Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Gábriel angyal járt Mohamednél?

Ms91 kérdése:

Gábriel angyal járt Mohamednél?

Figyelt kérdés

A Korán szerint Gábriel hozta el Mohamednek az új kinyilatkoztatást.Vagyis Gábriel angyalnak köszönhető az Iszlám vallás.Viszont a Bibliában olvasható egy figyelmeztetés:


>> "De ha szinte mi, avagy mennyből való angyal hirdetne is néktek valamit azon kívül, amit néktek hirdettünk, legyen átok.

Amint előbb mondottuk, most is ismét mondom: Ha valaki néktek hirdet valamit azon kívül, amit elfogadtatok, átok legyen." <<


(Galatáknak írt levél 1:8-9)


Akkor ezek szerint Gábriel angyal átkot érdemel?Vagy nem Gábriel járt Mohamed prófétánál, hanem egy démon?



2012. szept. 12. 22:22
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
32%
Vallásban keresel logikát? Sok sikert.
2012. szept. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
10%
Mind kamu! A Bibliàstól- Korànostól!
2012. szept. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Ateisták! Kíméljetek! köszönöm :)
2012. szept. 12. 22:27
 4/27 anonim ***** válasza:
71%

Szia!


Nem akarok senkit elkeseríteni, de véleményem szerint a mai muszlimok mintha igyekeznének szépen kiszinezni Mohamed történetét. Germanus Gyula például ezt írja:


„Mekka sziklás hegyoldalában, gondolataiban elmerülve úgy érezte, hogy valaki hozzálépett, és így szólt: »Olvass!« Ijedten válaszolta: »Nem tudok.« Arra a megjelent alak földhöz szorította, és háromszor ismételte meg parancsát:


Olvass, Urad nevében, aki alkotta,

Az embert vércsomóból formálta.

Olvass, Urad kiválasztott,

Az, aki a tollal tanított,

Tanította az embert arra, amit nem tudott.


Mohameden irtózatos félelem vett erőt. Gyenge idegzete a sok töprengés alatt összeroppant. Gondolatainak sötét árnyai most rátámadtak, és mázsányi súllyal nehezedtek szívére. Felesége, Khadidsa vigasztalgatta, és ez a vigasz egy ideig megnyugtatta, de a látomás ismétlődött. Önkívületben összeesett, harangzúgást és idegenek lépteit hallotta, félelmében kiverte a hideg veríték. Le kellett takarni köpenyével. És az égi hang ismét megszólalt: »Ó te betakart, kelj fel és hirdesd az Igét. Uradat buzgón dicsérd, ruháidat a szennytől kíméld és a mocskot kerüld! Ne haszon fejében tégy jót. Légy türelmes Uradért, S ha megfújják a trombitát, bizony aznap látsz majd csodát.«”


(Germanus Gyula: Allah Akbar!, Szépirodalmi Könyvkiadó, Budapest, 1976, 332. o)"


"Vagy nem Gábriel járt Mohamed prófétánál, hanem egy démon?"


Igen, én így gondolom.

2012. szept. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
80%
kiegészítés: Kissé hibásan fogalmaztam, ugyanis nem szeretnék gyanúsítgatni. Lehetséges, hogy sokan nem tudnak erről a történetről. De véleményem szerint vannak akik igen, csak ugye nem igazán divat ezt terjeszteni...
2012. szept. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 Sághegyi Csaba ***** válasza:
84%
Nem hiszem, hogy Gábriel volt. Nem akarok muszlimokat hitükben bántani, de engem meglep, hogy úgy tudom, csodák sincsenek a hitvallásuk alátámasztására, feltámadás meg egyáltalán nincs, mégis elhiszik. Jézus (az igazi) mögött ott vannak a csodák, feltámadás, és csodák a mai napig, még én is láttam egy csodálatos gyógyulást.
2012. szept. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Jól tudod, mert egyetlen csoda számukra a Korán, vagyis az, hogy a Koránt lekülde Isten az égből Gábriel által.

Én se szeretnék egy muszlimot se megbántani a kérdésemmel, (mert van alapja a vallásuknak legalábbis számomra), de efölött a bibliai igevers fölött nem tudtam egyszerűen elsiklani.

2012. szept. 12. 22:55
 8/27 anonim ***** válasza:
12%

Minden vallàsnak van alapja!

Csak az összesnek ostobaság!


Nyomjàtok csak a pirosat nem zavar!

2012. szept. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Nagyobb ostobaság hitetlenül élni...
2012. szept. 12. 23:29
 10/27 anonim ***** válasza:
93%

Ki mondta,hogy nem hiszek Istenbe?


Èn csak a vallàsokat ès az egyházakat tartom ostobaságnak az összes iromànyukkal!


Ennyi!

2012. szept. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!