Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hívják a bibliát a...

Miért hívják a bibliát a szabadság tökéletes törvényének?

Figyelt kérdés
Mert némelyek úgy gondolják, hogy nem szabadság, hanem tiltások sora van benne.

2012. szept. 1. 18:26
 1/7 yuda ***** válasza:
100%

A keresztény élet lényege, és ebből így kívülállóként nem tudom mennyit fogsz érteni, de megpróbálom:


A keresztények akkor, és csak akkor tudják megélni hitelesen a hívő életüket, ha az ótermészetüket halálba adják.

Egy idézet: Gal.2.20.Krisztussal együtt megfeszíttettem. Élek pedig többé nem én, hanem él bennem a Krisztus; amely életet pedig most testben élek, az Isten Fiában való hitben élem.


Lényeg tehát, hogy a régi, Ádámtól örökölt bűnös természetünkre nincs gyógymód. Nem lehet feljavítani, befoltozni, meggyógyítani. Egyedüli megoldás számára a halál. Ha Krisztussal együtt megfeszítjük, halálba adjuk és eltemetjük. Ha ezek megvannak, akkor vele együtt nemcsak maghaltunk, hanem fel is támadtunk.

Ez viszont azt jelenti, meghaltunk a világ számára, meghaltunk a bűn számára. Ezeknek tehát nem tartozunk már, hiszen meghaltunk számukra. Élhetünk szabadon bűn nélkül.

Ez az igazi szabadság: bűn nélkül élni, megigazultságban, mert mindenki szolgál valakinek és akinek szolgál az uralkodik rajta.

Ha a bűnnek szolgál, akkor annak fizetsége/zsoldja a halál.

Istennek szolgál, akkor annak jutalma örök élet.

Ezt a felszabadult életet már itt is élvezhetik azok, akik úgy járnak el, amit leírtam.

Ez a kereszténység lényege.


Még egy idézet, hogy alátámassza amit írtam: Róm.6.10

Mert hogy meghalt, a bűnnek halt meg egyszer; hogy pedig él, az Istennek él.

11

Ezenképpen gondoljátok ti is, hogy meghaltatok a bűnnek, de éltek az Istennek a mi Urunk Jézus Krisztusban.

2012. szept. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hu de szupi ez tetszik, ment a zöld kéz.
2012. szept. 1. 20:26
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

a tiltás olyan, mint a korlát a szakadék szélén.


Lehet tiltásnak is látni, de lehet a biztonság eszközének is látni.

2012. szept. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

mint amikor a szülő mondogatja, hogy nem menj a kályhához, mert megégeted a kezedet.

A gyerek még kicsi, nem látja be, nem tapasztalta, a szülő meg tudja előre, és meg akarja kímékni a fájdalomtól és a következményektől.

Az élet sokkal bonyolultabb, minthogy előre ismerhetnénk.

De van szabad akaratunk.


A legtöbb ember azt mondja, nekem ne dumáljon senki. Aztán odamegy a kályhához, jól megégeti a kezét...

és csodálkozik. Hányan mondják: ha én ezt tudtam volna, nem csaltam volna, nem loptam volna stb. és legtöbbször ekkor csak a világi következménnyel találkozik, és az sem jó, hátmég a lelkében bekövetkező változás, hogy hozzászokik a rosszhoz, elfásul, a végén az lesz számára a természetes.

2012. szept. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Beszéltek a keresztény élet lényegéről, én had írjak az Újszövetségről:

Isten azért kötött új szövetséget Júda házával és Izraellel, majd az ő engedetlenségük folytán a nemzetekkel is, hogy ne kelljen erőlködnünk hogy Isten örökkévaló Törvényeit meg tudjuk tartani. A Törvény csupán megmutatja hogy mi a bűn, senki nem tudta megtartani, egyedül Jézus, és nem kegyelmet hanem ítéletet közvetít. Az új szövetségkötésnek a lényege az, hogy Isten a Törvény parancsait kőtáblák helyett az ember szívébe írja be, a testen látható körülmetélés helyett az ember szívét metéli körül Isten Szelleme. A szövetség tartalma nem változott a régihez képest, mert a Törvényt a hit által nem eltöröljük, hanem megerősítjük. Csupán formailag történt változás az Ószövetséghez képest, mert külső kontroll és erőlködés helyett, szívből, hit által tartjuk meg Isten parancsait. Nem a Törvény betűit szolgáljuk, mert a betű öl, hanem a Törvény a vezérlőmesterünk Krisztushoz. Mert ahol az Úrnak Szelleme ott a szabadság. Krisztusban nincs bűn, hanem Ő Istennek a szentje, aki legyőzte a bűnt, a halált, a pokolt, és az ellenség minden erejét. Ahogy előttem is írták, csak a Krisztussal való azonosulással és az Őbenne való hit által tudunk felszabadulni a bűn uralma alól, a bűn által megrontott régi természetünket Krisztussal együtt keresztrefeszíteni, és a feltámadásába vetett hittel új életben járni és Isten akaratát cselekedni.


Engedj meg egy személyes bizonyságot hogy jobban érthető legyen az amiről beszéltem: Nekem más volt úgy élni hogy állandóan bűntudatot éreztem olyan cselekedetek miatt amelyekről azt mondja Isten hogy bűn, de nem volt elég akaraterőm elhagyni azokat. El voltam keseredve hogy a bűnös kívánságok mindig legyőztek akárhogy próbáltam ellenállni azoknak. Belül tudtam hogy Isten törvénye jó. Csak miután elfogadtam Jézus Krisztust megváltómnak és szabadítómnak, és Isten Szelleme megelevenítette a szellemem és felírta a Törvényeit a szívembe, akkor tűntek el azok az ellenállhatatlan bűnös vágyak, mintha elvágták volna a láncokat. Fölszabadult az akaratom a bűn uralma alól, és békesség töltött el, mert tudtam hogy megvannak bocsátva a bűneim. Isten jelenléte és a vele való személyes közösség csak akkor tapasztalható meg, ha a bűn félre van tolva az útból. A szabadságot Jézus tette lehetővé azzal hogy meghalt értünk, majd harmad napra feltámadt. Azóta is, már 6 éve hogy nincsenek kényszerítő vágyak és függőséggel való harc, hanem egyre nagyobb szabadság, amit akkor tud megőrízni minden keresztény, ha a kegyelmet nem fordítja bűnre és nem fordul vissza a régi életmódjához. Mert Krisztus csak a bűneinket vette el, de a gondolkodásunkat és az akaratunkat nekünk kell Istennek szentelni és tisztán tartani.

2012. szept. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát mindegyik válasz pozitív,szerintem, ezért ment a zöld kéz.
2012. szept. 2. 21:58
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Valószínűleg azért, mert jó sok mindent megenged:


1) Megengedi, hogy mindennemű bűntudat nélkül halálra kövezzed rokonaidat, szeretteidet, ismerőseidet azért, mert más világnézetet vall, mint Te. (Mózes V. könyve, 13:6-10)


2) Megengedi, hogy ha háborúba mész, és ellenséges területen találsz egy szép asszonyt, azt elrabold és elvedd feleségül, és még csak azzal sem kell törődnöd, hogy a hölgynek mi a véleménye a dologról. (Mózes V. könyve, 21:10-13)


3) Megengedi, hogy halálra kövezd a gyermeked, ha az engedetlen, vagy makacs. (Mózes V. könyve, 21:18-21)


4) Megengedi, hogy ha megerőszakolsz egy szűz lányt, azt elveheted feleségül, és ismételten mentesülsz attól a tehertől, hogy a lány véleményével törődj. (Mózes V. könyve, 22:28-29)


5) Megengedi, hogy rabszolgát tarts, akit gyakorlatilag bármire használhatsz, össze-vissza verheted, vagy meg is erőszakolhatod (Mózes II. könyve, 21:2-11) (Lukács, 12:47)


Nyilván ez csak pár példa, de ha jobban belevetnénk magunkat a Bibliába, találnánk még egy pár finomságot, ami csak erősítené azt, hogy a szabadság tökéletes törvénye a Biblia. Hogy mégis minek a szabadsága ez, az már más kérdés, azt mindenki döntse el maga... :)

2012. szept. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!