Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt egy hívő ember?...

Van itt egy hívő ember? Szánna rám egy kis időt?

Figyelt kérdés
Valakit kérhetek így ismeretlenül,hogy imádkozzon értem? Ma kaptam egy igét,ami megtérésre szólít fel. Nekem most minden zavaros,kesze-kusza az életem. Kérnél egy igét az életemre és a hogyan továbbra és le is írnád(akár privátban is)? Köszönök előre is minden segítséget,bármilyen igét is kapsz kérlek írd le!

2012. aug. 29. 20:35
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

Kedves Felebarátom, A Károli bibliából linkelem neked a következő mondatot, és magad is utána nézhetsz.

János 17:3

Az pedig az örök élet, hogy megismerjenek téged, az egyedül igaz Istent, és a kit elküldtél, a Jézus Krisztust.


Az Új világ fordítású bibliában pedig így van leírva:


(János 17:3) 3 Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról.


Látod mekkora a különbség?

Mind a két versben azt írja, hogy ismerjük meg az egyedüli Igaz istent, és Jézust.


Megismerni valakit, vagy ismeretet szerezni valakiről az ugyan az.

Bocsi de sírógörcsöt kaptam, amiért ekkora gyűlőlettel vagy a biblia szava iránt, csak azért mert Jehova Tanújaként írtam az idézetet és nem reformátusként. amíg nem volt az Új világ fordítású biblia, a Károlit használtuk hosszú időkön keresztül, és akkor te még a világon sem voltál!!!!


az emberek a Károli Gáspár fordításnak sem hittek pedig azt használtuk ugyan azzal a magyarázattal amivel mai napig is.:)

Isten áldjon!

Zsömle/lány

2012. aug. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

"Megismerni valakit, vagy ismeretet szerezni valakiről az ugyan az."


Hát pont nem ugyanaz; és ez a lényegi különbség.

2012. aug. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 Sághegyi Csaba ***** válasza:
Barátom, 17 éve tértem meg, és ez idő alatt minden szintet megjártam, a legmagasabbtól a legmélyebbig. Nyilván döntened kell Isten mellett, ő a forrás, vagy vele minden a tiéd, vagy nélküle semmi nem lesz az. Az, hogy most van egy valamilyen életünk, az kegyelem, türelmi idő a megtérésre. Mindened, amid van, egy pohár víz, egy hamburger, egy lélegzet, az mind kegyelemből van. Ezért kell döntened, és ne kérdezd, hogy mikor, mert minden nap döntést kell hoznod ebben. Hajrá! ;)
2012. aug. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 Sághegyi Csaba ***** válasza:
Apropó ige arra, hogy miért kell döntést hoznod Isten mellett: Akinek van, annak adatik és bővelkedik, akinek nincs, attól az is elvétetik, amije van! Akinek van füle a hallásra, hallja!
2012. aug. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

Higgy az Úr Jézusban, és üdvözülsz mind te, mind a te házad népe! "ApCsel.16:31


Ha Istennek ajándékozod a szíved, és az Ő Igéje szerint élsz, örök életed lehet a Mennyben! Ahol nem lesz több halál, sem gyász, sem kiáltás...


Kívánom, hogy hozz helyes döntést, én már megtettem! :)

2012. aug. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 Abibh ***** válasza:
51%
"Mert megvagyok győzödve,hogy sem halál,sem élet,sem angyalok sem fejedelemségek sem hatalmasságok,sem jelenvalók sem következendők,sem magasság,sem mélység,sem semmi más teremtmény nem szakaszthat el minket az Istennek szerelmétől,mely vagyon a mi Urunk Jézus Krisztusban.(Pál.lev8,38,39)" Vajon te megvagy győzödve erről? :) Ha igen akkor ne aggodj mert Jézus veled van mindig és mindenkoron a világ végezetéig. Mindenesetre imádkozni fogok érted,hogy erösődj meg a hitben. Az ég áldjon.
2012. szept. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim válasza:
Imádkozom érted!
2012. okt. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!