Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Ha kiközösítenek...

Jehova Tanúi! Ha kiközösítenek közületek valakit, mit kell az illetőnek tennie ahhoz, hogy visszafogadjátok és szóba álljatok vele?

Figyelt kérdés
Mi az egyházatok eljárása ebben az esetben és milyen további szankciók várnak a "visszafogadottra"? Őszinte és pontos válaszokat kérnék, nem mellébeszélést, köszönöm.

2012. szept. 2. 07:16
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
29%

Kedves Kérdező.

Nagyon szívesen válaszok csak annyit, szeretnék kérni, hogy ne használjuk a szankció kifejezést, mert nem vagyunk inkvizítorok, akik halálra kínozzák az embereket.

:)

A biblia tanítása a lényeges, nem az hogy ki mit gondol, a vének szeretettel várnak mindenkit vissza aki valamilyen hiba miatt elhagyta, vagy helytelenség miatt kiközösítésben részesült.


Amit elkövetett azt őszinte szívvel kell megbánnia nem az embereknek, hanem Istennek, mert ellene vétkezett nem ellenünk emberek ellen.


Ezt a cselekedeteivel tudja bizonyítani.Rendszeresen eljár a gyülekezetbe, továbbra is, még ha kellemetlen is, elhagyja azt amit elkövetett és nem teszi többé.

egy idő után a vének elbeszélgetnek vele ima teljes állapotban hogyan áll a helyzete, és ha mindent rendezett, akkor a gyülekezetbe vissza fogadják ezt bejelentik a teokratikus iskolán és újra nagy örömmel élvezheti a testvérei társaságát, és beszélgethetnek prédikálhatnak, stb .


Nincs további szankció újra méltó lesz a Jehova tanúja név viselésére, és élvezheti Istentől jövő áldásokat.


Zsömle/lány

2012. szept. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
95%

Zsömle!


Azért legyél szíves a Bibliát nagy kezdőbetűvel írni! Köszönöm!

2012. szept. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
16%

Bocsánat csak annyit, hogy nem csak a vének várják vissza hanem mindenki Én is és minden tanú, hogy "haza" jöjjön.

S az angyalok is ilyenkor nagy öröm mámorban örvendeznek :)

A teremtővel és Jézussal együtt.

:))

Zs/l

2012. szept. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
34%

:)

Bocsáss meg javítás

Biblia

2012. szept. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
92%

"Kedves Kérdező.

Nagyon szívesen válaszok csak annyit, szeretnék kérni, hogy ne használjuk a szankció kifejezést, mert nem vagyunk inkvizítorok, akik halálra kínozzák az embereket. "


Kedves Zsömle!

Ismét bemutattad a rátok jellemző "kiforgatjuk mások szavát" metódust. A szankció közel sem azonos az inkvizícióval!


Rengeteg helyen leírtátok már itt a GyK-n is -lusta vagyok megkeresni, de ha nagyon ragaszkodsz hozzá, akkor megteszem- hogy a kiközösített Tanúkkal minden kapcsolatot meg kell szakítanotok. Akkor hogy térjen vissza?!

2012. szept. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
13%
Ha pontos választ szeretnél kapni a kérdésedre, keresd fel a www.jw.org/hu oldalat és az online könyvtárra kattintva, a keresőbe írd be a kiközösítettek visszafogadása kifejezést. Itt megkapsz minden választ a kérdésedre. Sikeres böngészést.
2012. szept. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
6%

Igen ez a hivatalos web oldalunk, itt sok mindenre választ lehet kapni.


De azért elmondom, hogy mint írtam:

a gyülekezetbe el kell járnia rendszeresen még ha kellemetlen is, ha nem szólnak hozzá mert így adja a bizonyítékát, hogy szereti a teremtőt, megbánta amit tett, és nem lázadozó, hanem elfogadja Isten feddését.Nem nekünk embereknek kell bizonyítania, hanem a teremtőnek.

Szégyennek érzi? :(


Kérdezze meg magától, hogy akkor nem szégyellte magát amikor rosszat tett?


Miért kellene szégyellni azt, hogy változtatni akar a jó irányba? Meglesz bocsátva, de a büntetést meg kell kapnia, mert ebből tanul az ember.

Egy időnek el kell telnie a bizonyítás végett.

Majd a gyülekezet felvigyázói fognak beszélni vele, de a többit leírtam.

2012. szept. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
9%

Kedves Csilla.

Bocsánat, nem volt szándékom kiforgatni, lehet, hogy csak nekem jött le, hogy valami kegyetlenek vagyunk, hogy a kiközösítés mellett még más büntetéseket is alkalmaz a biblia, vagy a vezető testvérek.


ezért bátorkodtam írni, hogy nem kegyetlen a teremtő, a biblia a legsúlyosabb bűn elkövetéséért a kiközösítést említi meg.és nincs további büntetés, ha változtatott, hiszen meg lesz bocsátva neki.


Ezt láthatjuk abból, amit Pál apostol mondott arról a férfiról, akit a korinthusi gyülekezetből közösítettek ki. Pál nem azt mondta, hogy „megbocsátom ennek az embernek a bűneit”, vagy éppen hogy „tudom, ennek az embernek megbocsátottak az égben, ezért fogadjátok vissza”, hanem inkább arra buzdította az egész gyülekezetet, hogy bocsássanak meg ennek a visszafogadott kereszténynek, és mutassanak ki szeretetet iránta.


Zsömle/lány

2012. szept. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
95%

@ 6:


A "kiközösítettek visszafogadása" kombinációra nincs találat. A visszafogadás szóra egy rakás oldalszámot adott meg különböző kiadványokból. Szerintem ezt senki nem fogja kikeresgetni és végigolvasni...

Megtennéd, hogy bemásolod a vonatkozó szövegeket? Előre is köszönöm. :)

2012. szept. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


[link]


"kiközösített visszafogadása" Így kerestem! S ott a link az eredményről.

2012. szept. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!