Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért vannak ellene olyan...

Miért vannak ellene olyan sokan? Jó, értem szabadság utáni vágy, de mi a te véleményed?

Figyelt kérdés

az arab országokban a muszlim nők fekete "leplet" (burka) viselnek. Én örülnék, ha nekem kellene hordanom, hisz úgy is vehetjük, hogy így védik a nőket a férfiaktól. Milyen jó nekik, nem kell aggódniuk, h. nincsenek kifestve, h. a szél felfújja a szoknyájukat, vagy egy férfi nem a szemeit nézi.. csak a pozitivumokat látom. akkor miért is ellenzik?

köszi


2011. febr. 10. 18:32
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Azt érted, hogy az arab országokban ezmellett azért is viselik, mert a férj savval leöntheti az arcukat törvényesen?
2011. febr. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

"Én örülnék, ha nekem kellene hordanom, hisz úgy is vehetjük, hogy így védik a nőket a férfiaktól. Milyen jó nekik, nem kell aggódniuk, h. nincsenek kifestve, h. a szél felfújja a szoknyájukat, vagy egy férfi nem a szemeit nézi.. csak a pozitivumokat látom."


Egy kérdés merült fel bennem...akkor miért nem hordod? Hordjad, de én undorítónak tartom ha így akarnak uralkodni a nőkön, hogy még a ruhát is megszabják, hogy mi az amit felvehetnek. Ha valaki AKARJA hordani csinálja nem érdekel, de az, hogy kötelező legyen... Ha ennyire félted magad ne menj az utcára.


Az Arab országokban egy oka van, hogy hordaniuk kell ezt a nőknek. Mégpedig az, hogy megvédjék a férfiak magukat a szépségtől mert azt a vallásuk tiltja. Nem is olyan rég volt erről egy dokumentum film. Pontosabban egy nőről szólt akit megöltek egy tüntetésen... Erről is volt szó, hogy nem hagyta, hogy megszabják mit csináljon.

2011. febr. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

Ez igazából csak egy része a dolognak. Szerintem az egész lepel jelképezi, hogy nem veszik őket komolyan, és nem kezelik őket partnerként. Gondoltál már arra, milyen klassz lehet, hogy nem döntheted el mit vegyél fel aznap, hogy tényleg csak a szemed látszik ki a ruha alól, és hogy 40 fokban nem húzhatsz rövidnadrágot.

Láttál már tömegesen ilyen leples nőket. Én mindig megijedek tőlük, ha szembejönnek. (Majd nyáron lesznek megint) A barátom úgy hívja őket, hogy ninjak. Szerintem nagyon találó... (Elnézést mindenkitől aki bántónak találja)

2011. febr. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Az a valódi szabadsága a nőnek, -mint ez esetben neked- hogy ha akarod, felveheted a burkát, ha akarod, akkor más ruhát.

Elmehetsz tüntetni, ha akarsz, de otthon is maradhatsz.

Mehetsz egyetemre, ahol orvos is lehetsz, aki alkalmakként férfitestet is lát vizsgálat közben.

Mehetsz kórházba, ha beteg vagy, és ha nincs nőnemű felcser, akkor megvizsgálhat és elláthat férfi orvos, és nem kell elvérezned, vagy nyomorultul elpusztulnod, csak azért, mert nem mutatkozhatsz ruhátlanul a férjeden kívül senki hímnemű előtt.

2011. febr. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

azért nem hordok, mert nem vagyok mohamedán.( A burkát a Korán írja elő, nem pedig a férj, ő csak megengedheti a feleségnek, hogy ne hordja.)

2011. febr. 10. 20:18
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor a férj felülbírálhatja a Koránt?

A háznépének ő több, mint Allah?

2011. febr. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A furcsa az egészben, hogy a burka alatt ugyanolyan divatosan (sőt), öltöznek, sminkelnek, és a legdrágább ékszereket hordják, csak hát ezt nem tehetik közszemlére, csak a barátnőik, és a férjük előtt. Talán ha levehetnék, már régen megtették volna, persze sokan nagyon fanatikusak ami a vallásukat illeti, ezért saját maguk veszik föl, még ha nem is kényszeríti őket senki rá.

Nem, nem hordanám, megalázónak érezném, de az más kultúra, mások a szokások.

2011. febr. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Épp azért vannak ellene olyan sokan, mert természetes dolog, hogy van egy tested, ami nem elfedésre született. A lepel az arab országokban nem a védelmet jelenti, hanem az elnyomást, lenézést, alacsonyabb rendűséget. Nem azért hordják, mert megvédik őket másoktól - egyébként minek, kit zavar, ha valaki ránéz? -, hanem mert nem tartják egyenrangú embernek a nőket.
2011. febr. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!