Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Volt olyan, akinél megtagadta...

Volt olyan, akinél megtagadta a pap a keresztelést, mert nem házasodtak össze a szülők?

Figyelt kérdés
Két kicsi gyermekünk van, akiket szeretnénk megkereszteltetni, de nem vagyunk házasok és nem is leszünk. Én 7 éves korom óta rendszeresen járok templomba, ministráltam is 14 évig, vallásos vagyok, a párom sajnos nem.. Most költöztünk új városba, így itt a plébános atya nem ismer minket. Az egyik szomszédom azt mondta, nekik nem keresztelte meg a kisfiúkat, mert nem házasodtak össze.. Milyen indokkal tehet ilyet egy pap?!
2012. szept. 10. 14:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem teheti meg. Ha mégis megtenné,akkor írjatok az érsekségre.
2012. szept. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Azzal az indokkal, hogy nem vagytok összeházsodva.

Tudom, hogy a nem katolikusok most majd mondanak ilyet is, meg olyat is, de: mivel te katolikus vagy, a katolikus egyház szabályaihoz kell igazodnod. Mivel te nem tartod be az egyházad szabályait (házasság nélkül élsz együtt valakivel), így amíg ezt nem rendezed, nem keresztelik meg a gyerekeket. Lehet persze ezen vitatkozni, hogy a szülő "bűne" miért a gyereket sújtja, de erre a mi plébánosunk egyszer azt mondta, ha a szülőnek fontos, hogy a gyerek a keresztségben részesüljön, akkor tegye meg érte a maga részét. Ez van.

2012. szept. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van, csak hogy én pont azért nem vagyok hajlandó férjhez menni, mert számomra nagyon fontos a házasság szentsége. A párom ilyen szempontból komolytalan, ráadásul ateista. Szeretem őt, de emiatt nem fogok hozzámenni soha. Az én szüleim sem voltak házasok, és mégis vallásosan neveltek. A párom szülei összeházasodtak, megkeresztelték a gyerekeiket, de ez az egész számukra csak formalitás volt és látszat. Sosem voltak vallásosak..
2012. szept. 10. 15:33
 4/17 anonim ***** válasza:
49%

Több fórum is született már erről a témáról, sokan beírták a tapasztalataikat, amiből az derült ki, hogy minden pap másképp értelmezi a szabályokat, az egyiknél nem lehet házasság nélkül keresztelő, a másiknál meg lehet!...


Az egyik pap összeadja azt a párt, ahol az egyik fél nem vallásos, a másik meg nem, a harmadik meg azzal sem törődik, ha egyik fél sem vallásos (csak fizessenek)...


Szóval, ne ess kétségbe, legfeljebb elmentek egy másik templomba vagy egy harmadikba, OSZT JÓNAPOT!...

2012. szept. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Azért az érdekes, hogy szülsz egy embernek két gyereket, de amúgy nem sokra becsülöd és soha nem mennél hozzá?...

Hogy tudsz vele így együtt élni?... 8-o

2012. szept. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem hiszek sem a válásban, sem abban, hogy a halál elválasztana két embert, akiket Isten egybekötött. Nem akarom összekötni az életem olyannal, aki még csak nem is hisz abban, hogy a halál után újra együtt lehetünk egy szebb helyen..
2012. szept. 10. 15:41
 7/17 A kérdező kommentje:

# 5/7 - re válasz.

Szeretem a páromat, de a házasság számomra nem azt jelenti, hogy papíron hivatalosan tartozok valakihez, akit szeretek. Ennél sokkal többet, ő pedig ezt nem fogja fel. Nem is érti, és nem is akarja felfogni.

2012. szept. 10. 15:44
 8/17 anonim ***** válasza:
De hát ,kedves Kérdező! összekötötted magad vele.. Nem baj, hogy ateista, legyél olyan jó keresztény mellette, hogy megértse annak szépségét, igazságát.. Feladatod van...
2012. szept. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Ez számomra egy szentség, amiben csak akkor részesülhet két ember, ha tökéletesen egyetértenek az egyház tanításával. A házasság - mint fogalom - sajnos kezdi teljesen elveszíteni a lényegét, az értékét. Én csak egyszer akarok férjhez menni, vagy inkább egyszer sem.
2012. szept. 10. 15:47
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. szept. 10. 15:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!