Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Imádkozhatok Jézushoz? Lent.

Imádkozhatok Jézushoz? Lent.

Figyelt kérdés
Atya, Fiú, Szentlélek - egy és ugyanazon személy. A Biblia írja is, hogy Isten és ember között egy a közbenjáró: Jézus Krisztus. Imádkozhatok Jézushoz? Vagy az Atyához imádkozzak? Melyik a helyes? Református vagyok.
2012. aug. 31. 10:34
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
72%

Imádkozhatsz. Amikor Jézushoz imádkozol, egyúttal Istenhez is imádkozol. Ez egy különös dolog, az ember nehezen is értheti meg, hogy hogyan lehet kettő egy és mégis külön személy.

De Isten azt nézi, ami szívben van, a meghallgatás nem attól függ, hogyan szólítod meg, Atyám vagy Úr Jézus, hanem hogy az ima a szívedből őszintén fakad.

2012. aug. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
95%

de érdekes kérdés:)

Jézus szavai:

- akármit kértek az Atyától az én nevemben, megadja néktek

- Jöjjetek én hozzám mindnyájan, a kik megfáradtatok és megterheltettetek, és én megnyugosztlak titeket


István vértanú így könyörgött kivégzésekor: „Úr Jézus, vedd magadhoz lelkemet!" (ApCsel 7:59)


Ezek alapján mindkettőt igazoltnak látom:)

2012. aug. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

mindenképpen imádkozhatsz Jézushoz, ahogy az előttem szóló igehelyekkel is alátámasztotta.

én csak egyet tennék hozzá: "Senki sem juthat az Atyához, csakis Én általam"

2012. aug. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
52%

Ahogy mar az elottem levok emlitettek, az Atyahoz Jezus altal lehet eljutni. Tehat Jezus altal kell imadkozni, de nem Jezushoz. Jezus Krisztus pedig azt tanitotta, hogy az Atyahoz imadkozzunk: " Mi Atyank, ki a mennyekben vagy".

A Biblia pedig csak Istenrol mondja, hogy meghallgatja az imakat. Tehat az Atyahoz kell imadkozni, Jezus Krisztus altal, hiszen o "az Ut, az Igazsag es az Elet. Senki sem jut az Atyahoz, csakis enaltalam"!

2012. aug. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
67%

Ők nem egy személy, hanem három különálló személy. Jézus a Közbenjáró értünk az Atyánál, ezért Jézus nevében kell imádkoznunk az Atyához.

(Nem vagyok református.)

2012. aug. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

Jézus, Dávid fia, az Isten Felkentje akit Úrrá tett Isten mindenen. Ennek legjobb példaképét a József történetében ismered meg. A Fáraó ugyanis Józsefet tette mindenen fejedelemmé, csak a királyi szék választotta el. József nélkül senki nem emelhette az lábát Egyiptomban stb. Mindent ő igazgatott. Ellenben a nép a fáraóhoz kiáltott, aki Józsefhez irányította őket, aki végbevitte szándékát. Ez példázat a jelenvalókra, hogy kicsoda Isten, kicsoda az ő Felkentje, és kihez kell kiáltani. Tehát Isten az Isten marad, attól még, hogy Krisztust tette minden fölé, kiáltani is hozzá kiáltanak, és a Királyságban továbbra is Isten az Uralkodó, de a Felkentje az, aki a második, aki végbevisz most már mindent, mint ahogy József.


Gen 41,40- Te légy az én házam felett, és a te szádon csüngjön egész népem; csak a királyi székkel legyek nagyobb nálad.



Gen 41,41

Azután azt mondta Faraó Józsefnek: Ezennel Egyiptom egész országa fölé helyezlek téged.



Gen 41,42

És levette Faraó gyűrűjét az ő kezéről és József kezére tette azt; és felöltöztette őt patyolat ruhákba, és az aranyláncot a nyakára tette.



Gen 41,43

Azután meghordoztatta a saját második kocsijában, és azt kiáltották előtte: Abrék; így tette őt Egyiptom egész országa fölé.



Gen 41,44

És azt mondta Faraó Józsefnek: Én vagyok Faraó; de nálad nélkül senki ne mozdítsa se kezét, se lábát Egyiptom egész földjén.



Gen 41,55

Úgyhogy mikor Egyiptom egész országa megéhezett és a nép Faraóhoz kiáltott kenyérért; akkor azt mondta Faraó egész Egyiptomnak: Menjetek Józsefhez, amit mond nektek, azt cselekedjétek.



Gen 41,56

József pedig megnyitott mindent, amiben volt, és vették a gabonát Egyiptom részére, mert erős volt az éhség Egyiptom földjén.



2012. aug. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 pelgrim ***** válasza:
Szerintem helytelen dolog embertársainkat imádni, Jézus nem azt akarta elérni, hogy imádjuk őt. Mikor olyan dolgokat mondott mint „én vagyok a kapu, ...” vagy „én vagyok az út, az igazság és az élet, ...” akkor nem saját magára célzott, hanem az ember isteni kilétére, az Isten egyszülött fiára / leányára, a Krisztusra minden emberben. Ugyanis, mi más lenne mint bálványimádás, imádni azok személyiségét akik a legszentebb eszményeinket hozzák kifejezésre?
2012. aug. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

:)

Hát ha lenne kalapom kedves 6-os akkor megemelném.

Micsoda frappáns szemléltetés.:)

Igazán jól utánozzátok Jézust a szemléltetésekben,Ő is hasonló képen akarta megértetni a lényeget az emberekkel.

Congratulation.:)


Zsömle/lány

2012. aug. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Máté 6.fejezet

9. Ti azért így imádkozzatok: Mi Atyánk, ki vagy a mennyekben, szenteltessék meg a te neved;

10. Jőjjön el a te országod; legyen meg a te akaratod, mint a mennyben, úgy a földön is.

11. A mi mindennapi kenyerünket add meg nékünk ma.

12. És bocsásd meg a mi vétkeinket, miképen mi is megbocsátunk azoknak, a kik ellenünk vétkeztek;

13. És ne vígy minket kísértetbe, de szabadíts meg minket a gonosztól. Mert tiéd az ország és a hatalom és a dicsőség mind örökké. Ámen!

2012. aug. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Amit még hozzá tennék, mint érdekesség, és ami nekem nagyon tetszett, hogy az a bizonyos "Abrek", amit József előtt kiáltanak nem héber szó, hanem egyiptomi, és kommentárok szerint, csak hasonlít a héber "Térdre" szóra, de valójában a jelentése: "a fáraó atyja" "szelíd/fiatal atya", "a királyi ház szolgája"... és ez engem nagyon emlékeztet az arra, amikor az írásban azt mondja (fejből idézem), hogy: fiú adatik nékünk, az uralom az ő vállán lészen, és hívják nevét csodálatos tanácsos, erős Isten, örök Atya.

A névadásnak nagy szerepe van az Írásban, mert hatalomátadást, felhatalmazást, jelent a név kapójától, de egyúttal birtokba vételt is. Lásd Jákób (=csaló), aki megkapja ama angyaltól az Izrael (=Istennel győztes) nevet.

2012. aug. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!