Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűn, ha úgy érzem, hogy...

Bűn, ha úgy érzem, hogy Krisztust sokkal jobban szeretem Istennél? Nem pont fordítva kellene ennek lennie? Ugyanakkor ők ketten lényegében egyek.

Figyelt kérdés
Nyugtassatok meg!
2012. aug. 30. 20:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem. Teljes érthető, hisz Krisztus Isten emberi megjelenése, sokkal közelebb állónak érezzük magunkhoz, mert "emberibb". tényleg egyek, tehát ha Krisztust szereted, szereted Istent is. Azt hiszem ebből ő nem csinál problémát. A szándék a lényeg, ami a szívedből fakad.
2012. aug. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 yuda ***** válasza:
100%

Óriásit azért nem tévesztesz, ám van egy fontos dolog, amit Jézus is hangsúlyoz.

Azt állítja magáról, hogy ő "csak" az út az Atyához.

Érted igaz?

Az út végén ott az Atya.

Jézus magáról tett bizonyságot, hogy én vagyok az út, az igazság és az élet. Senki nem mehet az Atyához, csak én általam.

Ugyanakkor bizonyságot tett arról, hogy Ő egylényegű az Atyával, Ő maga is Isten és Szentlélek is. Mégis azt kell mondjam, egész tanítása arra alapult, hogy az Atya nevét megjelentse számunkra és megértsük, hogy a megváltása által kibékülhettünk az Atyával, akitől bűneink miatt el voltunk választva.

Nincs okod tehát szégyenkezni, ha szereted a mestert, aki meghalt érted, annyira szeretett, de tudd, a végcél az Atya.

Jézus kijelentette, egész szolgálatát úgy csinálta végig, hogy látta mit cselekszik az Atya és a Fiú ugyanazokat cselekedte. Ezzel azt mutatta be, hogy földi szolgálatában Ő maga is teljesen alárendelte magát az Atyának.


Az Atya személye rendkívül fontos az újszövetségben, mert Istennek ezt a nevét kizárólagosan és egyedüli módon csak Jézus jelentette meg.


Imádkozásban arra tanít, hogy pl. kérjünk az Atyától bármit az ő nevévében(mármint Jézus nevében).

Másik helyen pedig arról tesz bizonyságot, hogy Ő (Jézus) a mi közbenjárónk/szószólónk az Atyánál.

Végcél tehát az Atya. Hozzá kell eljussanak az imáink és nincs más közbenjáró, kizárólag Jézus a messiás.

2012. aug. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Pietrosol ***** válasza:
0%

Szia!


Olvasgatod az Ószövetséget?


Mert amennyiben így van nem csodálom.hogy jobban szereted Jézust,mint Istent!

Az Ószövetség Istene nem azonos a Teremtővel?Az egy elmetermék!


De erről Jézus is beszél a zsidóknak:János 8:44-46


"Ti az ördög atyától valók vagytok, és a ti atyátok kívánságait akarjátok teljesíteni. Az emberölõ volt kezdettõl fogva, és nem állott meg az igazságban, mert nincsen õ benne igazság. Mikor hazugságot szól, a sajátjából szól; mert hazug és hazugság atyja."

2012. aug. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem igazán értelek, de azt hiszem, hogy nem is akarlak... Nekem sem az „ószövetségi”, sem pedig az „újszövetségi” Istennel nincs bajom, csak valahogy... távolabb áll tőlem, mint Jézus.
2012. aug. 30. 20:38
 5/12 anonim ***** válasza:
64%

Szia :)


Megnyugtatlak, nem bűn, ha így érzel. :)

Igazából az 1. és a 2. válasz nagyon jó, nem tudok mit hozzátenni. A 3.-kal meg ne is foglalkozz, mintha ott sem lenne...


GBU

2012. aug. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nahát mi az hogy egy elmetermék?:(


Vajon egy elmetermék vitte át a 3. millió fős Zsidókat a Vörös tengeren?


Csatlakozom az előttem szólókhoz, a 3-as válaszolót, meg nem értem miért ennyire negatív, bár sejtésem az van.:)

2012. aug. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Bocsánat de nem az ördög vitte át a zsidókat a tengeren.

Kedves elmetermék.


Ezt Jézus azért mondta, mert addigra elhagyták a teremtő isten igazságát, és a fiát éppen gyilkosság áldozatává akarták tenni.

szörnyű:(

2012. aug. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mindkettőt egyformán kell szeretnünk. Krisztus talán valamivel könnyebb szeretnünk azért, mert földi szolgálata miatt Ő "emberibb", felfoghatóbb, könnyebb elképzelnünk Őt. Segíthet jobban szeretned az Atyát, ha úgy gondolsz rá, mint a "földi" édesapádhoz hasonló, csak éppen mindenható személyre. Ha így gondolsz rá, tudod majd Őt valóban Atyádként, mennyei szülőként szeretni.
2012. aug. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez talán azért is megy nekem nehezebben, mert még kiskoromban elváltak a szüleim, és csak nagyon ritkán láttam/látom az édesapámat. Nem állunk túlságosan közel egymáshoz.
2012. aug. 31. 12:41
 10/12 anonim ***** válasza:

Értem... így bizony világos a dolog. Sajnálom, hogy elváltak a szüleid. :( Talán segíthet, ha arra gondolsz, hogy mégis van egy édesapád, aki minden pillanatban figyel rád és kész segíteni neked. Próbálj meg így gondolni Mennyei Atyánkra.


(8. voltam.)

2012. aug. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!