Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten megadná nektek a...

Ha Isten megadná nektek a választást, mi mellett döntenétek?

Figyelt kérdés

Eddig pocsék életet éltetek volna..kevés boldogsággal.

Isten azt mondaná, mindez azért van, mert célja van veletek.

De mivel annyira könyörögtél, választást ad.

Megmondaná, hogy még a te életedben el fog jönni a világvége, de azt nem, hogy te akkor mennyi idős leszel stb..

Azt mondaná, választhatsz, megfordítom most a sorsodat, és egészen addig, amíg eljő a világvége tökéletesen boldog életet fogsz élni, mindent megkapsz amire csak vágysz, nem szenvedsz hiányt semmiben, egészségben boldogságban élsz, majd mikor eljön az utolsó óra...meghalsz szörnyű kínok közt a világ gonoszaival egyetembe.

A másik választás, továbbra is tengeted nem túl vidám, silány, szenvedéssel teli életed..igencsak apró örömökkel, azonban mikor itt az idő, te megmenekülsz és lehetőséget kapsz az új világban való életre is, a néhány kiválasztott mellett.

Mit választanátok, és miért? Kort és nemet is írjatok kérlek!


2012. szept. 10. 16:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Természetesen azt választanám, hogy még egy darabig eléldegélek valahogy itt a halandóságban, utána pedig majd üdvözülök és örökre boldog leszek. Az indok: inkább 70-80 évig szeretnék "eltengődni" és mindörökkön örökké boldognak lenni, mint fordítva.


25L

2012. szept. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
#11 a kérdésben szereplő Isten nagy csibész, szó nincs örök boldogságról. Mindösszesen annyit ajánlott fel, hogy élhetsz az új világban. Hogy az mi azt senki sem tudja, te ezt hogyan képzeled el az már a te ügyed.
2012. szept. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Én a kakóscsigából is először a szélét eszem meg, és csak utána a javát, szóval második.
2012. szept. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Meglepődnék, mert én Istent nem ilyennek ismerem...

Pál apostol írja, most hirtelen nem tudom, hogy hol, de valami olyasmit, hogy mindenkinek megvan a maga kegyelmi ajándéka, még ebben az életben.

Tehát Isten egyáltalán nem várja el, hogy szenvedjünk, hogy aztán majd az örök életben bepótoljunk mindent. Ez persze nem azt jelenti, hogy az Istennel járó embernek minden megadatik, amire csak kinyitja a száját, de igenis képes tökéletesen boldog életet élni, mert látja, hogy a megpróbáltatásoknak is megvan a maga értelme, és Isten azt is a javára tudja váltani. Én legalábbis így élem meg, és elmondhatom, hogy boldog vagyok, elégedett vagyok az életemmel. :)

2012. szept. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Természetesen a másodikat választanám, mert nem magamat akarom szolgálni az életemmel, hanem a teremtőmet, mert szeretem őt.


Amúgy a történeted engem Báruk történetére emlékeztet: Jeremiás 45 fejezetet.


38/f - ez neked miért fontos?

2012. szept. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Igazából, tényleg érdekelt volna, hogy mit választatok.

Én is tisztában vagyok vele, hogy Isten nem tenne fel ilyen kérdést, és ez csak egy fantáziakép. Az érdekelt, hogy kinek mi a fontos..vagy kinek milyen az élete..és ennek fényében mit választana. De sajnos kevesen válaszoltak igazán a kérdésre...:(

2012. szept. 12. 14:08
 17/18 Red Rose válasza:
Meg van írva az utolsó időkben nyomorúság lesz amilyen nem volt és nem is lesz!Keresztény ember nem így gondolkodik ,akkor is boldog vagyok ha nem vagyok gazdag milyen keresztény az olyan aki csak akkor szereti Istent ha gazdaggá teszi.Meg van írva mennyi kincseket kell gyűjteni nem földit.Személyes tapasztalatom Isten élet legrosszba napját is képes volt élet legszebb napjává tenni anyagiak nélkül is.Lehet gazdag vagy szegény az Úr ban van az igazi boldogság:).
2012. szept. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Én szerintem teljesen mindegy mit választok, bármit választhatok, mert Isten ilyen:

„könyörülök, a kin könyörülök, kegyelmezek, a kinek kegyelmezek.”


Jézus is így fogalmaz:

„Az én juhaim ... soha örökké el nem vesznek és senki ki nem ragadja őket az én kezemből!” (János 10, 27-28) Tehát más szóval: Biztos az üdvösség, és éppen azért biztos, mert nem én­tőlem függ, hanem mert Isten kegyelméből van!


Nem megfelelés kérdése. Ebből az is következhet, hogy valaki tökéletesen megpróbál megfelelni a vallási elvárásoknak, de Isten valami miatt nem kedveli.

2012. szept. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!