Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Imádkozhatok Jézushoz? Lent.

Imádkozhatok Jézushoz? Lent.

Figyelt kérdés
Atya, Fiú, Szentlélek - egy és ugyanazon személy. A Biblia írja is, hogy Isten és ember között egy a közbenjáró: Jézus Krisztus. Imádkozhatok Jézushoz? Vagy az Atyához imádkozzak? Melyik a helyes? Református vagyok.
2012. aug. 31. 10:34
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
56%

Oké, értem én is a párhuzamot, amit a 6-os mondott, nagyon jó, csak nem mondott semmit. Akkor mikor mondja az Isten, hogy forduljunk Krisztushoz? Hiszen ő is úgy tanított minket imádkozni, hogy mi Atyánk...

Krisztusnak lábai alá lettek-e már vetve mindenek? Nemde a föld a levettetett fejedelemé, a sátáné még? Nem erről szól az 1000 év a Jelenések könyvében? Csak kérdem...

2012. aug. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem voltam egyértelmű, azt akartam mondani, ha röviden akarnám a lényeget, hogy Istenhez kell kiáltani, Jézus Krisztus Istenéhez és Atyjához, a hatalom ugyanis Istené, ezzel elismerjük, hogy kitől van, továbbra is a sorrend nem változott meg, az első helyen Isten áll, az Atya. Ez akkor sem változott meg, amikor úrrá tette Jézust az Isten mindenen (természetesen a mindenben az ellenségek is benne vannak, csak azok még lázadnak, tehát ez még nem teljes). Istenhez megy a könyörgés, az ima (a névben), de Krisztus az, aki megcselekszi, végbeviszi. Szerintem Krisztushoz nem imádkoztak, legalábbis számtalan példát lehetne hozni, hogy Istenhez, az Atyához könyörögtek, pl. az Apcselben, amikor bebörtönözték Pétert,... vagy az apostoli levelekben, Pálnál az ef. levélben, aki leborul Jézus Krisztus Istene és Atyja előtt, hálálkodik neki, stb.


Kivételt az képez, amikor Krisztus, személyesen megjelenik, pl. amikor megnyílik az ég Istvánnak, vagy mikor Pálnak megjelent a damaszkuszi úton, de szerintem ez olyan, mint amikor a földön is megkérték a Mestert, hogy tegyen meg ezt vagy azt, nem azt jelenti, hogy felcserélték Istennel. Szerintem ez nem minta arra, hogy hogyan imádkozzunk (mert a mintára maga a Mester tanított), mert nekünk ugyanaz az Istenünk, mint aki Jézus Krisztusnak is Istene és Atyja, még ha Krisztus is az, aki mindent véghez visz. (erre hoztam példának a József történetet)

2012. aug. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 munyamunya ***** válasza:

>Akkor mikor mondja az Isten, hogy forduljunk Krisztushoz?<


Már mondta:

""Prófétát támaszt néked az Úr, a te Istened te közüled, a te atyádfiai közül, olyat mint én: azt hallgassátok!""


Ezt pedig Péter és István is a Felkent Jézusra vonatkoztatta.

2012. aug. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

"Kezdetben volt az Ige, és az Ige Istennél volt, és Isten volt az Ige" (Jn 1,1)


Kedves mindenki!


Jézus mondja: "Talán nem hiszed, hogy én az Atyában vagyok, s Atya énbennem van?" (Jn14,10)

"(...)Az én Atyám, aki nekem adta őket, mindennél nagyobb és senki sem ragadhatja ki őket a kezemből. Én és az Atya egy vagyunk" (Jn10,30)


Kedves Kérdező!


Ne aggódj! Jézus meghallgat, mikor imádkozol hozzá. Istenségében egy az Atyával, személyében azonban különvaló. Ha Istenhez imádkozol, mindig helyes, legyen az Jézus, az Atya, a Szentlélek, ugyanis ez az Egyisten, a Szentháromság. Hitünk szerint.


Szép napot!

2012. aug. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Oké, Munyamunya, ezek szerint te Krisztushoz imádkozol?


Hiszen azt mondod, hogy a Fáraó (Isten) elküldött minket Józsefhez (Krisztushoz) és tőle kell kérnünk.

Vagy esetleg mégsem volt jó a példa? Akkor menjünk mindannyian Jézushoz, és Tőle kell kérnünk? Hiszen a kérdés is erre vonatkozott. Semmissé tennénk Jézus imáját, hogy miképpen imádkozzunk? Nem nagyon értelek...

2012. aug. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Nekünk egy Istenünk az Atya, és egy Urunk a Jézus Krisztus, ez az apostol hitvallás, nem a háromság. Ami meg még eszembe jutot, Krisztus az Istentől neveztetett örökkévaló főpapnak a Melkisédek rend szerint. A főpaphoz nem szokás könyörögni hanem a főpap könyörög a népért mint ahogy Krisztus is közbenjár a mennyei szentélyben, és felviszi a nép áldozati adományait, Szellemben az örökkévaló Uralkodónak.
2012. aug. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Na, ezt éppen értem, köszönöm. Viszont, akkor a Józsefes párhuzam nem stimmel. Köszönöm. Tehát ahogy az első válaszaitoknál elmaradt, a kérdésre a válasz, hogy nem, nem imádkozhat a kérdező Jézushoz, igaz?
2012. aug. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

igen, egy a közbenjáró, Isten csak az emberré lett Jézuson keresztül tudja meghallgatni a mi imáinkat, ő közvetíti. ezért fontos, hogy Jézus nevében imádkozz.


amúgy meg Jézus és az Atya egyek, ezt Jézus is kijelentette, ezért nem értek azzal egyet, hogy feljebbvaló lenne az Atya. Ők amúgy különálló személyek, de egy akarattal rendelkeznek

2012. aug. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
43%

Külön álló személyek, és az Atya nagyobb Jézusnál, mint ahogy Jézus ki is jelentette.


Jézusnak, volt kezdete, mert első teremtése az atyának, ezért fiú, Az atyának nem volt kezdete, Ő örökkévaló, mindig is volt,. Ezért Atya.

Nem tudom mit nem lehet ezen megérteni?


Akik azt írták, hogy az atyához kell imádkozni, de Jézus közvetítésével, azok írták helyesen.

S nem voltak egyen rangúak, sosem lesznek azok.

Az ezer Év végén Jézus vissza adja az Atyjának azt ami kezdetben is az atyát illette, és Őt fogja mindenki imádni nem Jézust.


De meg van az oka amiért sokan össze-vissza értelmezik, ez a rossz fordítás, és a személyek összekuszálása.

Ha a versekben minden személy a nevén szerepelne, akkor minden világosabb lenne.:)


De ezt egyesek nem akarják, és tiltakoznak ellene.Így továbbra is homályos marad egy darabig azoknak akik értetlenkednek, de meg fogják tudni az igazságot nem is oylan sokára.:)

2012. aug. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
33%

hol írja a Biblia, hogy az Atya feljebbvaló? Jézus azt mondta, hogy én és az Atya egyek vagyunk.

sőt Zsidók 1:8-ban Isten ezt mondja Jézusról: "A te királyi széked óh Isten örökkön örökké." Istennek hívja.

Sőt Jézus azt a vagyok szót használja, amit Isten mondott Mózesnek II Mózes 3:14-ben, ami eredeti jelentésben azt jelenti: örökké voltam, vagyok, leszek

2012. aug. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!