Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit éreztetek amikor először...

Mit éreztetek amikor először mentetek zsinagógába istentiszteletre?

Figyelt kérdés
Nekem tetszett, és a közösség is jó volt...

2012. szept. 9. 22:41
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:

Körbenéztem és azt mondtam:

"Mi a szösz! Úgy látszik, zsidó lettem."



.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

(Bocs a nem túl szellemes poénért, de sosem voltam zsinagógában istentiszteleten.)

2012. szept. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:

Szia!


Bennem már több éve él kisebb-nagyobb intenzitással egy vágy, hogy egyszer elmenjek zsinagógába Istentiszteletre, de ez - különböző okok miatt - eddig még nem jött össze. Amennyire emlékszem, idén voltam először "épületen belül", méghozzá egy klezmerkoncerten. Sok izraeli zenét szeretek, és vannak egyéb kapcsolódási pontok is.


Viszont találtam a Facebookon pár perccel ezelőtt egy zsidósággal kapcsolatos cikket, ugyanis náluk ma van az újév:

[link]


Üdv. :)

2012. szept. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 mayan125 ***** válasza:
Nekem is tetszett alapvetően és a közösség ott valóban, szó szerinti értelemben vett közösség. Tehát ez nyílván pozitív. Viszont a férfiak-nők különválasztása az ima alatt nem. Ez kirekesztés és azzal soha nem fogok sem egyetérteni, sem pedig jónak tartani.
2013. febr. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:

mayan125!

az nem az amit irtal!nem "kirekesztes"!!

az a HALA'HA= TORVENY!!!ez van!!

de ha annyira,;............miert nem mesz a liberalis zsidokhoz istentiszteletre?ott kozosen ulnek!ot!!van naluk noi rabbi is!!

2013. ápr. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 mayan125 ***** válasza:
nyugodj meg, kedves utolsó, tisztában vagyok vele, hogy miért van így. annyit írtam, hogy nem tartom jónak, alapvetően nem, és jogomban áll ilyennek vagy olyannak tartani, még ha az másoknak nem is tetszik. a kérdés arra vonatkozott, mit ÉREZTÜNK, hát én ezt éreztem, kész.
2013. ápr. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
34%

mayan125,;-akkor ne menj tobbet oda!!

ennyire egyszeru!!

mi zsidok-(hivok!!)-soha meg csak be se tesszuk a labunkat a keresztenyek templomaiba!!minket az nem erdekel ahol faragott balvanyok elott pozolnak!!

nos en meg igy latom a te vallasod!!tetszik vagy sem!!

2013. ápr. 9. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 mayan125 ***** válasza:
te miről beszélsz? ki mondta hogy keresztény vagyok? ennyit az előítélet mentességről.. hogy ítélkezhetsz bármilyen információ hiányában? szóval nyugodtan pocskondiázz, ez a magatartás rólad mesél, nem rólam :) nem kívántam senki vallását megsérteni, egyszerűen véleményt nyílvánítottam,azt pedig lehet, főleg ha azt az ember normális hangnemben teszi... a keresztény vallást pedig szidd kedvedre, szerencsére nem érint :)
2013. ápr. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:

@ 51%-os válaszoló:


A stílusodon tényleg változtatnod kellene, mert amit eddig olvastam tőled más kérdéseknél is, az meglehetősen rossz fényt vet rád; ill. a zsidóság egészére nézve is hátrányos, mivel az emberek hajlamosak az általánosításra.

Vannak itt, a GYK-n normális stílusú zsidó válaszolók is, kifejezetten szeretem olvasni a válaszaikat.


Megjegyzem, a keresztény felekezetek közül egyedül a katolikusok templomaiban vannak szobrok és képek, a protestánsoknál nincsenek. Tehát még csak nem is pontos, amit írtál.


Shalom. :)

2013. ápr. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:

berta voster!

shalom l'kulam madele!m'koreh h'yom?kol besseder??

nezd mar meg hany faragott kissebb-nagyobb szobor van a kereszteny templomokban mindenutt??

nekik kell AZ hogy hinni tudjanak!!balvanyimadok!!

-en tudok hinni mindenfele balvany nelkul is az EGY IGAZ UR-ban,ADONAI-ban!!

l'itraot madele!!

2013. ápr. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:

Sajnos csak néhány héber szót ismerek, de nem beszélem a nyelvet. Úgyhogy amit nem magyarul írtál, azt nem értem. :(


A többihez csak annyit, hogy én több protestáns templomban / imaházban / gyülekezeti házban jártam már (református, evangélikus, pünkösdi jellegűek), de "imádati jellegű" képek és szobrok egyikben sem voltak.

Ezen felesleges tovább vitatkozni, hiszen saját tapasztalat.


Nem mellesleg a protestánsok is komolyan veszik a bálványimádás tilalmát, tehát ezeken a helyeken már csak ezért sincsenek szobrok és képek. Nekik sem kellenek ezek ahhoz, hogy higgyenek, hogy hinni tudjanak.


Amelyikben esetleg vannak - gondolom, te épp olyanokban jártál -, azokat nem tudom hova tenni.

Véleményem szerint díszítő elemként lehet használni egy-egy keresztet vagy egyebet, mint a zsinagógákban a Dávid-csillagot; de semmiképpen nem úgy, mint a katolikusoknál a szentek szobrait.

Pl. a "kedvenc" épületemben egy kisméretű, talán bronzból készült imára kulcsolt kéz és egy galamb volt az egyik falon, abszolúte csak díszként.


Jut eszembe: díszítést a jeruzsálemi templomban is alkalmaztak, ha jól emlékszem, bikaalakokat a medencénél. :)


Shalom u'vracha. :)

2013. ápr. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!