Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A sok vallásosnak nem kéne...

A sok vallásosnak nem kéne megvilágosulnia, hogy EGYÁLTALÁN nem biztos, hogy úgy van, ahogyan ők hiszik?

Figyelt kérdés
Nem azt mondom, hogy nincs Isten, de azt sem tudhatom hogy van-e. Az az elvakult, akinek bevallása szerint szilárd hite van, és az is, aki tagadja mindennek a létezését, mert kizárja azt, amiről fogalma sincs!
2012. szept. 1. 23:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Ezt hívják mély hitnek. Nincs bizonyíték, de tudod, hogy van.
2012. szept. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A "mély hit" helyett az agymosottságot használnám.
2012. szept. 1. 23:09
 3/16 anonim ***** válasza:
Én sosem vitattam, hogy talán marha nagyot tévedek :) Ettől még hiszek. A hit lényege pont az, hogy nincsenek száz százalékig bizonyított tények. Azt már nem hitnek hívják.
2012. szept. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%

Agyamosottság? :))


A világ minden táján hisznek egy felsőbbrendűben, Amerikától Japánig, a legmélyebb őserdők lakóiig. Kizárólag a kelet-európaiakkal próbálták elhitetni a kommunizmus alatt - amikor minden vallásgyakorlást betiltottak -, hogy az ember az univerzum legfőbb lénye.


Az egész világ szerint az istentagadók az agyamosottak. Ez nézőpont kérdése.


A hívők többsége kétkedik, de az istentagadó ateisták 100%-ig biztosak abban, hogy nincs Isten, csak 6 milliárd agyamosott ember :)))

2012. szept. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Jól mondod 4-es! Az istentagadók agymosottak. Én csupán nem hiszek benne.
2012. szept. 1. 23:29
 6/16 anonim ***** válasza:
nem az a baj h ha valaki hisz 1 vagy több istenben.a gond akkor van,hogy ha ő úgy gondolja h másnak is abban a vallásban kell hinni.
2012. szept. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Itt most mindenkivel egyetértek! :)
2012. szept. 1. 23:41
 8/16 anonim ***** válasza:
24%
A hit gyakorlatilag drog, de nem minden drog veszélyes, ha mértékkel használod. Támaszt nyújthat a világ kegyetlenségében. Ezért van az hogy ateistaként tolerálom az enyhe (vagy is nem fundamentalista) hívőket, mert az élet nehéz és nem számít az gyengeségnek ha azt hiszik hogy nem egy szószerint lelketlen erő irányítja az univerzumot, aminek mind1 mi lesz velünk, hanem egy olyan ami jutalmazza a jót és bünteti a rosszat. néha azt kívánom hogy bárcsak én is tudnék hinni egy felsőbbrendű, mindenható lény létezésében, mert lehet hogy könnyebb lenne tőle az életem. Az már egy másik kérdés hogy miért választják sokan a kereszténység (vagy az iszlám stb) finoman szólva logikátlan istenét, és miért nem találnak ki saját istenképet maguknak.
2012. szept. 2. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A hit lényege az, hogy elhiszed, bízol benne, akkoris, ha nincsen bizonyítékod. Ha lenne bizonyítékunk Isten létezésére, az már nem hit kérdése lenne, hiszen a tényeket mindenki látja, mindenki elhiszi. Ennek pont az a lényege, hogy bizonyosság nélkül is elhiszed!


Amúgy meg orvosi értelemben az imádkozásnak és az istenhitnek egy nagyon erős személyiségformáló és optimizmus felé terelő hatása is van, a placebo. Tehát ha imádkozol, hogy gyógyulj meg, sikeres légy a munkádban, sikeürljön lefogynod, akkor az agyadat is úgy állítod be, hogy ezek megvalósuljanak, te kezded el megteremteni a feltételeket, tulajdonképpen saját magda váltod valóra a vágyaidat. Ez az agykontroll. Ha nincs is Isten, ezzel nem veszítesz semmit! Sőt! Nem hiába imádkoznak, mutatnak istentiszteletet a világ minden pontján az emberek: ha más nem is, ez segít nekik a siker elérésében, reményt ad ebben a sokszor gonosz és igazságtalan világban. A túlvilágban való hit lényege pedig, hogy megnyugtassuk magunka, fogunk még taláékozni szeretteinkkel, és nem fogunk megszűnni létezni (ezt az agyunk fel se tudja fogni, milyen az, ha nincs semmi). De jobb is abban hinni, hogy van túlvilág, mert így nem félsz annyira nagyon a haláltól. Viszont van rossz oldala is, hogy talán nem élvezed ki eléggé az életet, mondván, majd a túlvilágon...


Egy tudós is lehet istenhívő, hiszen mikor már nagyon sokat megtudott, rájön, hogy a természetben óriási nagy a harmónia és a rendezettség (ami ellentmond azz egyik tudományos törvénynek, az entróppiának, hogy minden a rendezetlenség felé növekszik). Tehát valami rendezőnek kellett lennie.


Ha meg valaki ennyire elvakultan hisz valamiben, az tényleg "agymosás", vagyis inkább úgy mondanám, hogy tökéletesen meggyőzték valamiről, amire tényleg nincs bizonyíték, és már annyira győzködték, hogy az agy elhitte. Ez pszichológia. Amúgy meg jobb állást foglalni, és enm a kettő között ingázni, most vagy hiszel, vagy nem. Így neked is könnyebb dolgod lesz és nem kell rajta gondolkoznod. Én bízom, mondjuk, remény=Isten. nekem erpt ad. Szoktam volt templomba járni, de már nem akartam hallani ugyanazt a szöveget újra és újra. Ja és kicsit liberáéisabb vagyok, nem hiszem, hogy 7 nap alatt teremtődtünk, hiszek az evolúcióban, dinok is voltak (nem tudom, a csontokat hogy képzelik letagadni egyesek).


18/L

2012. szept. 2. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Amúgy kérdező, szerintem te empirista vagy :D


,,Az empirista filozófusok szerint, ami tapasztalatilag nem igazolható, arról értelmetlen beszélni. Ehhez hasonló véleményen voltak a Bécsi kör filozófusai is: ami nem verifikálható, arról nem állíthatjuk bizonyossággal, hogy igaz vagy hamis. Alfred Jules Ayer, Rudolf Carnap és a logikai pozitivisták szerint ez egyértelműen bizonyítja Isten nemlétezését, szerintük, amely szavak nem referálnak tapasztalható dologra azok nem léteznek. Így ír erről Ayer:


Az 'Isten' szó metafizikai kifejezés. Ha pedig 'Isten' szó metafizikai kifejezés, akkor még csak valószínű sem lehet, hogy egy isten létezzék. Hiszen ha azt mondom:"Isten létezik", akkor metafizikai kijelentést teszek, amely sem igaz sem hamis nem lehet. Ugyanennél az oknál fogva, nem birhat semmiféle szószerinti jelentéssel egyetlen olyan mondat sem, amely egy temészetfeletti isten tulajdonságait taglalja. "

2012. szept. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!