Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt egy hívő ember?...

Van itt egy hívő ember? Szánna rám egy kis időt?

Figyelt kérdés
Valakit kérhetek így ismeretlenül,hogy imádkozzon értem? Ma kaptam egy igét,ami megtérésre szólít fel. Nekem most minden zavaros,kesze-kusza az életem. Kérnél egy igét az életemre és a hogyan továbbra és le is írnád(akár privátban is)? Köszönök előre is minden segítséget,bármilyen igét is kapsz kérlek írd le!

2012. aug. 29. 20:35
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
82%

A 17-es 34%-os jehovás válaszadó válaszait szerintem hagyd figyelmen kívül, mert fontos döntés előtt állsz.

Az általa idézett vers valószínűleg az újvilág ferdítésből van, az eredeti görögben szó sincs olyanról, hogy "ismeretet szereznek rólad", egyszerűen valami olyasmi van, hogy "ismernek Téged", ami mellesleg a Károliban és az újfordításban is van.


Ha meg is térsz, az önmagában még nem garancia arra, hogy könyebb lesz minden, akkor is lesznek valószínűleg nehezebb időszakok, de viszont azokon nem egyedül kell már átmenned, hanem Isten ott lesz veled.

Egy Bibliai példa erre a Dániel 3. fejezete, amikor a 3 ifjú tudta, hogy Isten meg tudja szabadítani őket, de ha nem is tenné, akkor sem lesznek hozzá hűtlenek. Noha lett volna Istennek hatalma arra, hogy megakadájozza, hogy a kemencébe vettessenek, de nem tette, hanem ott volt velük és megakadájozta, hogy bajuk essen. Mint látható a történetből, azzal, hogy átmentek mindezen, a végére Nebukodonozor is, aki az akkori világ leghatalmasabb uralkodója volt, felismerte Isten hatalmát.

Ugyanakkor ha elfogadod Jézust mint megváltódat, biztos lehetsz abban, hogy üdvözülsz, vagyis az örökkévalóságot Istennel töltheted és nem pedig a tűz tavában Istentől örökre elválasztva.

Jézus követése sokszor nem könyű, de megéri.


Dönteni mellette bármikor lehet, csak egy dolgot nem szabad elfelejteni, nem biztos, hogy lesz számunkra holnap. Ha készen állsz a megtérésre ne halogasd, tudom, hogy nem feltétlenül könnyű, nekem kb egy féléves bírkózás volt ez, mire ki tudtam mondani, hogy igen bűnös vagyok és szükségem van Istenre, és hogy hiszem, hogy Jézus meghalt a bűneimért és ezzel kifizette azok büntetését és fel is támadt, ezzel bizonyítva, hogy legyőzte a halált, vagyis örök életet adhat.

Kész vagy e rábízni az életed Krisztusra?


<><

2012. aug. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:
Ez az,hogy nem érzem rá magam késznek! Ilyenkor mit kell tenni?
2012. aug. 30. 11:08
 23/37 anonim ***** válasza:
Nem ti választottatok engem, hanem én választottalak titeket, Ehhez tarsd magad szeresd az úrat :) mert a legjobb érzés a világon mikor megérzed a szeretetét.:)
2012. aug. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:

Ne az érzéseidre figyelj, mert azok sokszor csalókák...

Szerintem a hívők jó része SOHA nem tért volna meg, ha mindig az "alkalmas pillanatra" várt volna; mert sokan SOHA nem érzik úgy, hogy készen állnak egy ekkora horderejű döntésre. Mindig van valami, ami miatt úgy gondolja az ember, hogy "nem most, majd valamikor később".

Ez egy akarati döntés inkább, amit ha meghozol és megcselekszel, akkor remélhetőleg az érzelmeid is követik a történéseket. :D


Úgyhogy én azt javaslom, élj az első adandó alkalommal, pl. egy rendezvényen, Istentiszteleten, vagy akár egy személyes beszélgetés során is lehet. Csak nyugi, és figyelj nagyon, mert tudni és / vagy érezni fogod, hogy mikor kell lépned; Isten hívni és vezetni fog ebben is, neked csak annyi a dolgod, hogy ne állj ellent Neki, azaz legyél engedelmes. :)


"... amint a Szent Lélek mondja: Ma, ha az Ő szavát halljátok, meg ne keményítsétek a ti szíveteket."


Itt a "ma" nem biztos, hogy pont a mai nap; de aznap, amikor Ő szól, akkor jusson eszedbe ez az igevers. :)

2012. aug. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:

Mi az ami visszatart? Nem ismerem a helyzeted, ezért nehéz így mit mondani. Nem tudom, hogy mit értesz az alatt, hogy nem érzed magad késznek erre. Nem tudom, hogy érezhetjük e magunkat késznek erre, ez nem a mi munkánk, hanem a Szentlélek munkálja ezt ki bennünk. Szerintem a legbölcsebb dolog az volna, ha felkeresnél egy gyülekezetet, ott valószínűleg hatékonyabban tudnának személyesen tanácsolni, tudnának veled együtt imádkozni érted, ami hidd el nagyon nagy bátorítás lehet számodra. Ne szégyeld nekik is elmondani, hogy mi a helyzet veled és, hogy milyen kérdéseid vannak. (konkrétan itt szerintem egy lelkipásztor/lelkész volna az akit meg kellene keresned, akár így hétközben is, ha gyülekezetbe nem szeretnél menni)

Itt van még egy kérdés, amit nekem feltettek nem sokkal a megtérésem előtt, és ami sokat segített döntést hozni Isten mellett: "Mit tennél ma, ha nem lenne holnap?"


<><

2012. aug. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:

Szia!


Remélem ezek elgondolkodtatnak majd!


Rm 8, 26-33

"Hasonlatosképen pedig a Lélek is segítségére van a mi erőtelenségünknek. Mert azt, a mit kérnünk kell, a mint kellene, nem tudjuk; de maga a Lélek esedezik mi érettünk kimondhatatlan fohászkodásokkal.

A ki pedig a szíveket vizsgálja, tudja, mi a Lélek gondolata, mert Isten szerint esedezik a szentekért.

Tudjuk pedig, hogy azoknak, a kik Istent szeretik, minden javokra van, mint a kik az ő végzése szerint hivatalosak.

Mert a kiket eleve ismert, eleve el is rendelte, hogy azok az ő Fia ábrázatához hasonlatosak legyenek, hogy ő legyen elsőszülött sok atyafi között.

A kiket pedig eleve elrendelt, azokat el is hívta; és a kiket elhívott, azokat meg is igazította; a kiket pedig megigazított, azokat meg is dicsőítette.

Mit mondunk azért ezekre? Ha az Isten velünk, kicsoda ellenünk?

A ki az ő tulajdon Fiának nem kedvezett, hanem őt mindnyájunkért odaadta, mimódon ne ajándékozna vele együtt mindent minékünk?

Kicsoda vádolja az Isten választottait? Isten az, a ki megigazít;"


Ef 2,8 "Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;"


Jel 3,19-20

"A kiket én szeretek, megfeddem és megfenyítem: légy buzgóságos azért, és térj meg.

Ímé az ajtó előtt állok és zörgetek; ha valaki meghallja az én szómat és megnyitja az ajtót, bemegyek ahhoz és vele vacsorálok, és ő én velem."


Ha esetleg tudok valamiben segíteni, vagy kérdésed van, akkor nyugodtan írj privátban!

2012. aug. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azt hiszem este fogok írni!
2012. aug. 30. 14:12
 28/37 anonim ***** válasza:
82%
Kezdd el keresni az igazságot! Imádkozz kitartóan azért, hogy az Úr segítsen neked megtalálni őt. Ezen kívül légy nyitott, beszélgess el a hívő ismerőseiddel, tanulmányozd a különféle felekezeteket, hogy megtalálhasd a helyedet.
2012. aug. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
Mivel nem vagyok önző mert az önzőség=pusztulás és az bűn ha önzők vagyunk ezért fogok azért imádkozni hogy rendeződjön az életed :)
2012. aug. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek,nagyon jó dolgokat írtatok!
2012. aug. 30. 19:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!