Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elhunyt édesapánk lelki...

Elhunyt édesapánk lelki üdvéért lehet katolikus misén kérni szentmise áldozatot? Ö evangélikus volt de nem gyakorolta hitét.

Figyelt kérdés
2012. szept. 11. 19:33
1 2 3
 1/23 kzs ***** válasza:
31%

Lehet, csak nincs értelme.

És ezzel nem megbántani akarlak, de ez a helyzet.

2012. szept. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
40%

Igy van! A lelki üdve, csakis Őrajta állt! Te már nem tehetsz semmit! Vagy behivta a szívébe Jézust vagy nem!

Őszinte részvétem!!És az Úr segítsen Téged ezekben az időkben!

2012. szept. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
21%
Na de miért pont katolikust?
2012. szept. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Hazardteam ***** válasza:
49%
Hogy érted azt, hogy lelki üdvéért? Innen az élők világából nem lehet változtatni semmit az elhunytak sorsán.
2012. szept. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Mert én katolikus vagyok .És köszönöm mindenkinek a hozzászolást
2012. szept. 11. 20:06
 6/23 anonim ***** válasza:
52%

Eddig egyik válasz se nagyon kérdésre válaszolt, megint csak a kritizálás megy...

Szóval, igen, kérhetsz misét bárkiért, mindegy a vallása. Az Egyház imádkozik minden elhunytért, vallástól függetlenül. Sőt, ha szeretnéd, akkor csak azt mondják be a misén, hogy "elhunyt édesapáért", még név se kell!

2012. szept. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 lsandor ***** válasza:
0%
Szóval igen, kérni lehet, de értelme az nincs. Hogy miért? A Biblia tanítása szerint, amikor egy ember meghal, akkor megszűnik létezni, tehát nem megy se ide se oda. Prédikátor 9: 5, 6
2012. szept. 12. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
72%

Senki sem válthatja meg atyjafiát, nem adhat érte váltságdíjat Istennek.


Zsoltár 49,8

2012. szept. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
43%

Komolyan, ennyire nem bírtok magatokkal? Nektek szólt talán a kérdés?


Én sem megyek oda semmilyen más felekezet tagjainak feltett kérdéshez, hogy milyen hülyeség az egész.


Én valahogy képes vagyok felfogni, hogy mondjuk a protestánsokhoz, Jehova Tanúihoz, muszlimokhoz, buddhistákhoz, vagy ateistákhoz címzett kérdéssel nem foglalkozom -- még akkor sem, ha egyébként tudnék mit hozzáfűzni a kérdéshez -- mivel katolikus vagyok, tehát nem engem szólítottak meg.


Amit itt műveltek az nagyon tiszteletlen dolog, és ez alól egyáltalán nem mentség semmiféle vallási meggyőződés. Márpedig a másik ember tiszteletben tartása nélkül aligha lehet szeretetben élni, nemdebár? Tehát kéretik ezt a fajta viselkedést a továbbiakban mellőzni. Köszönjük.

2012. szept. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 kzs ***** válasza:

@ Titus Pullo


Nem, ne haragudj, de itt valami félreértés van.

Először is: a kérdező nem konkrétan katolikusoknak szánta a kérdését (legalábbis ilyen nem derül ki belőle).

Másrészről viszont az nem világos, hogy MI alapján, MIRE hivatkozva történhet imádkozás egy elhunyt személy lelki üdvéért.


A SzentÍrás világos üzenete az, hogy mindenki számára egyszer adatott meg a földi lét, és azon belül is a lehető legteljesebb mértékben adjuk át magunkat Isten számára. Ebben elengedhetetlenül fontos a megtérés és a hit gyakorlása.


Amikor az illető személynek (nevezzük bárkinek) a földi ideje lejár, akkor oda kell állnia Krisztus Itélőszéke elé (Róma-levél).


Vagyis (ha még nem lenne világos):

A halottért történő imádkozás ellentétes a Szentrás üzenetével. De te magad is gondold át: "Úgy élek ahogy akarok, azt csinálok amit akarok, sőt hinni sem kell, mert majd úgyis imádkoznak a lelki üdvömért..."

Erről azól a SzentÍrás??


Hát NEM! A Biblia világos és egyértelmű üzenete az, hogy szeresd az Urat, a Te Isteneded teljes szívedből, és teljességgel add át neki magad. Élj Őbenne teljes hittel, teljes bizalommal.

A Máté 7. részében Jézus elmondja, hogy CSAK AZOK mennek be Isten Országába, akik megcselekszik isten akaratát. Tovább menve ebben az Igerészben, világos hogy a SzentÍrásra hivatkozik, amit hallva kell megcselekedni. Na erről szól a hit, és a földi élet is.


( most jöhet az, hogy lepontozol, de ezt nem én találom ki. A SzentÍrás mint etkintély, felette áll minden emberi gondolkodáson, és NINCS olyan üzenet, ami arra hívná fel a figyelmet, hogy imádkozzunk elhunytakért. )

2012. szept. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!