicsit gyengébb,már meg is tért..

2010. febr. 8. 17:42
 8/36 A kérdező kommentje:
nem élek a biblia szerint,csak a jó dolgokat tartom meg benne,amik fontosak,de szte egyrészt ahogy akarom,úgy magyarázom a bibliát,és ha meg szó szerint veszem,akkor mehetek kövezni,jósnőt ölni,fenyegetni az ateistákat a pokollal,szembeszállnék más ember nézeteivel,más embereknek kéne meggyónnom a bűnöket,mindenféle emberi szertartásokon kéne részt vennem,böjtölni,meg mindenféle kötelező marhaságokat kéne betartsak,ami(bocs mindenki) de nekem marhaság,mert attól senki nem fog jobb ember lenni,hogy halgat egy misét,vagy hogy nem eszik ezt vagy azt,mert a böjttel azon kívül,hogy tisztul a szervezet,csak saját magát kínozza az ember..attól még nem lesz senkinek se jobb,és most az a dolgunk itt,szerintem,hogy a másikat segítsük,elfogadjuk,és szeressük!tehát,ha tehetném,és nem lennék ilyen csóró,pl etetném a csöveseket,meg segítenék a rászorulókon,mert azért kéne élni mindenkinek,és ha egyre többen lennének ilyesmi emberek,nem lennének éhes szájak!És em magamat fényezem,de nekem azt dikálja az isten,hogy segítsek!cselekedjek,mert ez a dolgom,hogy amiben tudok,segítsek önzetlenül!A szeretet a legfontosabb dolog!Enélkül nem lenne semmi sem!És ez fontosabb az igazságnál is,a bűntetésnél is,és ez után nekem minden másodlagos!
2010. febr. 8. 17:56
 9/36 A kérdező kommentje:

melyik biblia szerint? én ugy tudom, h megbocsajt.


hát a bibliában én úgy hallottam,hogy aki nem hisz Istenben az örökkön örökké a pokolban fog égni!Te melyik Bibliát olvastad?Az is benne van,hogy a jósnőknek meg kell halni,vagyishogy öljük meg őket..

2010. febr. 8. 17:59
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

Igazságos volna az ha Isten olyan embereket engedne be a mennybe, akik nem hittek benne, kigúnyolták, megtagadták Őt? Szerintem nem. Meg van a lehetőséged elfogadni a kegyelmét, ez csak rajtad áll, Krisztus a te bűneidért is meghalt. Ő saját magát áldozta fel érted, hogy ne neked kelljen szenvedned, Ő érted adta az életét. El tudsz képzelni ennél nagyobb szeretetet? De ha ezt elutasítod, akkor viszont már neked kell viselned a bűneid következményét. Mivel minden ember bűnös így te is, hiszen te sem tudsz megfelelni az Isten által állított követelményeknek, erre senki sem képes, egyedül Jézus volt az, aki maga is Isten. Ha nem fogadod el Jézust mint megváltódat, vagyis ezt a kegyelmi ajándékot, amit Isten ajánl, akkor a bűneidben, bűnösen halsz meg, Isten jelenlétébe pedig nem kerűlhet bűn. Ha viszont elfogadod, akkor Jézus vére téged is megtisztít a bűneidtől, vagy úgy is mondhatjuk, a bűnid ára ki lesz fizetve.

Valakinek fizetni kell a bűneidért, csak kérdés hogy te leszel az, vagypedig Jézus.

Mégvalami, nem te teremtetted Istent(hanem fordítva), tehát Ő nem olyan amilyennek te szeretnéd, hogy legyen, nem úgy gondolkodik ahogy te szeretnéd, hogy gondolkozzon.

2010. febr. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!