Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia szerint nem csak egy...

A Biblia szerint nem csak egy Isten létezik?

Figyelt kérdés

"És mondá Isten: teremtsünk embert a mi képünkre és hasonlatosságunkra"( 1 Móz. 1,26)


Ezt kinek mondta?Nyilván nem magában beszélgetett!


2012. aug. 30. 15:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
54%

HÚÚ Ha Kár hogy sokan nem tudják Jézus az akiről itt ír!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pédabeszédek 8

23.

Örök időktől fogva felkenettem, kezdettől, a föld kezdetétől fogva.

24.

Még mikor semmi mélységek nem voltak, születtem vala; még mikor semmi források, vízzel teljesek nem voltak.

25.

Minekelőtte a hegyek leülepedtek volna, a halmoknak előtte születtem.

26.

Mikor még nem csinálta vala a földet és a mezőket, és a világ porának kezdetét.

27.

Mikor készíté az eget, ott valék; mikor felveté a mélységek színén a kerekséget;

28.

Mikor megerősíté a felhőket ott fenn, mikor erősekké lőnek a mélységeknek forrásai;

29.

Mikor felveté a tengernek határit, hogy a vizek át ne hágják az ő parancsolatját, mikor megállapítá e földnek fundamentomait:

30.

Mellette valék mint kézmíves, és gyönyörűsége valék mindennap, játszva ő előtte minden időben.

31.

Játszva az ő földének kerekségén, és gyönyörűségemet lelve az emberek fiaiban.

2012. aug. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
36%
ELŐZŐ Vagyok Igen 1 igaz ISTEN VAN:)
2012. aug. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 yuda ***** válasza:
66%

Könnyű kérdésre egyszerű válaszok:

Isten 3 személye bár egyenrangúan és teljes egységban vannak, mégis különálló személyekként jelennek meg a bibliában.

Pl. Jézus vízbemerítkezéskor Jézus itt volt a földön, Szentlélek galamb formát vett fel abban a bizonyos helyzetben, az Atya pedig, aki nem hagyta el a mennyet azt monda: Ez amaz én szerelmes fiam, a kiben én gyönyörködöm. Láthatod tehát, hogy 3 egészen más személy, megjelenési formában.


Ádám mondása, hogy elhagyja a ffi apját és anyját- az ilyen kijelentéseket a biblia próféciának hívja. Prófécia minden esetben Isten mindentudásából fakad, amikor olyat jelent ki Isten ember, -történetesen itt Ádám,- ami még nem következett be, hanem a jövőben fog. ..és valóban. Amikor az ember megházasodik, egészséges lelkületű emberek nem akarnak a szüleikkel fennhatósága/tekintélye alá tartozni, hanem önálló családot alapítanak és abba nem engedik a szülők beleszólását- jó esetben mondom, mert elég nagy a degeneráció.

2012. aug. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
75%
A biblia nagyon egyszerű az okostojások megnehezítík.1 ISTEN van és jézus a szentlélek Isten 3 különbőző személy de egyakartton vannak.PL mikor egy van egy férj és egy feleség de miután össze házasodnak 1-ek.2 különböző személy mégis egyek.EZt nem olyan nehéz megérteni Jézus az aki ott volt a teremtésnél.
2012. aug. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Hát az utolsó hozzászóló, igencsak rá tapintott a lényegre,


Hogy ez a szemléltetés eddig nem jutott eszembe?!

Nincs is hozzáfűzni valóm.:))


Zsömle/lány

2012. aug. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
56%

Nem hiszem, hogy minden fordításnál így fordítják, ha nem többesszám lenne alapból. Ez inkább a szentháromságra utal, mint fordítási hibára.

János első fejezetére sokan, mondják, hogy akkor játszódik, amikor a teremtés, és ott beszél az "igéről", ami Jézus. Márpedig ha ott volt Jézus a teremtésnél, akkor a szentlélek is, tehát a szentháromság is öröktől fogva van.

Ez tipikusan az egyik olyan dolog a kereszténységben, amit csak odaát érthetünk meg (vagy még ott sem).

2012. aug. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm,az új válaszokat!Bár nem értünk egyet,de azért zöld kezet adok!


Világbéke!

2012. aug. 30. 20:08
 18/20 lsandor ***** válasza:
27%
A mestermunkásának mondta ezt Isten, aki által minden lett teremtve, tehát Jézushoz szólt ekkor. Isten olyan mint az építészmérnök, aki elkészíti a tervrajzokat a legkisebb apróságig. Jézus pedig a kivitelező, aki elkészíti a tervek alapján az alkotást
2012. aug. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

A Biblia szerint nem egy Isten van.

"Én vagyok a te istened az istenek közt a legerősebb"

Aztán amikor a Biblia szerint az Úr bőrruhát csinál Ádámnak

így szól nem éppen szó szerint : "Nizzitek mán hé istenek most Ádám olyan lett mint egy közülűnk ! Mostmán aztán vigyázzunk ,nehogy egyen az élet fájárul és örökké éljen mint mi! " Különben a bibliai mesebeli Isten fejedelmi többest használ.

2012. szept. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Lehet, viszont sok más helyen kijelenti, hogy csak egy isten van. Erről szól a szentháromság.
2012. szept. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!