Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha csecsemő a keresztelés...

Ha csecsemő a keresztelés előtt meghal a katolikus vallás szerint mi lesz vele?

Figyelt kérdés
pokolra kerül?

2012. szept. 4. 10:39
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Hát!!


Az egyik variáció, hogy a ma született csecsemőt a pokolban kedvesen fogják csak kínozni, mert megszületett/ nem ő akart megszületni!/.

Az abortusz esetében meg sem született de azért a pokolra kerül ahol még kedvesebb kínozzák mint a csecsemőket.


A másik/ ha jól értem/ tisztító tűzbe vetik őket /ez sem egy kellemes állapot/ az ítélet napig?


Kiemelem még egyszer: meg sem született vagy megszületett de bűnt nem cselekedett életekről beszülünk.


Biztos, hogy jól értem?


Tényleg ebben hisztek?


/már a kérdés elején a katolikusokhoz szóltam/

2012. szept. 4. 18:13
 12/29 anonim ***** válasza:
A tisztító helyen, illetve állapotban sem ítéletnapig vannak a lelkek, hanem addig, amíg alkalmassá nem válnak a mennyországra. Lehet egy időeltolódás is, hogy a mi egész történelmünket ők egy rövidebb időtartamként élik meg, amíg mindent tisztáznak Istennel. Lehet rövidíteni is a szenvedést azzal, hogy imádkozunk értük.
2012. szept. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
És az eredendő bűnért is megkapták a büntetést, hiszen meghaltak.
2012. szept. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Fú, elképesztő miket dobáltatok össze. Én inkább nem fejtek ki saját véleményt, mert csak egy lenne a sok között.


A katolikus tanításra voltál kíváncsi.


Ilyen esetben érdemes mindig inkább fellapozni (akár az interneten is) a Katolikus Egyház Katekizmusát. Ebben lényegre törően összefoglalta az egyház tanításának, teológiájának lényegét.


A pokolról szóló rész itt van:

[link]


Nekem ebből az jön le, hogy a pokolba csak az kerül, aki szándékosan választja ezt az utat, szándékosan fordul el Istentől, megtagadja, elutasítja, nem hiszi, vagy halálos bűnben él stb...


A csecsemő szerintem erre nem képes, így szerintem üdvözül (De ez már az én meglátásom)


A Katekizmus ide vonatkozó két pontja:

[link]

[link]


Ez a katolikus tanítás.

2012. szept. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

" ...Jézus monda. Hálákat adok néked , Atyám, mennyeknek és földnek Ura, hogy elrejtetted ezeket a bölcsek és értelmesek elől, és a kisdedeknek megjelentetted."

Ez az én válaszom. Egyetlen gyermek sem kerül a pokolra, mert teljesen nyilvánvaló előttük Isten dolgai.

Bocsi, most látom, hogy te inkább a katolikus vallás egyik tanításába akarsz csupán belekötni. Jó a kérdés, elgondolkodtatóak a válaszok, és igen, ezt a témát az én gyomrom sem akarja bevenni, talán azért, mert nem vagyok katolikus. Elnézést, hogy ideilletéktelenkedtem.

2012. szept. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

OK.

Tehát jól értem!


De arra senki nem válaszolt, hogy hiszi is ezt?


Ez furcsa, mert ha kisebb vallásokról van szó rengeteg katolikus tud válaszolni, most a saját hitükről van szó nem tudják vagy nem akarják megfogalmazni, hogy ebben hisznek?

2012. szept. 6. 09:54
 17/29 anonim ***** válasza:

Van egy teológiai hipotézis, ami szerint az állapot, amelybe az olyan ember kerül, aki kereszteletlenül halt meg, ám nem utasította el tudatosan Istent (így például a keresztség előtt meghalt gyermekek, Jézus eljövetele előtt élt "rendes" emberek stb." kerülne, a Biblia úgy nevez: Ábrahám kebele. A katolikus egyházban illetik még Limbus, vagy Pokol Tornácaként is.


[link]

2012. szept. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
49%

Szia!


14-es vagyok. A kérdésed az volt, hogy a katolikus vallás szerint mi lesz a kereszteletlen csecsemővel, nem azt, hogy mi mit hiszünk. Tedd fel úgy a kérdést.

De akkor válaszolok.


Hiszem azt, amit az egyházam hisz ebben a kérdésben. Azaz, hogy mint minden meghalt ember, úgy a csecsemő is az Isten kegyelmére van bízva. Az egyház ezt hiszi és kész. És ezt én el is fogadom.


Mindemellett az én hitem/elképzelésem szerint a meghalt csecsemők, elhalt magzatok, abortált magzatok stb... nagy valószínűséggel a Mennybe kerülnek egyből.

2012. szept. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
77%

Tényleg elég sok hülyeséget írnak..

Az a baj, hogy nem tudják a különbséget az áteredő bűn és a személyes bűn (és a bűnre való hajlam) között.

Ezenkívül nem kéne pocskondiázni a katolikus tanítást, pláne úgy, hogy nem is ismerik jól, mert itt a kérdező a katolikus válaszra kíváncsi, a többi válasz mind teljesen fölösleges.

A Katolikus Katekizmus adja meg a hivatalos választ, azt meg már feljebb linkelték. Ehhez még annyit fűznék hozzá, hogy az Egyház szerint Isten személyes döntése az, hogy az elhunytak hová kerülnek a halál után, ezért az Egyház senkiről nem mondhatja ki, hogy biztosan a pokolra került. Még Júdásról sem mondhatjuk ki, akkor meg egy ártatlan kis babáról miért mondanánk ilyet?

2012. szept. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
26%

Lehet, hogy azért írnak rá annyi hülyeséget, mert maga a kérdés is egy nagy hülyeség!


Mert bár el lehet rajta filózni, hogy mi lesz a csecsemővel, ha nincs megkeresztelve és úgy hal meg, de könyörgöm, miért a katolikus vallás szerint keressük a helyes választ? Nem a valóságot kellene inkább kutatni? Azt pedig a Bibliában találhatjuk meg, nem egyházi dogmákban!


Ha a kérdező valóban kíváncsi a kérdésének a válaszára, ott a link, vagy nyomtatott kiadvány, tanulmányozhatja a katolikus dogmarendszert, ehhez itt nem kell kérdést feltennie, hiszen tud írni olvasni!


Ha a kérdező az igazságot keresi ebben a kérdésben, akkor meg érdemes lenne meghallgatnia, hogy a katolikus egyházon kívül mi az ábra!


Csak mellékesen mondom: A Biblia nem írja elő a csecsemők keresztségét. Isten nem teszi a tisztító tűzbe a csecsemőket. A Biblia a tisztító tűzről sem beszél. Bár egyes katolikusok azt állítják, hogy a Purgatóriumra utal a Biblia, de hiába kérem, senki nem mondja meg, hogy hol?

2012. szept. 7. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!