Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Hetednapi Adventistáknak...

A Hetednapi Adventistáknak milyen szabályokat kell betartani?

Figyelt kérdés

Gondolok a cigitől kezdve a szűzességig!!

Normális válaszokat várok!

Köszönöm szépen előre is!



2012. szept. 12. 20:02
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Csak nagyon röviden:

- a szombat a heti nyugalomnap (péntek naplementétől szombat naplementéig)

- csak a felnött keresztséget gyakorolják

- tiltott a cigi, alkohol (az Úrvacsora is musttal, nem borral)

- csak tiszta húsokat esznek (sertés, nyúl, ló, stb. tisztátalan a mózesi törvények értelmében)

- nem viselnek ékszereket, csak esetleg jeggyűrűt

- nem öltözködnek kirívóan

- válás nincs, kivéve csak paráznaság miatt

- várják Krisztus második eljövetelét

- a halál egy alvó állapot, amíg az ember a feltámadásra vár

- a lélek nem halhatatlan, csak Isten halhatatlan

- CSAK a Biblia a hitük egyedüli alapja

- istentiszteletük is a Bibliára épül...és még sok más.

Bár nem vagyok adventista, de az egyik legszimpatikusabb egyház.

2012. szept. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Sziasztok!


Én hetednapi adventista vagyok, és szeretném megköszönni az első válaszolónak a leírást, nagyon jól összefoglalta a dolgokat. Örülök, egyébként, hogy szimpatikus az Egyházunk Neked :-)


Kedves Kérdező!


Én röviden annyit írnék, hogy mi hetednapi adventisták igyekszünk elhatárolódni minden olyan dologtól amely ütközik az Isten törvényével, és azon dolgok cselekvéséhez kérjük a segítséget Istentől, ami elfogadható előtte. Pál apostol ezzel kapcsolatban azt írja, hogy "ne szabjátok magatokat e világhoz, hanem változzatok el a ti elméteknek megújulása által, hogy megvizsgáljátok, mi az Istennek jó, kedves és tökéletes akarata." (Róm 12,2) A dohányzás nálunk nem elfogadható, mivel káros. Mi adventisták nagy hangsúlyt fektetünk az egészséges életmódra, ezzel kapcsolatban vannak különböző könyveink, előadásaink. És a Szentírás is az egészséges életmódra buzdít. A szüzességgel kapcsolatban annyit mondanák, hogy házasságig nem élünk szexuális életet, mivel a Biblia tanítása szerint a házasságon kívüli szexuális élet paráznaságnak minősül.


Minden jót kívánok ^^

2012. szept. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Én is hetednapi adventista vagyok, és az előző két válasz nagyon tetszett. Igen, a szombatünneplés szerintem is sarkalatos kérdés, most még annyira nem, mint amikor majd - hitünk szerint - a vég idején, mely már közeleg, jegy lesz ez köztünk és Isten között...(Ezékiel), igyekszünk napi kapcsolatban lenni Megváltónkkal, Jézus Krisztussal, úgy élünk, hogy gondjainkat, terheinket - mely például nekem is rengeteg épp most is - megpróbáljuk letenni Jézus lábaihoz, mert Ő azt ígérte, megoldja azokat, ha hittel rábízzuk. Ezen a világon Jézus szavaival élve nyomorúságunk lesz, de Ő azt írta: Ne féljetek, én meggyőztem a világot. Mármint ezt a földi világot, és annak fejedelmét, aki tudjuk, hogy ki. Mindenki szabadon választ az örök élet és az örök megsemmisülés (a második halál) kérdésében. Ma még három csoport van, a forrók, a hidegek és a langymelegek, de nemsokára véget ér a kegyelmi idő, és akkor már csak két csoport lesz, több nem. Egyikük: "Itt van a szenteknek békességes tűrése, itt, akik megtartják az Isten parancsolatait és a Jézus hitét." A másik csoport felveszi fejére vagy karjára a fenevad bélyegét - sokan sajnos azok közül is, akik ismerik az igazságot, nem merik vállalni, mert sok kellemetlenséggel, megalázással jár majd, de Isten azt mondta: "Ne félj attól, amit el fogsz szenvedni." (Jelenések Könyve 2:10). Most nem kell aggodalmaskodnunk, mi vár ránk, Isten úgy adja az erőt, amikor és ahogyan szükségünk lesz rá. És aki mindvégig állhatatos marad, az üdvözül.

Sokat tudnék írni még én is, jobban megmagyarázni, de helyhiány és egyebek miatt nem áll módomban, meg ezt is csak spontán írtam, nem gondoltam át. Privát üzenetben bármikor szivesen írok többet is. Annyit még, hogy megéri a keskeny úton járni, Isten ígérete miatt, ami igy szól: "Szem nem látott, fül nem hallott, és embernek szive meg sem gondolt, amiket Isten készített az Őt szeretőknek".

2012. szept. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%

Szia!


Én egy igével kezdem a válaszomat: "minden szabad nekem, de nem minden használ" - írta Pál apostol. Én 20 évesen ismerkedtem meg az adventistákkal, és éppen az fogott meg bennük, hogy nem voltak erőszakosak, nem akartak mindenáron meggyőzni semmiről.


A szombat kérdése volt a legnehezebb, tekintettel arra, hogy igen komoly református hittel rendelkeztem. Minden amit elfogadtam, azt saját belső meggyőződésből tettem. 20 éve nem fogyasztok alkoholt, és húsmentes étrendre tértem át, igyekszem életemet a Szentírás elveihez igazítani. Tekintettel arra, hogy itt felnőtt keresztség van, a tanítványság alapvető kívánalmainak a hitbeli elfogadása alapján hozott, önkéntes választáson alapuló döntéssel válhat valaki a közösség tagjává.


Üdv. Péter

2012. szept. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Adventistáknál van-e előírás vagy tilalom ezekre vonatkozóan?

- ünnepek, (nép)szokások

- politikai semlegesség

- fegyverviselés, katonaság

- vérevés


Van-e kiközösítés/közösségmegvonás, ha valaki tanításbeli kritikát fogalmaz meg, vagy nem mindennel ért egyet? Pl. ha valaki nem tartja meg a szombatot.

2012. nov. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen van. Én két éve léptem ki. Igékből bebizonyítottam, hogy sok mindenben nincs igazuk. Ők White és saját teológiájukkal érveltek, én pedig az Újszövetség rengeteg Igéjével. Amikor tanító voltam közöttük, meg is szóltak, h ne tanítsak Római levelet. Sátánistának, Bibliatagadónak neveztek emiatt és a lelkész nyilvánosan meggyalázott többször is a gyülekezet előtt, hogy féljenek tőlem, mint a sátántól és ne hallják meg az igazságot. Báránybőrbe bújt farkas. Előjöttek a szektás vonások azonnal, ahogy Krisztus hite előkerült White-val szemben. ÉS Pál tanításai szintén White ellen
2015. júl. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!